Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért akarja minden kutya...

Mért akarja minden kutya megtámadni az enyémet?

Figyelt kérdés
Nem tudom kutyák közé vinni, mert mindig megtámadják vagy csak meg akarják támadni mert nem hagyom. Domináns a kutyám minden kutyával, de ha ránéz valamilyen kutya a következő lépés az, hogy a rá néző kutya nekimegy az enyémnek. Az enyém meg megvédi magát azonnal, de sose hagytam idáig fajulni... szájkosárban már összeengedtem ismerősével, de box lett belőle..
2012. szept. 18. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem érzik magukat biztonságban a tied mellett. ha azt mondtad volna, hogy a tied nem megy neki senkinek és mégis megtámadják, az más, de így ez az ő "hibája". a tied hogy viselkedik másokkal? domináns, de bővebben? már messziről fixálja a másik kutyát, befeszül, felemelt farokkal közeledik?
2012. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem megy neki semmilyen kutyának. Múltkor a futtatóra bejött egy kutya még a kutyám rá se nézett az meg azonnal nekiment, holott az a kutya más kanokkal kijön nagyon is..
2012. szept. 18. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézzetek el pl a népszigeti kutyasuliba egy rehab csoportba ahol vannak terápiás kutyák, és meg tudják nézni h a te kutyád hogy viselkedik ill mi az a viselkedés ami ezt váltja ki. Ezt interneten keresztül szerintem senki nem fogja neked megmondani...
2012. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha egyértelműen egyébként barátságos kutyák csak a te kutyádtól indulnak be, akkor ott valami nálatok van - de ezt innen nem tudjuk megállapítani. Szerintem kérj kutyakiképzőtől, kutyaiskolától segítséget, ők fel tudják mérni, mi lehet a probléma, mert a különböző testjeleket jobban tudják értelmezni.
2012. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Provokálja őket!

Nem a bokszot kell leállítani, még csak nem is a támadást.

Úgy kell sétáltatni, hogy rád figyeljen. Ha felderítő üzemmódban van, és már felemelt fülekkel, domináns testtartással közelít más kutyákhoz, már akkor azonnal fegyelmezni kell, és el kell érni, hogy rád figyeljen.


Minél jobban a kutyához akar menni, vagy rá akar nézni, annál jobban tiltani kell.

Nincs nézelődés, nincs kutatás, nincs felderítés.

Majd ha megtanult rád koncentrálva, laza pórázon sétálni, akkor ha te akarod, akkor odaviheted más kutyához ismerkedni.

Nem akkor amikor ő akarja.

Ha odavivés közben húz, vagy dominánsan viselkedik, akkor nincs ismerkedés, amíg meg nem fegyelmezed, és le nem nyugtatod.

Ismerkedésnél kényszerítsd olyan testhelyzetbe, hogy a másik kutya szagolhassa meg először az ő seggét! Ő csak utána következhet.

2012. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs most arra pénzem... nincs munkám 2 hónapja :S minden nap 2 órát mozog a kutya, de biztos jobb lenne neki, hogy nem csak a labda van.. régen nem volt gond azzal, hogy kutyusokkal van...
2012. szept. 18. 17:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen kutya?
2012. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt olyanra példa, hogy jött szembe egy kutya, nem is érdekelte az enyémet a kutya, de az mögénk jött és hátulról rátámadt...
2012. szept. 18. 17:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Pitbull Terrier.
2012. szept. 18. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:

hát, így nehéz. innen nem látjuk, hogy pontosan hogyan viselkedik. mindig jobb egy hozzáértő kívülállónak megmutatni, mert ős esetleg észrevesz valamit, amit te az aggódás közben nem. de ha nincs pénz, azt is megértem :S

mindenesetre, tényleg ne engedd egyáltalán a vadászó, fixirózó, "keménykedő" fellépést egyáltalán. más, hogy én nem engedném oda ilyen kutyákhoz, nekem is ezzel van most bajom. az enyém alapból kerül minden konfliktust, elmegy, hogy "ő nincs is itt", de az itteni futiban sok olyan kutya van aki simán nekimegy bárkinek - miattuk most teljesen stresszben van. én egyenlőre nem viszem hozzájuk, csak olyan helyre, ahol nem tudják sarokbaszorítani, nincsenek ilyen sokan, vagy legalábbis tuti nem fogják megtámadni az enyémet.

2012. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!