Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan kérhetek segitséget,...

Baranyi kálmanné kérdése:

Honnan kérhetek segitséget, ezen a héten a vadász kettő kutyát lőt le?

Figyelt kérdés
Falu szélén lakunk,este el szoktuk engedni a kutyákat.Ma reggel kint űltem a teraszon és egy lővést hallotam meg egy iszonyu sirást.Mire oda értem ,egyik szomszéd kutyáját le lőtte,és el vitte.A házaktol kb 100-150 métere.Tehet ilyet egy vadász hova lehet fordulni ?Mindig nem lehet meg kőtve egy kutya .Nagyon féltem az enyémet,mit tehetek?
2009. júl. 31. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Én is faluban lakok, utálom azokat, akik kiengedik az utcára, meg szabadok a kutyákat. Milyen jogon veszélyeztetnek másokat, hogy már sétálni sem lehet?

Csinálj neki kerítést, oda csak nem lő be. Ha igen, akkor meg feljelentheted.

2009. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Csúnya dolog, hogy lelövi, de a tulajdonosának gondoskodni kell arról, hogy kutya ne mászkáljon el, meg ki. Olyan nincs, hogy te kiengeded egyedül a kutyádat sétálgatni. Nem kell megkötni, de gondoskodni arról kell, hogy a portádról NE jusson ki. Csak, ha te viszed sétáltatni. De, hogy szélnek ereszted? Hát bocs szeretem a kutyákat, de én is utálom, mikor mindenféle idegen kutyák császkálnak szabadon, mikor este megyek haza.
2009. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tehet ilyet egy vadász hova lehet fordulni ?"

tehet ilyet, én is rohangáltam a kutyával, és megállt mellettem a vadász, és azt mondta hogy legközelebb csak pórázzal sétáltassam,vagy lelövi.

szomorú de ez van.

2009. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akár milyen keritést csinálsz a kutya ugy is talál ki buvot.Akkor engem is lelőhet a kertbe ha ott vagyok ,vagy a gyerekeket.Lakott terűlethez kőzel miért vadásznak,erre van engedélyűk?
2009. júl. 31. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:
"Akár milyen kerítést csinálsz a kutya úgy is talál ki buvot." ez nem igaz. csak végig kell nézni a kerítést mindenhol és alápakolni. vagy ha átugrik a 2méteres kerítésen, akkor fel kell fogni.
2009. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
vagy rakjál koloncot a nyakába.
2009. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Betonalapú kerítést csináljatok.

És a föld alá is betonozzatok,hogy ne tudja kiásni magát.

És ha sima dróthálós kerítésetek van,akkor meg erősítsétek meg.

2009. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, a mi kutyánk, sőt még a szomszédok kutyái sem találnak. Na mindegy.


Pont, hogy azért, mert mégis honnan kéne neki tudni, hogy Kovácsék cuki Bencikéje szaladgál mindenféle felügyelet nélkül, vagy odaszabadult valami veszett kutya? Majd gondolod odasétál, megsimogatja és megkérdezi, szervusz kutyus, hát te ki fia borja vagy, meg vagy-e veszve?

Honnan tudja, honnan jön? Erre rendelet van, hogy gondoskodnod kell arról, hogy a kutyád NE mászkáljon csak úgy el. Te meg végképp ne engedd császkálni. Ha nem gondoskodsz, akkor ez is megtörténhet.

2009. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne írj már butaságokat.

Te ember vagy, nem harapsz meg senkit, a kutya meg lehet veszélyes. Bár nem hiszem, hogy csak úgy joga van kutyákat lődözni, de neked meg szabadon engedni nincs jogod.

Azért legtöbb embernek sikerül megoldania, hogy kerítésen belül maradjon a kutyája.

2009. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
közterületre a hatályos törvény szerint, csak pórázon és szájkosárral szabad az ebeket engedni. Ha ezt a szabályt nem tartják be, a lelövéssel csak a kötelességét teljesíti a vadász.
2009. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!