Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam, itthon,...

Hogyan tanítsam, itthon, egyedül a kutyám?

Figyelt kérdés
van egy közel 3,5 éves német vizslám, eddig nem nagyon volt foglalkozva vele (jelen esetben ezt próbálom helyrehozni). Szóval a probléma, ha hívom "gyere" akkor van, hogy egyből rohan (és itt a másik probléma), hogy a lábszáramnak rohan, eléggé jó erőben van, szóval majdnem, hogy fellök vele, de van amikor még szaladgál egy kicsit, utána mondom neki még 1x "gyere" megindul, jön és most épp nem nekem jön hanem elmegy mögém ott egy kicsit mászkál és lassan csak oda jön mellém. Ugye a másik meg, hogyha hívom, és "rendesen" rohan felém, akkor nekem szalad evvel kibillentve engem az egyensúlyomból. Pórázon nagyon húz, mondták, hogy hirtelen kicsit húzzam meg és mondjam, határozottan, hogy "NEM" 5mp-ig kb. oké, utána újra addig húzza, míg már hallom ahogy kapkod a levegőért, 'hörög'. A séta után, (persze kiértünk a határba, ott kedvére rohangálhatott) itt előjön megint a gyere parancs hibája, illetve, hogy elég nehezen lehet visszatenni rá a pórázt, póráz nélkül meg visszafele nem szeretem ha megyünk, mert ha nyitva van valahol egy kert, előszeretettel rohan be, más sétáltató kutyához megy (nem agresszívan lép fel, csak egyből szagolgatás, utána meg le se lehet vakarni a másik kutyáról) 1x volt, hogy ezek után elkezdett rohanni a faluba és fél falut átrohantam mire utolértem ahol ráraktam volna a pórázt, rám morgott és ugatott. A másik probléma, hogyha játszunk a labdát ha egyszer megszerezte, azt nem adja oda, ha nyúlok érte morog. Ezek ellen mit tudnék tenni?

2012. szept. 20. 17:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm azok válaszát, akik időt fordítanak rá. Tudom a kutya nevelést hamarabb kellett volna elkezdeni, most nem erre vagyok kíváncsi. A válaszoktól függően, megy a kéz!
2012. szept. 20. 17:40
 2/3 anonim ***** válasza:
Hamarosan megy privátban a válaszom.
2012. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Yukióóóó ***** válasza:
nézd meg ezt a kutya sulit van online kutya nevelés is benne :cerberoskutyaiskola.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=37 érdemes csak egy kattintás és írhatsz is nekik tök rendesek , mi ide járunk suliba !!!
2012. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!