Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk házilag készíteni...

Szeretnénk házilag készíteni egy kutyaházat, huskynak lesz és a férjem csinálná. Mekkorát is milyen alapanyagokból lehetne a legolcsóbban (de azért stabil és meleg legyen) kihozni?

Figyelt kérdés

Felnőtt huskynak lesz és ami eddig biztos, hogy nem csúcsos tetejű lesz. Fontos lenne még a kinézete is ,mert teraszon lesz, fedett helyen. Egyébként kertes ház, de mindig fent alszik az ajtó előtt a teraszon és a régi házába már nem megy bele, talán kinőtte.


Milyen anyagokat vegyünk és kb. hogyan készítsük el? Segítség is lesz majd, aki ért az összeszereléshez.


2012. szept. 15. 16:22
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
Hát ha tudsz szerezni/kérni valami cégtől vagy boltból csomagoláshoz használatos farost lemez ládát a szükséges méretben, az könnyen átalakítható. Kibéleled hulladék hungarocellel/nikecellel és jó meleg lesz. Lyuk kell az oldalára amin be tud menni, esetleg egy függöny ajtó helyett hogy a szél be ne fujjon, meg lábak amik eltartják a hideg talajtól.
2012. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi most csináltunk egy ilyen házat. A ház alapja egy fa konténer,az körbe van vonva bútorlappal,és a belseje pedig hungarocellel.Az eleje is bútorlap és úgy van rá vágva lyuk. A tetején pedig szintén bútorlap van,azon pedig egy nagy gumi.
2012. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon ötletes tippek,köszi! Farostlemezt szerintem nem tudok szerezni, viszont bútorlapot igen.


Tehát belül hungarocell van, de az nem sérül meg? Én úgy gondoltam, hogy a hungarocell középre kerülne és kívül-belül bútorlap (feltéve ha abból lesz). A bútorlap az vajon nem egészségtelen?


Igazából OSB lapokból szeretném én, de a férjem nem támogatja az ötletemet, de majd meglátjuk.


Jöhetnek még tippek! Köszi!

2012. szept. 15. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Az aljára mindenképpen jobb az osb mert nem csúszik!Én kívül lambériával kopogtattam körbe hogy esztétikusabb legyen!A sarkokra ajánlatos valami fém szegő ha szeret rágcsálni!
2012. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg, jó ötlet a lambéria és van is itthon. Az esztétikum is fontos, persze. Az alja akkor osb lesz. Nagyon köszi!
2012. szept. 15. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja szerinte huskynak nem kell nikecel!Jól bírják a hideget,na meg az építés is könnyebb!
2012. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon jól bírja a hideget az tény. Szerintetek akkor ne rakjunk hungarocellt? Most 3 éves, de öregségére nem lesz baj az izületeivel?
2012. szept. 15. 19:05
 8/9 Yukióóóó ***** válasza:
Nekünk akitánk volt és ki volt bélelve hungarocellel, hidd el öregségére az nagyon jó lesz és később nem kell átalakítanod , ja én le parkettáztam a belsejét és arra tettem neki a kedvenc rongy szőnyegét nagyon szerette !!!
2012. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én vőlegényem ehhez hasonlót csinált:

[link]

Hátrafelé lejt a teteje, és kinyitható, így könnyebben takarítható. Oldalt van az ajtaja, mert így a széltől jobban véd. Úgy oldotta meg, hogy nem lábakon áll, hanem hosszú léceken, tehát nincs rés, így stabilabb, és a nikecelldarabot elég télre alátenni. A küszöb is fontos része. Ki szoktuk bélelni diófalevéllel télen. A hőzáró lapok az ajtóra feleslegesek egy huskynak, még a végén azért nem használja, mert túl meleg neki :D

2012. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!