Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érvek és ellenérvek...

Milyen érvek és ellenérvek vannak az mellett hogy csak csirkeharhátat adjak a kutyámnak enni?

Figyelt kérdés
Nemsokára hazahozom 8 hetes k. uszkáromat és nemtudom hogy most vegyek neki prémium tápot akkor csak azt adjam neki avyg vegyesen, avgy csak csirkefarhátat, ebben elég a tápanyag? azt halottam igen, dehát milyen érvek és elelnérvek vannak ez elnne. hogy csak azt adjak neki?
2009. júl. 31. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

A csirkefarhát nagy része csont,ami eleve nem tesz jót egy kicsi kutyának.Van aztán még bőr,zsír,ami szintén nem túl jó,és minimális hús.

Ezek után döntsd el,érdemes-e adni neki.

A kölyköknek fokozottan szükségük van jó minőségű táplálásra,erre a csirkefarhát alkalmatlan.

A még ki nem alakult fogazat miatt leghamarabb a teljes fogváltás után szabad csontot adni kutyának.

2009. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Arra a csirkének nevezett förmedvényre gondolsz, amit a boltban árulnak olcsón és akkora, mint egy tyúk? Attól múltkor anyámék is felfúvódtak (én szerencsére vegis vagyok). Ki tudja milyen növekedési hormonokkal etetik szegényeket!? Persze 3x annyiért lehet normális csirkét is kapni, csak annál jóval olcsóbb a szuper prémium táp. Ezek az állatok már nem ugyan azok, mint nagymamáink idejében voltak. Szerintem jobban jár a kutyád egy olyan táppal, ami megfelelő mennyiségben és arányban tartalmaz minden szükséges tápanyagot!
2009. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, írjatok még!!!

És amúgy a felnőtt kutyáknál is ez a helyzet avgy nem?

2009. júl. 31. 23:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én tápot adok nekik, de néha kapnak húst, zöldségeket, levest, rizst,házi tejet, természetes táplálékot. Amikor ilyet adok akkor csak magába, vagy ha kevés, akkor táp mellé.

Sztem ne csak tápon éljen egy kutya, az az alap legyen, de mellette kapjon minden mást is, hogy változatosabb legyen az étrendje és biztosan megkapjon minden tápanyagot.

A táp mindenképpen közép kategória felett legyen.

Csirkefarhátot én is gyakran adok nekik, de kölyök korban inkább nem adnék csontot.

2009. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Betegedett már meg 6 hónapos kora körül a kutyám főtt csirkenyaktól.
2009. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A szuper prémium tápokban biztos minden bennevan ami kell a kutyának akár kölyök, akár felnőtt. A házikosztban biztosan nincs benne minden. Nem azt mondom, hogy lehetetlen otthon összeállítani a kutya számára ideális ételt, de jóval drágább, mint a táp és az emberek 99%-ának nincs is meg hozzá a szaktudása, hogy jól elkészítse. Én meg inkább a kutyával töltöm azt az időt, amit egyébként az ételének az elkészítésével kellene töltenem nap mint nap.
2009. aug. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
szia! a prémium és szuperprémium tápokban minden megvan ami kell a kutyának,hús,vitaminok,ásványok stb... emellé nem szüxséges neki semmi mást adni csak ha te ugy gondolod h unalmas már akkor oda teszel mellé vmit!mi adunk a kutyánknak csirke farhátat de ACANA táp mellé,nem uszkár hanem teljesen más típus! sztem egy uszkár alig eszik valamit nem kell neki a cs.fhát...
2009. aug. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
77%
nekem van egy csirkefarmom . Én pl szinte mindig a frissen elhulott csikéket etetem meg a kutyáimmal és kutyabajuk tőle olyan fényes a szőrük töle, és mást nem is nagyon szeretnek megenni.
2009. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek:Hát én biztosan nem adnék döglött csirkét a kutyámnak, ki tudja miben pusztult el, de te tudod... Egyáltalán nem jó, ha egy kutya csak húst kap meg csontot. A legjobb az, ha csak prémium táppal eteted, abban biztosan benne van minden szükséges tápanyag. A kutyák az állandóságot sokkal többre becslik, mint a változatosságot, a tápváltásoktól, házikoszttól hasmenésük lehet.
2009. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

a 23:58-nak szerintem teljességgel igaza van.

a táp,és a házikoszt keverve nem rossz.

de azért tudd,hogy a csirke far-hát etetése nem kölyök kutyáknak VALÓ.

szarik tőle akkorát,hogy te emeled le róla :)

tápanyag az nincs benne sok, ellenben zsír az igen.

uszkár ?? az egy vadászkutya féle,amit megpróbáltak ölebbé lealacsonyítani.

ha egy jó nagy ,kövér lusta ölebet szeretnél akkor a legjobb a far-hát.

majd 4-5 év mulva elég a következő kutyát megvenni ,addig tuti eléldegél a kis dagi :)

nekem is ízlene a hamburger minden nap,meg a sültcsirke. de,lehet hogy hamar eltemetnének .

te eteted,a te döntésed.

2009. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!