Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kapu előtt utcán elhaladó...

Ha a kapu előtt utcán elhaladó fiatalok (14-18év) kötekedtek/kötekednek rendszeresen a kutyával, ez előidézheti, hogy idegenekkel szemben félelmi agressziót mutat a kutya?

Figyelt kérdés
A kutya felé néznek a fiatalok,pisszegnek neki,fütyülnek stb..
2012. szept. 20. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kutyája válogatja. Nem tudom, hogy a kutyád alapesetben hogy reagálna, ha egy ilyen füttyögés közepette kinyitnád a kaput...
2012. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem, fordítva van esetedben. Tehát attól, hogy futyülnek a kutyábnak még messze nem szabadna megvadulnia, én ezt még kötekedésnek se nevezném. Meg mi az, hogy felé néznek? Azért ne vicceljünk már, hogy nem szabad ránézni a kutyára meg rögtön ugat, ott már nagy baj van a fejében.
2012. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

ezek a mai fiatalok!

ránéztek a kutyára:D ugyan már...

nálunk a nem napon barnultak olyat csinalnak szegény állatolkal...inkabb le se irom:(

2012. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak nem is kell pisszegni sem, elég ha csak valaki lassan elhalad a kerítés mellett már ugatja, míg el nem halad. De van akit külön utál, egy részeges fickót szerintem biztos piszkálhatta, vagy csak érzi rajta a piát. Ettől még nincs baj a kutyámmal, hiszen csak a területét őrzi. Viszont ha már kimennék vele az utcára és minden jött mentre agresszív lenne, na akkor már komoly gondok lennének.
2012. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4/4-es vagyok! Még annyit, hogy ha van rá mód alakítsd át úgy a kerítést, hogy ne lássanak be, és így nem fogják piszkálni a kutyát.
2012. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én is azt akartam írni, hogy a legjobb lenne, ha nem látnának be...viszont akkor a kutya sem látna ki, és azért neki mégiscsak az az izgalom, ha látja mi történik kint.

Harmadik, ne keverjük ide az állatkínzást. De ha valaki a kerítés előtt áll, és pisszeg meg dumál a kutyának, az igenis hergeli.

Arról nem is beszélve, hogyha ismernétek a testbeszédet (második és harmadik válaszoló), akkor tudnátok, hogy egy kutya számára fenyegető, ha valaki áll vele szembe, és rábámul.

2012. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat is idegesítik az ilyenek. Bár az enyém kissé hamis is, szóval rosszul járnának vele a suhancok, ha szabadon lenne. Az enyémnek dobbantani kiáltozni szoktak, hirtelen mozdulatokat ejtenek, amitől a kutya ugrik, ugatja őket. nagyon jó házőrző egyébként, de van néhány olyan valaki akit nagyon gyűlöl, van akikre ügyet sem vet. Vagy két házzal arrébb is lakik egy papa az is állandóan ingerli a kutyát, mondtam neki hogy ne haragudjon majd rám, ha véletlenül megkapja. sokat jár hozzánk, megtörténhetne a baleset.

Zavaró a kutyádnak amit csinálnak a sihederek, de kínzásnak nem mondanám. Az hogy ránéznek, az nem jelent semmit. A fütty sem, bár feleslegesnek tartom hogy potyára háborgatják a kutyát. Minek?? Ha esetleg szurkálnák stb akkor már másabb lenne a helyzet. Én még egyszer szóltam a fiataloknak, hogy gyerekek hamis a kutya, ne ingereljétek, véletlenül kijut, megharap titeket. Nem tudom aztán mit értettek belőle, de ritkán ingerlik mostanában.

2012. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A nem napon barnult emberkéknek hiába szóltam,amikor rajtakapom őket,hogy ne ingereljék a kutyát,nem értenek a szóból.

És ha véletlen a kutya kiszaladna és támadást mutatna az ellen,aki kötekszik vele az normális viselkedés lenne?

2012. szept. 20. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Két kérdésem lenne. A kutya csak őket ugatja vagy mindekit aki elmegy a ház előtt? Milyen gyakran van sétáltatva ?
2012. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kutya mindenkit ugat ,aki elhalad a kapu előtt. Vigyem gyakrabban sétáltatni ? Az sokat segítene?
2012. szept. 21. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!