Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "lesznek" a divatfajták?

Hogyan "lesznek" a divatfajták?

Figyelt kérdés
Pár napja ezen gondolkozom,hogy pl.mitől lett ennyire elterjedt a yorki és az amstaff?
2012. szept. 20. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy híresség valamilyen díjátadóra elviszi magával a kiskedvencét aztán "nézd már Gizi azt a kutyát milyen jól néz ki" és vesznek egyet aztán így tovább.
2012. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy mitől? Sokan vesznek ilyen kutyákat, és hirtelen mindenhol csak yorkikat látsz, amitől már agyf.szt kapsz.


Most a yorki, 5 év múlva valami más. Sajnos egyes embereknek ez ugyanolyan, mint a ruha divat.

2012. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézném hogy Paris Hiltonka hogyan virítana egy kaukázusival a hóna alatt XD


Igaza van az elsőnek.

Egy celeb gazdi kell szegény kis állatnak és máris majd'mindenki olyat akar...

2012. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy film, vagy filmsorozat is gyakran divatot teremt (és nem csak kutyaügyben).

Nevek, frizurák, ruhadarabok, állatok, kifejezések jönnek divatba egy-egy sorozat hatására.

2012. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

reklám, film vagy valami celeb

Kutyák és macskák után mindenki beagelt akart venni

101 kiskutya után hemzsegett minden a dalmatáktól

Babe után pedig jött a border mánia

Igazából ezek divathullámok, hirtelen lesz belőlük sok majd mikor már lecseng a dolog (mert agyon lesznek szaporítva a kutyák és elterjed, hogy idegbetegek, kezelhetetlenek, betegek stb vagy csak új menő fajta jelenik meg) akkor lassan normalizálódik az állomány és jön jó pár év kemény munka amikor az igazi tenyésztők mentik a menthetőt és azt ami a fajtából marad...

egy kis érdekesség (collie törzskönyvi statisztikák...a Lassie filmek égisze alatt és ezek csak a törzskönyves kölykök... asszem látszik, hogy ível fel majd csökken le és normalizálódik egy fajta kölykeinek száma):


Évtől Évig Szám szerint Db. kölyök

1981. 05. 27. 1982. 02. 06. 1701-1900 200

1984. 01. 10. 1985. 03. 13. 2701-3500 800

1985. 03. 13. 1986. 03. 14. 3501-4700 1200

1991. 03. 05. 1992. 01. 18. 7601-9800 2200

1992. 01. 18. 1992. 12. 31. 9801-12054 2253

1993. 01. 01. 1993. 12. 05. 0001-2600 2600

2004.01.10. 2005.02.08. 2462-2751 290

2005.02.08. 2005.12.24. 2752-2973 221

2005.12.24. 2007.01.08 2973-3148 176

2012. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Plusz a kutyák "felcímkézése":

- legokosabb - border collie

- gyerekbarát, családszerető - retrieverek

- kemény, keménynek kinéző - burkoltan faroknövelő - staffik, rotik

- univerzális - német juhász

- szobakutya - yorki, bishonok, csivava

- éééédes - beagle

- magyar. tehát menő - vizsla


Aztán ahogy az előző mondta - jönnek az anticímkék, miután "rájönnek" az emberek, h a fent leírtak nem így vannak, mivel gőzük sincs az igazi kutyanevelésről, illetve mivel meg se nézik honnan veszik, így még jó h nem azt kapják mint amit elvárnának:

- hiperaktív

- kezelhetetlen

- pit bull -> emberevő

- túltenyésztett

- idegbeteg, beteges

- buta, kezelhetetlen

- hülye


Vigyázni kell mit mond az ember egy adott fajtáról és kinek. Nekem borderem van és rendszeresen mondom azt h keverék. Nem akarom h azért mert le tud ülni a járda szélén okosnak gondolják a fajtát és ezért akarjon mindenki ilyet... mert tudom h egyáltalán nem való mindenkinek!!

2012. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

úgy lesznek, hogy egy celebringyó beállít valami fotózásos eseményre (gálára, bemutatóra mittomén) egy adott fajtával, lekapja egy fotós, mindenhol megjelenik a kutyás kép, és hirtelen egész amerikában elterjed, itt az országban a sok celeb és divatmán kis csitri meg kirinyálja otthon, hogy neki is kell egy xy fajtájú kutya amit persze a sok hiszti után előbb utóbb az ilyenek meg is kapnak...aztán hoppá rájönnek, hogy hát b*szki 1 órával előbb kell kelni mert sétálni kell vinni a kutyát és hoppá bazzeg kicsit később mehetek el részegre inni magam buli címén mert a kutyát sétálni kell vinni, de ezt hamar megunják persze...és idővel anyuciék ráunnak, hogy rájuk maradt a kutya és kidobják szegény állatot (jobbik esetben altatják vagy menhelyre adják). és persze azért, hogy a kiccsajoknak legyen elég kutya, elkezdik őket szelektálás nélkül szaporítani, testvért testvérrel, anyját fiával, lányát apjával fedeztetik a minél több kölyök reményében...végül pár év után kimennek a divatból és már ritkaság belőlük 1-1 példány az utcákon...

pár éve a westie volt ilyen, előtte a spániel és a palota pincsi kb egyidőben...jelenleg a yorkie épp kimenőben van a kutyadivatból, mostanában ahogy néztem megint rákaptak a csivavákra, ami egy átmeneti időszak szokott lenni (a pincsi-westie illetve a westie-yorki időszak alatt figyeltem meg a jelenséget, ebből következtetek, hogy most is átmeneti lesz).

az amstaffról annyit, hogy a nagy gengszter rapperek pózolnak mindig staffokkal...csak a sok okos nép nem tudja, hogy többségük staffal pózol (vagy pittel, de kevesen tudnak a kettő között különbséget tenni) és nem amstaffal :) és ha megfigyeled, többnyire azok mászkálnak amstaffokkal/staffikkal akik keménynek akarják magukat mutatni, pl a kopasz kigyúrt pasik meg a nőik :)

bocsánat, ha valakinek a lelkébe gázoltam de ez a szomorú igazság a divatkutylik világáról :(

2012. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapján, hogy az emberek milyen "címkéket ragasztanak" egy-egy fajtára. Yorki-Westie-beagle az ééééééééééédes, border collie a világ "legokosabb" kutyája, pitbull-staff-amstaff (tökös) "harcikutya" és így tovább.

Aztán mikor két haver vagy barátnő szóba elegyedik, szeretne egyik vagy másik - történet szempontjából mindegy- kutyát venni és ugye igények között megjelenik, hogy "nem akarok buta kutyát" -> erre a másik nagy kutyaszakértő csípőből vágja: A border collie a világ legokosabb fajtája, azt vegyél, az tuti nem buta. XD


Példa 2.: Hasonlóan az előbbihez mikor két izom csávó beszélget: Hát ő venne kutyát, de nem olyan nyámnyilát mint szomszédnak van (mert az remeg mint a nyárfa), hanem ami meg is védi magát. Erre a másik: Vegyél pitbullt, staffit vagy amstaffot azok jól néznek ki és megvédik magukat, mert régen kutyaviadalra tenyésztették őket.


Szóval nem kell nagy valamire gondolni, egyszerűen az emberek magukból indulnak ki, mikor kutyát választanak. Nem azt nézik meg mire lenne szükségük, vagy melyik lenne megfelelő az adott környezethez. Így kerülhet Goldi a panelba, palotapincsi a kertbe (mert ugye gazdáik azt vallják, hogy a kutyának a kertben van a helye, nem a lakásban), vagy jön olyan elvárás, hogy a zsebcirkáló legyen olyan félelmetes mint egy kaukázusi és védjen meg.

A tipikus "Tesco gazdaságos" házőrző, pici, keveset eszik, mégis összepisálja magát tőle mindenki.

2012. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a yorkshire nagyon divatos, ezt nem vitatom. De szerintem nem ok nélkül. Az emberek többsége nem családi házban él, és attól még vágyhat kutyára. És a yorkshire tökéletes választás, ha lakásban akar valaki kutyát tartani. Nem vedlik, a szőre nem vált ki allergiás reakciót, és nem utolsó sorban kicsi. Ja, és szerintem nagyon bájos pofija van a többségnek.

De ez sajnos a szaporítóknak remek lehetőség, ránézésre meg lehet állapítani, hogy melyik kutya van jó helyről, és melyik szaporítótól.

2012. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is amstaffom van,törzskönyves, 10 hónapos szuka és ivartalanítva van. Kiállításokra viszem, és ha egy éves lesz sportolni fogok vele, amúgy ezért ezt a fajtát választottam. Többen kérdezték már az utcán tőlem, h nem engedném-e rá az ő kanjukat, mert milyen szép kiskutyák lennének és milyen jól el lehetne adni őket. Amikor mondom h ivartalanított, és különben ha nem lenne akkor is csak törzskönyveset engednék, akkor általában elmondanak mindennek, h pedig milyen sokat lehetne keresni rajtuk. Ezért is lettek divatkutyák, mert jól lehet keresni velük. Láttam már h törzskönyv nélkülit vettek 380.000Ft-ért, mert PITBÚ, és milyen jól fog a rajcsávó kinézni vele az utcán...nagyon sajnálom ezt a fajtát, mert nagyon szeretem!

23/N

2012. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!