Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők milyen tápokkal...

A tenyésztők milyen tápokkal etetnek?

Figyelt kérdés
Már elég régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert én is tervezem hogy a közeljövőben megveszem életem első TK-s kutyáját és kíváncsi lennék hogy a tenyésztők milyen tápokkal etetnek ami még elfogadható árban van? Az én kutyáim nem szeretik sem az Acanát sem az Eukanubát de ezek amúgy is elég drága tápok hát még ha valakinek 5-6 kutyája van akiket el kell látni.

2012. szept. 11. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
brit care, acana, susa...stb. Elég nehéz kérdés. Ki-mire esküszik, esetleg honnan tud akciósan hozzájutni...stb.
2012. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fajtánként más-más lehet. Érdeklődd meg a tenyésztőt, akitől hozod a kiskutyát, hogy ő mit szokott adni nekik.
2012. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem tudom pontosan melyik tenyésztőtől szeretném hozni mert elég döntésképtelen vagyok :D Van egy pár kiszemeltem de nem tudom hogy itthon vegyek-e kiskutyát vagy inkább várjak még míg tudok hozatni a kedvenc tenyésztőmtől Ausztráliából. Ők elvileg valami Advance nevezetű táppal etetnek de én nem láttam hogy ez a fajta táp lenne itthon.
2012. szept. 11. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Nekem ismerősöm, aki Ausztráliából vásárolt magának Kelpie-t. Ő azt mondta, hogy soha többet nem venne onnan. Nem azért mert nincsen megelégedve, hanem mert túl sok tortúrán estek át míg a kutya megérkezett ide. Attól nem kellene tartanod, hogy olyan márkával etet, amit te idehaza nem tudsz megvásárolni, egyszerűen meg kell mondani, hogy te nem tudod beszerezni itthon. Döntésképtelenségedet fel kellene számolnod a száraz tények leírásával, és tudatában kellene lenned miben nem tudsz dönteni. Kérdést azzal kapcsolatban intézzed, amire pontosan szeretnél választ kapni.

Nem lehetetlen, csak olykor a végeredmény nem szimpatikus.

2012. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én egy csomó tápos oldalon látok olyat,hogy tenyésztőknek külön be lehet lépni és gondolom ők nagy tételben rendelnek és így "olcsóbb" is..


itt egy pl: [link]

2012. szept. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akinek akkora kennelje van, az már szerződést köt egyes tápgyártó cégekkel, ami a royal caninnál a felnőtt kutyáknak való 20 kg-s zsák esetében 7000 Ft/ zsák összegre jön ki. Majdnem minden cégnek van ajánlata kifejezetten kennelek számára! Így azért nem telik 100 ezrekbe ellátni táppal egy kennelt havonta :)
2012. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amivel ismerősöm etetett eddig:

orijen, acana, arion, royal canin

Én ugyan nem vagyok tenyésztő, de a tenyésztői kiszerelésű cibaut vesszük, mert árban teljesen megfizethető, minőségben meg ezért az árért jobbat nem lehet kapni.

2012. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én is tenyésztő vagyok! Nekem jelenleg 35 kutyám van. Pedigre-t adok nekik enni! :) Kicsiknek Pedigree Junior-t. Mivel alapból kistestű kutyákat tenyésztek ezért nekik Pedigree Vital Mini-t adok a száraztápok közül,mert ez a 10 kg alatti kutyának van. :)) Alutasakosból a kicsiknek szintén Junior-t adok a nagyoknak pedig Pedigre Marhahúsos és Nyúlhúsos eledelt adok! Persze a szárazat keverem az alutasakossal! Mivel én nem sima tenyésztő vagyok hanem ki is képzem a kutyákat ezért jutalom falatok közül a kicsiknek Pedigre Junior Tubos-t adok a nagyoknak pedig Pedigree Biscrokot! Így nálam csak is minőségi tápot kaphatnak!
2012. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ha ekkora tenyésztő lennél akkor tudnád, hogy a pedigree egy szemét. Ha a világ utolsó tápja lenne akkor sem etetnék vele. Akkor inkább a susa, nem sokkal drágább de klasszisokkal jobb!!!

2012. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) a Szerződéses megoldás egészen jól hangzik, ha egy 20 kg-os zsák tényleg csak 7000 Ft. A Pedigree-t viszont én sem igazán szeretem... se a Chappi-t, se a Darling-ot, mert ezek bármelyik szupermarketben megtalálhatók és nem is épp a márkás tápok közé tartoznak. Az én kutyáim általában bárányos Dog Chow-t kapnak és nagyon szeretik is, úgyhogy ők valószínűleg már egész életükben ezt fogják enni, de persze emellett házi kosztot is szoktak kapni, szóval nem vagyok az a "kutya csak és kizárólag kutyatápot ehet" gazdi.
2012. szept. 12. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!