Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutya jönne a családba, de...

Új kutya jönne a családba, de akadtak problémák. Szerintetek hogy tudnám megoldani? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Szóval, van egy naggggggyon kedves snaci tenyésztő barátom, akinek szoktam az egyik kutyáját felvezetni, egyenesen eleszerettem abba a kutyusba... És most ősszel pont befedeztetik, és szólt, hogy szívesen adna nekem kiállításra való kölyköt, ami minden álmom. Nos, most vn egy golden retrieverem, és anyuék rögtön azt gondolják, hogy ahogy megjön a másik le fogom tojni a goldent, miközben annyira imádom, hogy az elképzelhetetlen hogy egy kis kölyök miatt leszarjam... Aztán a törpe snaci benti kutya lenne, ami megint szájhúzogatással járt, pedig a golden is már egész napokat bent tölt, csak este nem alszik bent. Szóval a golden is bent van, ő miért ne lehetne? Aztán a nyaralások... Mi szeretünk nyaranta elmenni 1 hétre külföldre, ahova a goldent nem visszük a nagysága miatt, és mert nem szeret beszállni a személygépkocsiba.. A snaci viszont ott vagy hússzor elfér... A goldennek meg szerintem nem lenne furcsa, hogy a snaci megy ő meg nem, mert már kis kora óta hozzá van szoktatva, hogy ha mi elmegyünk nyaralni, ő nem jöhet, mert egyszerűen túl nagy... És akkor most tisztázzunk valamit: a törpe snaci full kiállítási kutya lenne, és a szőre miatt akarom, hogy bent lakjon. persze lesz amikor a délutánokat vagy egy napot az udvaron tölt teljesen, de éjszakára mindig be. Pont ezért nem akarom nyaralásra itthon hagyni, hogy a szőre ne menjen tönkre, meg hogy egy pici felesleg se kerüljön rá + akkor 1 hétig rendesen kint kéne laknia, éjszakáznia az udvaron... Félreértés ne essék, anyuék nem azért viszakoznak az új kutya miatt, mert nincs mondjuk elég pénzünk rá. Goldenemet is prémiummal etetjük, szóval pénzügyileg nincs baj. Mi a véleményetek? Szerintetek hogy tudnék kimászni ebből, hogy megkapjam a snacit?
2012. aug. 27. 09:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy én gondolkodom furcsán, de ha nekem 2 kutyám lenne, ugyanazt adnám mindegyiknek.

Ha az egyik bent alhat, akkor a másik is. Ha az egyik jöhet nyaralni, akkor a másik is. Nem tudnám egyiket sem otthon hagyni, de ez az én véleményem. Lehet, hogy anyukádék is innen érzik, hogy a snacival többet törődnél, mint a goldival és őszintén szólva nekem is ez jön le az írásodból...

2012. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyit nem kell kívételezni vele mint amenyit felsoroltál. Nem fog tönkre menni a szőre azért mert 1-2 napot kint tölt, vagy akár egy hetet. Mikor haza érkezel megkeféled kicsit és olyan lesz mint ha nem is lett volna kint. Legdurvább esetben meg kell fürdetni.. Amúgy abból ahogy és amit írtál én is úgy érzem hogy túlságosan kivételeznél vele. Gondold át hogy menyire kell még egy kutya. Tudsz 2kutyával is kellően foglalkozni? Napi sétáltatás, kaki szedés, kan kutyád van és kan lesz a másik vagy annyira erős "falkavezér" hogy veszekedés véletlenül se legyen? Ha szuka valamelyik meg tudod oldani a teljes elszeparálást tüzelés idejére? Ha ezeket átgondolod utána vesd fel még egyszer otthon. Úgy hogy ezeket is elmondod. Persze nem tudom milyen idős vagy.. Van az a kor amikor még ha a szülő azt mondja hogy nem akkor az nem és kész. Ezt fogadd el és majd vegyél eggyet magadnak ha idősebb leszel.
2012. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én azonos feltételeket biztosítanék a két kutyának, ha majd a schnazi kiöregszik a kiállításozásból ő is ki lesz rakva, mert már nem kell vigyázni a szőrére?

A nyaralást még csak-csak megértem, hogy ha az utazással gondok vannak a kutya részéről, de az, hogy túl nagy? Mi olyan nagy egy goldenben? Boxot a csomagtartóba és kész, de az enyém még lábnál is elutazgat ha elöl ülök az anyósülésen minden gond nélkül.

Vagy nem otthon hagyni őket az udvaron, hanem valakit megkérni, hogy vigyázzon rájuk esetleg kutyapanzió... Nekem már az is fura, hogy egy hétre felügyelet nélkül otthon hagynád az udvarra kitéve a másikat. Ha azzal nincs probléma, hogy a goldi bent legyen, akkor kinti-benti kutyaként kell kezelni majd mind a kettőt, ha jól kijönnek majd egymással és miért ne akkor elég nehéz lesz elválasztani egymástól őket...

2012. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a kérdés, amit baromi rossz kategóriába tettél fel, mert nem a kutyával van problémád, hanem a szüleiddel, azokhoz meg nem értünk.

Amúgy a külön nyaralás nekem is furcsa, valahova vagy tudok vinni kutyát, és akkor jön az egész család, vagy nem, és akkor otthon marad minden kutya. A golden az otthon maradást azért nem hiszem, hogy olyan könnyen venné, ahogy te azt gondolod, és azt is kétlem, hogy egy hét alatt bárki egy életre elcseszné a kutyád kiállítási karrierjét :)

2012. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kutyám van, és szerintem rossz ötlet egyiket otthon hagyni, a másikat vinni. Én nem is tudnám ezt megtenni, van hogy hazamegyek anyuékhoz busszal, ahol egyszerre csak egy kutyát lehet szállítani, akkor is egyik alkalommal egyiket viszem, másik alkalommal a másikat. Így kb. ugyanannyi közös élményünk van mindkét kutyával. Szerintem szerettesd meg a goldennel a kocsit (jutifalat csodákra képes!), így ő is tud menni veletek.
2012. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, meg mi az, hogy nem szeret beszállni az autóba, meg nem fér el odabnt, ezért nem nyaraltok együtt... Kispolszkival jártok talán? Akkor tartom ezt esetleg elfogadható indoknak, egyébként nem.

Mi három kutyával is mentünk már a Balatonra (két 25 kiló körüli meg egy 15 kilós), tele volt a kocsi, láb alatt, ölben, mindenütt kutya volt, és marha jót nyaraltunk.

2012. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Golden a kocsiban: Nekünk nem nyitott csomagterű a kocsink, szóval a csomagtartóban nem rakhatom bent... Mivel ő egy tényleg erős csontozatú kan, a lábunknál egyszerűen nem fér el, mindig izeg-mozog. Ülésen nem szeret utazni. Amúgy szeret kocsikázni, általában a bolti kocsival visszük, a 8 személyesbe, meg a Combo kocsiba ül be hátulra.
2012. aug. 27. 09:30
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát tanítsd meg, hogy ne izegjen meg mozogjon. A kutyát nevelni is kell ám, nem csak növeszteni. Ha nem tetszik a viselkedése, változtasd meg. Persze csak ha akarod. Ha nincs igényed a goldennel nyaralni, a snacit viszont semmi pénzért nem hagynád otthon, akkor viszont tényleg kivételezésszagot érzek...
2012. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen olyan autóval menjetek nyaralni, ami kompatibilis a kutyával. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell ugye.
2012. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőméknek is sedanjuk van, ők 6 kutyával járnak fürödni, kirándulni, ledöntötték a hátsó ülést.. Hozzáteszem a kutyák között van egy 60 kg-os bullmaci is, a többi kis testű.

Az ülés is szoktatás kérdése...

2012. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!