Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyus mért félhet az...

Kölyökkutyus mért félhet az idősebb kutyáktól?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos a blöki, lány. 5 hetesen került hozzánk, mentett kutya. Már a legelejétől kezdve vittem sétálni. Persze nem nagy távokra, csak néhány percre.

A szomszédban van egy méretben hasonló, de másféléves kislány. Vele hatalmasakat szokott játszani, futkorásznak, kicsit bunyóznak.

Idáig azt hittem, hogy a nagyméretű kutyáktól fél. Néhány napja más útvonalon sétáltunk és az egyik háznál volt egy méretben hatalmas, de még csak 11 hónapos pit-staff szerűség. Azonnal rohant a kerítéshez és szökött volna befele játszani a kutyával.

Amikor sétálunk, és mindegy hogy a megszokott útvonal vagy új helyen vagyunk, és elmennénk egy kerítés mellett, ahol idősebb kutya van, akkor egyszerűen nem lehet elvonszolni. Nyüszítve menne át az át túloldalára, még akkor is, ha látszik, hogy az idegen kutya nyugis, játszana...tehát nem támadna, ugatna.

Mért?


2012. szept. 10. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert nem tudja, hogy nem kell tőlük félni, vagy kifejezetten rossz élménye volt velük, és azóta inkább kerüli őket. Sokat kell kutyatársaságba hordani, hogy lássa, hogy lehet ezt normálisan is csinálni, meg nem szabad erősíteni a félelmét "bátorító" simogatással. Ha csak kerítésen keresztül lát kutyákat, soha nem tanul meg rendesen viselkedni velük, úgyhogy kerítsetek egy jó kutyaóvodát, vagy legalább járjatok olyankor sétálni, amikor mások is, és csapódjatok hozzájuk, engedjétek játszani a kutyákat, de persze felügyelettel, ne durvuljon el a buli.
2012. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem szoktam dédelgetni, simogatni vagy ilyesmik. Inkább próbálom séta közben folyamatosan jutalmazni, és jutalomfalattal vagy a játékával továbbcsalogatni, de nem sikerül.

A "félnivaló" kerítés előtt két méterrel egyszerűen lecövekel. Próbáltam valamelyik nap azt is, hogy lecsatoltam a pórázt, és elkezdtem futni. Átment az út túloldalára és ott futott utánam. (Megjegyzem ritka az autó erre, mint a fehér holló)

Ugyanilyen ritka felénk a kutyasétáltatás. Félig falu, sok az idős ember és a "minek sétáltatni, ott a kert" szintű felfogás. Tehát nem nagyon találkozunk séta közben más kutyákkal.

A kutyaovival is az a "baj" (ámbár ha minden igaz, akkor jövőhéten már megyünk), hogy idősebb kutyákkal ott sem fog találkozni. Tehát ott eredményesen kezelni ezt a problémát nem hiszem hogy lehet, de biztos tudnak tanácsot adni, hogy mi tévő legyek.

2012. szept. 10. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Normális oviban találkozik idősebb kutyákkal, főleg ha szólsz, hogy ez a gondotok, és segítség kéne benne. Nem normális oviba meg ne vidd, mert sokszor többet árt, mint használ.

Én a helyedben amúgy valószínűleg pórázostul futkosnék oda-vissza az ilyen kerítések előtt megállás nélkül. Ezt úgy értem, hogy ha a kutya megáll, te akkor sem, húzod tovább, kénytelen veled menni, így rá fog jönni, hogy nem eszik meg akkor sem, ha közel megy. Nyilván nem rohanni kell meg lendületből letépni a kutya fejét a nyakáról :) Csak békésen kocogni, egyszer oda, dicséret, játék, aztán vissza, dicséret, játék, és ezt párszor megcsinálni egymás után, minél többször.

2012. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!