Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak reggel óta megy a...

Kutyámnak reggel óta megy a hasa! Mi lehet vele? A kedve határtalanul jó olyan bohóc mint szokott lenni enni is eszik. Lehet valami vírust kapott el?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

lehet, de sztem azonnal vidd dokihoz! az ilyennel nem lehet viccelni és nem lehet várni!

Kapni fog 1-2 szurit jóesetben és tápot! de vidd el, mert a kutyusnak lesz rosszabb!!!!

2009. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

folyadékot pótold és a sókat!

A hasmenéssel a víz és a só nem szívódik fel, emiatt lehet hosszú távon halálos.

Szerintem hívj fel egy dokit, hátha nincs komoly baj és be se kell menni.

2009. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kutyámnál is elő szokott fordulni, hogy hígabb a széklete, nem vizes, de hasmenése van. Szoktam várni egy napot, ha másnapra se múlik, reggel az orvosnél mi vagyunk az elsők.

Fontos megálltani a hasmenést a kiszáradás miatt, de ezt gondolom tudod.

Estetleg megmérhetnéd a lázát és figyelhetnéd hányszor nyomizik egy nap, illetve zsíros, nyálkás vagy vizes a széklete és van-e benne vér?

Az embernek is szokott hasemnése lenni, nem megy azonnal orvoshoz...

2009. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusaim mióta ilyen meleg van minden étkezés után, illetve majdnem minden után hánynak egy picit. Ők azért nehezebben viselik. Próbáld meg hűteni a kutyát, vízzel, meg nagyon könnyű kajcsikat adjatok neki, pl száraz kutyatápot, ha 3-4 napon belül nem rendeződik, akkor valóban vidd dokihoz!
2009. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyémnek bélgyulladása volt és csak ment a hasa, elvittülk dokihoz, ő adott neki 2 szurit és diétáztatnuk kellett. AZt mondta, hogy a szurit csak a kiszáradás ellen kapta (ennek ellenére a miénk azért sokat ivott, mind1)A lényeg, mondta ha észre vesszük nála a hasmenést akkor diéta.Ez rizs vagy tészta és bármilyen főtt husiból áll.(mi pulykát és csirkét adtunk neki.Mondta ha előfordul még akkor nem kell egyből jönni, ha tudjuk, hogy eleget iszik. 1,5 nap kb a diéta várakozási ideje, ha a végtermék szilárd akkor folytatni kell a diétát még pár napig majd fokozatosan visszaszoktatni a tápra vagy éppen az adott "házikosztra".Viszont ha nem múlik el 2 nap után akkor doki.Nálunk aztán végülis kiderült, hogy aranyom allergiás az accanára és az orijenre.Most eukanubát adunk neki ami még plussz jó a gyomrának.Még egy fontos dolog ne ijedj meg ha a kaki pár napig sárgás színű ez azért van mert még nem állt helyre a bélműködés. Remélem segítettem.

2009. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat!Kicsit megnyugodtam, hogy nem komoly.Lehet jól bevacsizott tegnap este.:-)
2009. júl. 31. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!