Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyi idő alatt illeszked...

Kb. mennyi idő alatt illeszkedik be egy 3kutya a családba?

Figyelt kérdés
Két hete a menhelyről örökbefogadtunk egy 3éves kutyust.Eddig elég engedelmes,még a lakásba is utolsónak lép be!Van 3gyermekem akiket mindig is úgy neveltem,hogy az állatokat nem szabad bántani.Nem is bántják ezt se inkább simogassák,ölelgetik amit ő el is visel,sőt még a kislányom ölébe is hajtja a fejét hogy simizze.Ha a kutyafuttatóba vagyunk minden pillanatban figyel,hogy ott vagyunk-e és az első szóra jön is.Volt már ez elött is kutyám,de az pici korában került hozzám.Most egy kicsit tanácstalan vagyok.Eddig csak egy alkalommal viselkedett meglepően,amit azelött és azóta se,egy hölgy a boltnál állt a kutya megmerevedett és morgott,rászóltam ő abba is hagyta,de addig nem volt hajlandó tovább menni,amíg a nő ott volt.Valakinek esetleg van tapasztalata e téren?Aggodó anyaként mikor nyugodhatok meg,hogy biztonságban vannak a gyermekeim?A kutyát nagyon szeretjük,többször látogattuk is mielött hazahoztuk.
2012. szept. 18. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy 3 éves mentett kutyánál sosem lehet biztosra menni, 3 év nagyon nagy idő.

A hölgyet lehet, hogy összekeverte valakivel, aki az előző életében bánhatta.

Egy általános szabály, ami minden gyerekes szülőnek kötelező: Gyereket kutyával egyedül hagyni nem lehet!

Ezt mondjuk ne úgy értsd, hogy egy csivivel nem lehet egyedül egy 14 éves, de mondjuk már egy németjuhász necces!

Elég egy mozdulat, egy illat, egy hang, és a kutya előző életéből előhozhat olyan dolgokat, hogy esetleg támadhat!

Kell legalább 1 év, vagy több is, mire kiismeritek a kutyát, de a gyerekekkel akkor se hagyd egyedül semmiképpen, pláne, ha kicsik még!

Írd meg, milyen kutyus, és a gyerekeid mekkorák, úgy azért majd konkrétabban lehet válaszolni.

2012. szept. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azt hittem már 3 fejű... '3kutya' tudom hogy elgépelés , de akkor is vicces

lehet érzett valamit azon járókelőn

szófogadó kutya, akkor milyen beilleszkedés kellene még tőle? a kutyák szeretik a gyerekeket és ha nem veszettek vagy nem kínozzák vagy provokálják őket, akkor senkit nem bántanak, főleg nem a gazdájukat

2012. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyerekeim 16,7,5 évesek!A kutyus ivartalanitott staffi!A legnagyobbal alszik.
2012. szept. 18. 06:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, egy cerberoszról van szó:) Viccet félretéve a kicsiket sose hagyd egyedül a kutyussal, idő, míg kiismeritek, tök jó, hogy engedelmes, de eleinte még nem lehet tudni. Sok sikert a továbbiakban is:)
2012. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!

azt mondom neked, nagy bátorság volt tőled egy 3 éves staffit befogadni.

Mindenképpen javasolnék egy kutyasulit, ott az oktató azért tud tippeket adni, mire figyeljetek, látja, mennyire sikerült a falkavezérséget elfogadtatni a kutyával.

A 2 kicsit legalább 1 évíg ne hagyd felügyelet nélkül a kutyával, és szerintem az sem a legjobb ötlet, hogy a nagy gyerekkel alszik.

A staffi roppant családbarát kutya tud lenni, de egyben egy vadállat is, ez kicsi korban dől el, milyen nevelést kapott, mennyire fogták erős kézzel, mennyire hagyták érvényesülni az akaratát.

Nem hiába kerülhetett az utcára, ezt ne feledd, nem szabad feltétlen megbízni benne még 1 év után sem!

Mint írtam már, nem tudni, milyen traumák érhették, és mi váltja ki nála a támadó/morgó viselkedést!

Azt mindenképpen belé kell nevelnetek már most, hogy a rangsorban ő van legalul!

Ezt legkönnyebben úgy tudod elérni, ha eteted, akkor Te, és a gyerekek tegyetek úgy, mintha ennétek a táljából, és csak utána adjátok oda neki a kaját!

Ezt sokáíg ismételni!

A kutya mindíg legutoljára menjen ki a lakásból, sose hagyd előre menni!

Bármilyen engedetlenség is előfordul, ki kell közösíteni, elszeparálni, akár a fürdőszobába, nem szólni hozzá, hogy berögzüljön, hogy rosszat csinált!

Verni semmi esetre sem szabad, ezt valószínű megtették már a 3 év alatt párszor, ez csak a makacsságát erősíti!

Dióhéjban ennyit tudtam írni, olvasgass kutyanevelésről könyveket, és a kutyasulit mindenképpen próbáljátok meg, vagy legalább egy szakértőtől tanácsot kérni, egy staffi nem játékszer, pláne hogy felnőtt korban került hozzátok, ismeretlen múlttal!

Nem ijesztgetni akartalak, és semmiképpen nem azt, hogy most azonnal rohanj, és vidd vissza a menhelyre, de biztos, ami biztos, a gyerekeid testi épsége a legfontosabb!

2012. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia 'első'! Köszönöm a tanácsokat!Ő nem került utcára,hanem elvették a gazdájától,mert minden tüzelésnél elleték!Egy népes cigány család kutyája volt!Azért mertem magamhoz fogadni,mert a menhely vezetője is javasolta!A szerződésben benne van,hogy nem adhatok másnak csak is vissza a menhelyre ha gond lenne vele!Nem hiszem hogy javasolták volna,hiszen oda vinném vissza!
2012. szept. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!