Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szegény kutyim ilyenkor...

Szegény kutyim ilyenkor szégyelli magát?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva lesz 16 éves, és a hátsó lábai gyakran csuklanak össze (ha vakarózik már le is kell ülnie). Van hogy elesik és utána olyan mintha igyekezne elterelni az eleséséről a figyelmet, vidámkodik meg minden. Ilyenkor szégyelli magát előttem?

A másik amit nem értek: Az utóbbi hetekben rettenetesen sokat vakarózik, elég egy kicsit megdörzsölni a bundáját, már igyekszik kaparni a szőrét, és ilyenkor nagy szőrfelhő száll körülötte (pedig rövidszőrű) Szőr váltás van nála? A bőrén nem látszik semmi, a doki meg csak a veséjével talált problémát. Meddig normális a vakarózás?


2012. szept. 11. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Bolha, allergia? Ezek nem lehetnek?

Egyébként a kutyák érdekesen reagálnak bizonyos helyzetekben, én sem mindig értem. Néha, ha véletlenül egy kicsit rálépek, vagy nekimegyek az enyémnek, akkor elkezd csóválni, és úgy viselkedik, mintha épp akkor értem volna haza. Olyan bepörgős, örülős, én sem értem :)

2012. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lakle ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja! Ha rálépek véletlen akkor nekiáll örülni...
2012. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy allergiás-e. Időskori szemölcsök jönnek elő rajta, azokat Betadine-nal kezelgetem. Most épp a szemhéján nőtt egy pukli, nem tudom meddig terjednek ezek :S
2012. szept. 11. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok idős kutyán jönnek elő szemölcsök, de annak nem lenne szabad viszketnie.

Egyébként simán el tudom képzelni, hogy parlagfű allergia, ismerek 2 kutyát is, akik allergiásak rá, mindkettő szanaszét kaparja ilyenkor magát :(

2012. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elesés után szerintem azért csinálja, mert nem akar gyengének látszani. Ezek olyan falka-dolgok.

De lehet, hogy csak azt akarja mondani, hogy nem lett semmi baja, nem kell aggódni. Talán a rálépésnél is ez van.

2012. szept. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!