Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállajunk vagy ne, ha igen...

Bevállajunk vagy ne, ha igen milyen fajtájúat?

Figyelt kérdés

A mi családunkban van 3 gyerek. Kicsik, és néha elég hangosak tudnak lenni. Mi (mint szülők) szeretnék egy kiskutyát. De nem tudjuk, hogy egyáltalán bevállajunk-e egyet. Esetleg, ha szerintetek lehetne egy, megmondanátok hogy milyen fajtájú legyen? :


-kistestű

-mozg.igény: napi séta meglenne, hétvégén Margit-sziget, ha olyan az idõ, nyáron, nagyinál kertes-ház

-szőrápolás: heti: 1-2, rövidszőrű legyen

-tanítás: amit úgy általában kéne tudnia egy kutyának, azt tudná


2012. szept. 15. 18:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sok energiátokat felemészti egy kiskutya nevelése, annyit kell vele foglalkozni szinte mint egy gyermekkel. Nyugodt fajta kutyát vegyetek mindenképp nem pörgőset, hogy hozza egyensúlyba a családban uralkodó légkört. A nyugodt fajta kutyák általában szeretik a gyermekeket és eltűrnek nekik sok mindent de én sajnos nem nagyon ismerem a kistestű kutyafajtákat (vérmérsékletre nézve) igy fajtát nem tudok ajánlani. Általában a nagytestűek között van a legtöbb nyugodt fajta.
2012. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

mindenképpen felnőtt kutyánk lenne és fajtatiszta kutyát szeretnénk, esetleg menhelyről.

(panelban lakunk)

2012. szept. 15. 23:09
 13/20 anonim ***** válasza:
Fajtamentőket nézegessétek akkor. :)
2012. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem kertes házban éltek,mert akkor tarthatnátok igazi családbarát,nagytestű kutyát is.pl: retriever, leonbergi,bernáthegyi.


Kocker spániel,beagle,jack russel terrier.nem olyan kis testűek,mint a bichon mondjuk, de nagyon játékosak és okosak.szerintem.

2012. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, az igazán családbarát kutyák a leonbergi, berni pásztor, bernáthegyi, újfunlandi... de ezek mind nagytestű kutyák. Azért én a cocker spánielt nem ajánlanám, már sok olyant láttam belőlük amelyik nem szereti a kis gyermekeket.
2012. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
szerintem mudit tartsatok. mozgásigénye van, elég nagy mivel pásztor kutya de nagyon család centrikus, barátságos, gyerek szerető és persze könnyen tanítható.nekem is 14 és fél éve van mudim, 7 évesen kaptam és nagyon szeretjük egymást :) sose volt vele gond. nem harcias, fajtából adódóan gyakorlatilag ki van a pásztorkutyákból ölve az a bizonyos vad ösztön :) és ami a legjobb ősi magyar fajtáról beszélünk :)
2012. szept. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Végülis igen, a mudi is jó lenne nektek. A Mudi Fajtamentő Egyesületnél sok felnőtt mudi van, biztos találtok gyermekekhez szokott és kevésbé pörgős felnőttet.
2012. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ő meg kedves kis kutya: [link]
2012. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
igen..a mudi szerintem a legideálisabb kutya egy gyerek mellé. enyém sajna már nem lát és nem is hall de amint megérzi a szagom ismét olyan, mint kis kutya korában :) imádom (L)
2012. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
jah igen, nekem a Többsincs kennelből van mudim :) egy gyönyörűséges fekete példány, kis fehér mellcsíkkal :)
2012. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!