Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyámat szeretném...

Szuka kutyámat szeretném ivartalanítani, meg kell várnom hogy egyszer tüzeljen?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy szívesen megvárnámn, de egy kan kutya mellé lett véve, hogy a kan ne érezze magát egyedül. Félek hogy itthon esetlegesen megtörténik a "baleset". ( amúgy egy 4 éves kan kutyáról aki böhöm nagy, és egy 4 hónapos kis keverék kutyusról van szó aki csak nagy lesz).

Nem tudom,hogy esetleg jót tenne-e a picinek ha míg én dolgozom addig esetlegesen állatsuliba adom, és délután érte megyek, csak hoyg a kannak ne legyen problémája ebből.. :S


A másik kérdésem pedig az hoyg a kan kutyám sokat morog a picire, sokat féltékenykedik, a pici állandóan nyalogatni akarja a nagy száját, pofáját de a nagy vicsorog rá és nem nagyon akarja hagyni. Meg a labdáit is félti, meg igazából úgy érzem hoyg nem nagyon érdekli hogy most van mégegy kutya. Nemrég egyedül lettek hagyva életükben először kette, és haza jöttem semmi probléma nem volt, de félek nehoyg inzultálja a kicsi a nagyot és arra jöjjek haza hogy a kicsi cafatokban van :S:S

Ahogy ismerem a nagy kutyámat 90 százalékban teszem rá a fejem hoyg nem bántaná, mert ha akarta volna, eddig is megtette volna, (5 napja van nálunk a kicsi, amúgy találtam) de azért ott van bennem a félsz.


Jaj és ne felejtsem el, utoljára aki tud valami kakaevő-leszoktató módszert ajánlani, ami bejött, szívesen várok tanácsokat, mert kicsit kezdek kikészülni hogy a táp mellé folyamatosan veszem a fogkrémet.



Nagyon szépen köszönöm az összes segítséget, és minden nevelési tanácsot elfogadok, tapasztalatok is érdekelnek. SziasztoK!


2009. júl. 31. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit, hogy a szukáknak legalább egyszer elleniük kell. Az, hogy a kutyáknak meg kell élniük az anyaság érzését, túlhaladott és minden tudományos alapot nélkülöző állítás.


Tévhit, hogy a szukáknak az egészséges fejlődésükhöz legalább egyszer tüzelniük kell. Sőt, az első tüzelés előtt végzett ivartalanítás 0.5%-ra csökkenti az emlődaganatok kialakulásának esélyét, míg az első és második tüzelés közötti műtét 8%-ra, a második és harmadik tüzelés között végzett beavatkozás pedig csak 26%-ra.


[link]


remélem segítettem.:)

2009. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítasd még most,mert ha a nagy bevedezi,abba bele is hallhat,mármint az ellésbe. Kutyasuliba nem fognak neked bevenni egy tüzelő szukát,mert akkor az összes kan kutya megörül. Semmi baja nem lesza kicsinek,ha most ivartalanítják,több ismerősöm tette ezt mikor idősebb kan mellé kis szuka került. A kaka evésről leszoktatásban sajna csaka nnyit tehetsz,hogy leszídod és kiköpteted vele. De egy kutyasuliban tuti tudnak jobb módszert. az enyém is esz néha,pedig már 9 hónapos,de ha rászólok kiköpi(most fogunk suliba menni).
2009. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkro mihamarabb elviszem és "kiüttetem" :)

És hoyg szarrágó... nos, megkérdezem a kutyasuliban, nekem is kiköpi néha, de néha meg elszalad vele és elkezdi enni, de mindennek vége egyszer, és úgy gondolom , hgy ennek záros határidőn belül vége is lesz :D

Köszi a tanácsokat :)

2009. júl. 31. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás: Állat orvos függő, hogy mit mondanak, ez egy babonaszerűség, h meg kell várni az első tüzelést, lehet, h az orvosotok is ebben hisz, de ez nem igaz, nyugodtan lehet ivartalanítani.

Kicsi-nagy: meg kell erősítened a falkavezérségedet, h a nagy ne bántsa a nagy a kicsit, mert te nem akarod!

Kaki evés: rá kell szólni, ha eszi, és lehetőleg ne maradjon előtte soha!

2009. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a macskatálból lopkodta a kakit le lett szídva jó párszor és nagyon gyakran tisztítjuk az almot, de néha még így is rájön, h neki az kell, persze ha ott vagyunk soha, de mikor egyedül van kihasználja az alkalmat. :S
2009. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni! JÓ döntés az ivartalanítás (végre felelősségteljes kutya tulajdonos kérdez!! )
2009. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

az ivartalanítás legcélszerűbb időpontja : 4-6 hónapos kor között, még az ivaréretség előtt.

és egy tipp a kaka evésre : keverj a kutyáid kajájába ANANÁSZT. valami miatt útálják a szagát,ha már kijött belőlük :).

más kutyák végtermékének elkerülését ,viszont meg kell tanítanod.

2009. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:10, én is egyetértek, az ananász mikor végtermék lesz, rossz a íze, így hanyagolják az evést.

Takaríts gyakran+ananász

2009. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én szukám kb.fél éves korában lett műtve,köszöni,remekül van.
2009. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

6 hónapos kora előtt akkro elviszem, csak annyi a gond hogy most nem állok túl jól anyagilag és az a doki akihez járok ő ingyen mindent megcsinál és ha nem hozzá viszem félek hogy majd később nem tudom oda ingyen járatni, mert ismerős ismerőse. Ő viszont azt mondta hoyg az első tüzelést várjam meg. Szerintetek rá tudom beszélni valahogy?

A másik meg csak az emberi kakit eszi meg, és a parkban a csövesek miatt van pár. Mindig szaros zsepit meg hasonlókat, tehát tényleg csak emberit eszik. Más kutyáét nem bántja.Nyilván abban nincsenek olyan illatok, mert a kutyák sokszor konzervet vagy kutyatápot kapnak, biztos nincs olyan íze.. vagy nem tudom..vITTEM FOGKRÉMET ÉS TELENYOMTAM VELE A SZÁJÁT, NEM TETSZETT NEKI, UTÁNA NAGY ÍVBEN ELKERÜLTE A HELYET, DE MÁSHOL ISMÉT RÁTALÁLT. IDŐSZAKOS NÁLA NAGYON

2009. aug. 1. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!