Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a helyesebb...

Szerintetek melyik a helyesebb, ha a tenyésztők az idős állatokat elajándékozzák, vagy ha megtartják?

Figyelt kérdés
Arra gondolok h nem von le szerintetek a kennel értékéből ha tele van "használhatatlan kutyákkal" mármint keverékekkel, törzskönyv nélküliekkel, vagy ivartalanított kiöregedettekkel, akikkel nem tenyészt, de sokan vannak, pl 5 ilyen, és mellettük vannak a tenyészkutyáik.
2012. aug. 7. 16:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Miért vonna le az értékéből?????
2012. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem külön tetszik az ilyen, hogy nem csak a drága, (pénzben)értékes kutyákat szereti!
2012. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hát azért gondoltam mert mindig írjátok itt h akinek sok fajtája meg sok kutyája van az milyen szar.
2012. aug. 7. 16:49
 4/21 anonim ***** válasza:

Honnan van a tenyésztőnek keverék meg törzskönyv nélküli, kiöregedett kutyája?

Ha még a tenyésztőkorszaka előtti időszakból a saját kutyái azok és azért válna meg tőlük, mert a kennel "értékéből" levonnak, akkor meg szembe is kellene köpni az illetőt!

2012. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van 2 "kiöregedett" szukám, de inkább a fél karomat vágnám le, mint ,hogy megváljak tőlük!!!! ők a legmegbecsültebb kutyái a tenyészetemnek, rájuk épitettem, imádom őket!!!!!!
2012. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A tenyészkutyák se nem keverékek, se nem törzskönyv nélküliek. Az igazi tenyésztő megtartja a kiöregedett kutyáit.
2012. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem a kiöregedettekre gondolok inkább, hanem ha pl vannak mentett törzskönyv nélküli vagy keverék kutyái régebbről...de sok, szóval nem 1-2 hanem pl 6-8.
2012. aug. 7. 17:44
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm dobermann tenyésztő és részt vesz a dobermann fajtamentésben is. Ideiglenes szállást nyújt nekik ameddig gazdára nem találnak, szocializációban is segít. Elkötelezett a fajta iránt, de keverékeket is szívesen befogadja, szereti a kutyákat. Mi lenne ebben kivetni való? Nem értem, emellett ugyanolyan nagy odafigyeléssel, lelkiismerettel dolgozik a tenyészkutyákkal.
2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én szememben az a tenyésztő, aki felelősen tartja a kutyákat, almok csak a tenyésztésbe vonható (tehát fajtatiszta, szűrt, tenyészszemlés, fajta függvényében képességvizsgás stb.) kutyáktól lesznek, és ha mellette mentett vagy bármilyen keverék kutyáknak is boldog életet tud biztosítani, az csak elismerést érdemel. Azért fel kell tudni mérni reálisan, hogy mennyi kutyára van elég hely, idő, energia, pénz... A kutyáknak pedig halálukig a gazdájuknál a helyük, hacsak valami nagy dráma nem történik, ez alap. Nem csak tenyésztőknél.
2012. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem. Ha mentett egy kutyát, vagy régebbről van keverék kutyája, attól miért válna meg?
2012. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!