Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt Mudi kutyámnak szeretn...

Felnőtt Mudi kutyámnak szeretnék kutyaházat venni. Mekkora lenne a megfelelő méret a számára?

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Öntsd ki agyagformába, ha azt akarod, hogy aludjon rárakod.

Egyébként milyen fajta kutya? Ugye tisztában vagy vele, hogy egy felnőtt chihuahua meg egy felnőtt bernáthegyi nem egyforma méretet képviselnek?

2012. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Felnőtt Mudi"

Első, Te egy nagyon okos ember lehetsz XD

2012. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második hozzászólónak! Ettől egyértelműbben nem tudtam írni, mint, hogy FELNŐTT MUDI!! Ha fogalmad sincs arról kedves első, hogy "ez" egy kutyafajta/ráadásul magyar/ akkor minek kommentelsz??!!
2012. szept. 17. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok, ne haragudj, a kutyaház méretét illetően nem tudok tanácsot adni, de reagálnom kellett az első válaszra :D
2012. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond:), az ilyen hozzá nem értő emberek kedves hozzászólását én sem nagyon szoktam szó nélkül hagyni. Remélem azért lesz valaki aki majd tud méreteket mondani!
2012. szept. 17. 12:19
 6/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem azt tanácsolták, amikor textil boxot vettem a kutyámnak, hogy :

mérjem meg milyen magas, fekvő állapotban mennyire hosszú.


A jó méretű kutyaház lényege, hogy a kutya kényelmesen beférjen,le tudjon feküdni, meg tudjon fordulni benne, de ne legyen túl nagy, hogy be tudja fűteni.

Illetve fontos lehet az is , hogy legyen olyan bejárata legyen, hogy védje a húzattól. (legyen egy olyan zug a bejárat után, ahová nem fúj be a szél.)


Az iglu alakú házakat sokan dicsérik. (személyes tapasztaltom nincs ez ügyben)


Ha kész házat akarsz venni - és nem netről rendeled, hanem személyesen veszed meg, érdemes magaddal vinni a kutyust, hogy kipróbálhassa.

Nálam végül ez vált be. Egy kiállítás alkalmával választottam boxot. A kutya kipróbálhatta minden verzióját és azt a méretet választottam, ami a legkényelmesebbnek tűnt számára.

2012. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Off: Első, te jó nagy gyökér vagy. Okoskodsz ezerrel, aztán észre sem veszed, mekkora baromságot irkálsz. Kész agybaj.
2012. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kimentem lefotózni és lemérni neked a miénket, egy ügyes kezű úriember megcsinálja egy délután alatt. Mi ehhez csak a csavarokat vettük, meg ami a tető felhajtásához kellett.

[link]

[link]


Elölnézetből 73x65 cm, kívülről mérve. Oldalról, mivel döntött tetejű, elöl 60 cm a magassága, hátul 53, széltében 48 cm. Teteje 55x94 cm. Bejárata 25x22 cm, de ebből a küszöb 3 cm, ami jobb volna, ha a duplája lenne, mert így sok szalmát kihord. A teteje kinyitható, ami praktikus takarítás és télen a diófalevél-szalma cseréjénél (bár nekünk most a kinti asztal alatt van, így nem kinyitható). Téglákon áll, de amúgy sem érne le a padló a földre, van jó néhány cm hézag (pontosabban 6 cm a padló alatti léc szélessége), ahová télen nikecellt lehet tenni. Az ajtaja azért van oldalt, mert így szélvédett, jobban össze tudja húzni magát, ha fázik. Szerintem pont jó neki a mérete, mert télen-nyáron egyaránt szeret mindkét mudink benne lenni, pedig híres a fajta arról, hogy nem szeretik a kutyaházat :) Ők szukák, ha kanod van, kb. 2-3 cm-t rászámolhatsz mindenre, de szerintem elég ez is.

Végezetül egy vicces fotó arról, hogy a fenti képeken szereplő fekete szuka 9 hetesen milyen türelmetlenül várta a házikója befejezését :D

[link]

2012. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaaj, nagyon köszönöm:)!!! A méreteket, pontos leírást és a képeket is:)! Nagyon cuki:)!! Nekem is szukám van. Köszönöm még1szer a hasznos választ!
2012. szept. 17. 13:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Amúgy is le kellett mérni, mert múlt évben még kiteleltek benne összebújva, most már ketten nem férnek el benne kényelmesen, úgyhogy kell még egyet csinálni.
2012. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!