Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszterre egyedül marad...

Szilveszterre egyedül marad itthon a fél éves kutyám, mi tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos senki nem tud itthon maradni vele, de fél a petárdázástól és a tűzijátéktól. Nem lesz komolyabb baja?
2010. dec. 31. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
zárd el valamelyik szobába, hogy kevesebb kárt okozzon.. hála az égnek olyan helyre megyek ahova jöhet velem a kis dögöm :)
2010. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Van nektek lelketek? Amióta megvan a 2 spánielünk, mi azóta egyik durrogós(aug20, dec31) napon sem megyünk el.
2010. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, de enni meg inni azért hagyj neki a szobában, biztos ami biztos :)
2010. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
17:23! Szerintem van lelkünk, ha nem lenne lesz*-nám mi lesz a kutyával. Épp ezért kérdezem, hogy tapasztalatokat kérjek tőletek, ti miként készültök fel rá!
2010. dec. 31. 17:26
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát.. nem pont a legelőnyösebb helyzet.


Zárd be mindenképpen valamilyen helyre, ahol nincs jég hideg. Ha van kennelje, oda, ha a lakásban van olyan szoba, ahol nem tud sok kárt tenni, akkor oda. Ha nincs zárható, biztonságos helyen (és ez nem az udvar) akkor van esély rá, hogy megijed és elszökik.. ilyenkor mindenkinek nagyon kell figyelnie a kutyájára.


Ahova bezárod, legyen ablak azért bukóra nyitva, jöjjön neki levegő, legyen bent neki víz, mielőtt elmész etesd meg az esti adagjával. Esetleg bent hagyhatsz neki egy jó nagy csontot, azzal elbíbelődik egy darabig, és nem foglalkozik a durrogtatásokkal :) Egy pokrócot leteríthetsz neki, ahová szépen lefekszik, fél évesen el is fog a csont után aludni, nem lesz ott baj :)


De zárható helyen legyen, ne tudjon megszökni, ez a legfontosabb. És ez vagy a garázs, kennel, lakás. Sajnos ma már a legmagasabb kerítések sem akadályok a szökni készülő kutyák számára.

2010. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
elszökni nem tud mert panelben vagyunk. Csak attól félek hogy lelkileg nagyon megviseli v nem tudom.
2010. dec. 31. 17:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Rakjál be neki egy nagy kartondobozt ahová eltud bujni

ha van valami játéka azt is rakjad oda

2010. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha panelban laktok, ott nem lesz baj :)


Mint ahogy írtam, leteszel elé egy jó nagy csontot, amivel elbíbelődik, bukóra nyitva hagyod az ablakot, hogy legyen friss levegője, odateszed a játékait, egy tálba vizet, és mielőtt elmentek leviszed elvégezni a dolgát és megeteted. Semmi baj nem lesz, nem fog megijedni, a lényeg, hogy mindene meglegyen. Esetleg egy szomszédot, aki otthon van, megkérhetnél hogy nézzen rá, én pl meg szoktam tenni ezt, mindig megnézem a szomszéd kutyáját, mi van vele. Átmegyek hozzá, megsimizem, kicsit játszok vele, és hazamegyek, felhívom a gazdiját, hogy rendben van minden. :)

2010. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Akiteki ***** válasza:
Mi viselné meg? Hogy otthon van a megszokott helyén? Ha ennyire aggódsz, maradj vele otthon. Elmenni sem kötelező.
2010. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is ezt szerettem volna írni.

miért nem tudsz otthon maradni? Ennyire nem lehet fontos a buli?

Mióta élünk van kutyánk és általában itthon szerveztük a szilvesztert, hogy a kutyákkal legyünk (vagy a szomszédba mentünk át max, de akkor is el voltak zárva és időnként meglestük őket).

Néha én szoktam eljárni párommal szilveszterezni, de szüleim akkor is itthon vannak..

Minek kellett akkor kutya?

2010. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!