Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Négy éves keverék német...

Négy éves keverék német juhász séta közben rettenetesen húzza a pórázt, alig kap levegőt, annyira. Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:34
 1/6 anonim válasza:
10%
szerintem válts át ilyen szügyre tehető pórázra, és akkor nem fog fuldokolni, és akkor nyugodtan nagyobb erővel foghatod nem lesz baja
2012. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél neki hámot-szügyre rakható póráz, vagy mi-, bőrből készült erőset.

Sétáljatok többet.

2012. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanits meg a láb mellett való járásra. Ez azért van mert nem foglalkoztatok vele, hogy megtanitsátok, hogy nincs séta ha húzza a porázt. Nem megoldás, hogy raksz rá hámot, mert akkor könnyen lehet, hogy majd felszántod az utat. A kutya a legnagyobb erőt húzásra pont a hámmal tudja elérni. Séta közben ha húz állj meg és lazits egy kicsit a pórázon és csak akkor indulj el megint mikor megnyugszik és igazitsd magad mellé. Nem kis energiádba fog kerülni amig sikerül megtanitanod de mindig légy nyugodt és türelmes és akkor eléred a várt eredményt. Az is lehet és több mint valószinű, hogy nem ismer el falkavezérnek. Még láttam ilyen kutyát amelyik úgy húzta a pórázt, hogy a nyelve elkékült, de azzal a kutyával se volt foglalkozva. Tipikus eset, a kutya sétáltassa a gazdát :)

Ekkora méretű kutyánál nem megoldás a hám csak azért, hogy ne húzzon, sőt még jobban fog tudni húzni a hámmal és ember legyen a talpán aki egy akkora kutyát megtart.

2012. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen azért csinálja, mert ő sétáltat téged. Sok benne a fölös energia is, ezt le kell vezetni. Nagyon fontos, hogy amikor indultok sétálni, a nyakörv felhelyezésekor nyugodt legyen (ültesd le, ne ugráljon-ficeregjen-rágja a kezedet stb), te menj ki először az ajtón, te mondd meg, merre mentek és milyen tempóval. Ha húzni kezd, azonnal irányt váltasz. Ha kell, ezerszer.


további hasznos dolgok itt: [link]

2012. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű a gondod, nem te vagy a falkavezér, de megosztom a saját módszerem amivel én visszanyertem a szerepet:

én mudim is ilyen volt de megoldottam a dolgot. ezzel a módszerrel: mielőtt indultunk leültettem az ajtóba (még bent) és amíg nem várta meg türelmesen ülve, hogy átlépjem a küszöböt, addig mindig visszaküldtem leülni, hamar rájött, hogy mi a szitu :). ha séta közben húzott, megálltunk és addig nem indultunk el, amíg parancsra le nem ült a lábam mellé és meg nem várta, hogy én döntsek úgy, hogy mehetünk. lassú de biztos módszer :) idővel már amint megálltunk minden szó nélkül vigyázzban ült a lábam mellett és addig nem indult amíg nem léptem egyet.

ezzel a módszerrel visszanyerheted falkavezéri szereped, ami a lényeg TE irányíts ne a kutyád. sose verd meg a kutyát, inkább "pszichológiai hadviseléssel" érd el, hogy te legyél a falkavezér, mindig legyél nyugodt és higgadt és akkor nem lehet gubanc. amúgy nézz utána Cesar Millan-nek :).

2012. szept. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jah igen a hámtól csak rosszabb lesz a helyzet, mert azzal nem lehet megfelelően kontrollálni a kutyát.

és ami még fontos, hogy addig sétálj a kutyával amíg ő is élvezi. lehetőleg minél jobban fáraszd ki.

jah és még valami, ha hazaviszed, ültesd le az ajtó előtt és TE menj be először a lakásba. ez is nagyon fontos.

2012. szept. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!