Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem 2 db máltait mi ilyenko...

Vettem 2 db máltait mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Vettem 2 db máltai selyemszőrű kiskutyát mind 2 szuka és 6 hetesek.Azt vettem észre hogy az egyik eléggé agressziv a másikkal harapdálja morog rá velünk se nagyon játszik mig a másik eléggé játékos.Most akkor ő let a vezér vagy cask játszanak? mit kell tenni?
2012. aug. 31. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem értesz a kutyákhoz, de egyből vettél kettőt, ráadásul 6 heteset, ami tv-be ütköző. A hatályos állatvédelmi tv szerint a kutyakölyköket 8 hetes korukig az anyjukkal kell hagyni.
2012. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ajándékozd el vagy add vissza az egyiket, mert ennyire tudatlanul nekiállni kutyázni ostobaság. Olyan mintha hirtelen beugrasz egy Ferrariba zéró tapasztalattal és szemben a forgalommal felmennél a sztrádára tépni.

Eleve két kutyát hazavinni is hülyeség, nulla tapasztalattal meg emeletes baromság. Csak magaddal tolsz ki!

2012. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem is ajándékozd el a harapdálósat,természetesen jó helyre,ha nincs együtt a testvérével valószínüleg belőle is remek kutyus lesz.csak épp ő a domináns,ez hosszútávon nagyon elnyomhatja a másikat,mindkettőnek jobb lenne ha saját gazdija,családja lenne amelyik csak rá figyel.és jó lenne ha te meg beleásnád magad a kutyatartás rejtelmeibe hogy még időben be tudj pótolni minden hiányosságot.remélem az oltásokat is kezdik hamar.
2012. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
79%
Hát ez nem volt tőled túl okos dolog! a harapósat ajándékozd el mert rossz vége is lehet majd!
2012. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
és gondolom nem tenyésztőtől vetted hanem szaporítótól!
2012. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
rá kell szólni, nevelni kell őket. hatalmas munka, sok kitartás kell hozzá. legalább a neten nézz utána a kutyatartás alapjainak, google-be beírod, biztos sok alapvető információt meg fogsz találni. Oltatni ne felejtsd el elvinni őket, chip is kell beléjük, na meg féreghajtani sem ártana. Kölyöktáp, mindig legyen előttük víz, szobatisztaságra nevelés. Sokszor ki kell az elején vinni őket pisilni, de amíg nincsenek beoltva, ne nagyon sétáltasd őket, ne találkozzanak addig más kutyákkal, oltás után lehet azt is elkezdeni. Mindig csak pórázopn legyenek, még nagyon kicsik, vigyázz rájuk majd akkor is, ha sétálni viszed őket.
2012. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Lássuk csak. Vettél két kölyköt, akik ráadásul még csak 6 hetesek, tehát még MINIMUM 2 hétig az anyjuk mellett lett volna a helyük. Gondolom chipezve sincsenek. Nos, az irományodból azt veszem ki, hogy te nemhogy 2, de még egy kutyával sem bírnál. Miért? Mert tudatlan vagy a kutyatartáshoz. Aki lelkiismeretes állattartó, az nem szakít el egy kölyköt az anyjától ilyen fiatalon!!!
2012. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18:17-es vagyok. Azt kifelejtettem, hogy minden baj forrása abból származik, hogy túl hamar hoztad őket el. Nem alakult ki a megfelelő szocializáció.
2012. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tényleg butaság volt 2 kölyköt venned, látszik, hogy még soha nem volt kutyád. Nagyon nehéz dolgod lesz velük, egy kutyát is nehéz megnevelni, nagyon sok odafigyelést igényel. Kettővel egyszerre dolgozni meg aztán kész káosz lesz.

Egyébként a 6 hetes kutyák még nem verekszenek, max játékból. De ha azt látod -már amennyire te meg tudod ítélni...- hogy túl hevesen támadja a másikat, akkor szólj rá.

2012. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
úgy döntöttem ,hogy az egyiket vissza viszem.köszönöm a gyors válaszokat!
2012. aug. 31. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!