Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ezekben segíteni?

Tudnátok nekem ezekben segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Border Collie kutyát , és lenne pár kérdésem a beszerzéséről, meg ilyenekről:

-Vas megyében hol találok m

egbízható tenyésztőket?

- Télen maradhat kint az udvaron, vagy vigyük be melegebb helyiségbe?

- Agility verseny hol lesz legközelebb Vas megye közelében?

- Elviseli a kandúr macskát?


2012. szept. 15. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Első jótanács: ne területi alapon válassz tenyésztőt!!! A kutya amit kiválasztasz jó esetben 15 évig a társad lesz... ne az határozza meg milyen lesz, h hol lakik a tenyésztő.

Speciel a "közelben", Győr mellett ismerek tenyésztőt akinél most van egy jó alom. De ezt neked kell eldöntened...h milyen típust preferálsz, mit szeretnél vele csinálni stb.


Télen jó szigetelt kutyaházzal maradhat kinn ;o) természetesen nem elfelejtve a NAPI rendszeres mozgatást kERTEN KÍVÜL!!


Agility verseny most volt aug. végén Zalaegerszegen. Nagyjából egy év múlva lesz ott megint. A legtöbb agilityverseny Bp-re és környékére korlátozódik. Kevés a vidéki verseny.


Elviseli, ez csak szoktatás kérdése.

2012. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ennél a fajtánál már elvált a munka és a kiállítási vonal. Ha agility versenyre akarsz vele menni, akkor próbálj munkavonalról választani, e szerint is válogasd meg a tenyészeteket.
2012. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ne közelség alapján válassz, hanem aszerint ki a megfelelő neked és ki tetszik (mondom én, aki beleszeretett a legközelebbi vakarcsba, a második tenyésztőnél, akinél jártam, bár az előtte lévőnél egy éve voltam. és nem bántam meg :)). nekem a következő, jópár év múlva, szinte tuti biztos, hogy nem az országból lesz, hanem külföldről.

hülyeség, hogy ha agility, csak munkavonalú... ha nem profi versenyszinten akar akkor tökéletes egy showkutyi is (nem mondom, hogy az összes alkalmas rá, mert már láttam olyan bordert, akiből nem nézem ki, hogy ugrani, vagy futni tud, tényleg...). lehet, hogy nem is bírna egy munkaborderrel, ellenben lehet még találni "border-swowbordereket".

sztem simán kibírja télen, van bundája. kell egy jó kutyaház, és kész. más, hogy én ha kertes házban tartanám, is beengedném, sőt, szerinem a kert csak egy "plusz" lenne. én nem tudnék kertben tartani kutyát... nekem egy farm kell :D

ha hozzászoktatod a kutyust, semmi baj nem lesz. csak vigyázz, ne tegyenek kárt egymásban. az enyémet többször bántotta egy macska, azóta fél.

2012. szept. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ennél a fajtánál már elvált a munka és a kiállítási vonal. Ha agility versenyre akarsz vele menni, akkor próbálj munkavonalról választani, e szerint is válogasd meg a tenyészeteket."


Ez nem feltétlen így van. Ha kezdős agilitys tök felesleges neki egy munkaborder.... csak szenvedés lenne mind neki mind a kutyának, mivel nem lenne sikerélménye. Egy jó munkakutyával még a tapasztalt agilitysek is megszenvednek....

2012. szept. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. :)

Már találtam is megbízható tenyésztőt (nem érdekel milyen messze van), beszélek vele.

Köszi mégegyszer!!! :)

2012. szept. 16. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsodát ha szabad megkérdezni?
2012. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!