Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a törzskönyv?

Kötelező a törzskönyv?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy nem kötelező. Lehet valaki úgyis tenyésztő, ha a kutyáinak nincsenek törzskönyvei. Persze akkor is kell teszészszemle stb. Igaz?

Egy ritka fajtát szeretnék vásárolni, találtam is egy ilyen eladót. Bár az anyának van törzskönyve, a kölyköknek és az apának nincsenek. Voltam náluk egészségesnek tűntek a kicsik is, és a szülők is. A körülmények is jónak tűnnek. Minden kérdésemre válaszol, úgy tűnik ért hozzá. Csak ez a két pár kutyája van.

Mégis sok elleneskedést hallottam az ilyenek iránt. Muszáj, hogy meglegyen az a törzskönyv?


2009. aug. 1. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2009. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A törzskönyv azért fontos, hogy bizonyítsd a kutyus származását. Sajnos még ezt is sokan hamisítják, hát még ha nincs meg... Szűrések, minősítések vannak rajta, tulajdonképpen némi garancia is a gazdinak. Ha tenyészteni szeretnél, pláne fontos! Honnan tudnád máskülönben, nem pont az apjával vagy a testvérével fedezed be a szukát?


Mit szeretnél venni?

2009. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tenyésszemlén csak törzskönyves kutyák vehetnek részt, tehát már itt bukik a dolog. E nem tudom képzelni, hogy főleg egy ritka fajtánál, ami nem divat, ergo "nem éri meg" őket ész nélkül szaporítani, miért nem törzskönyves kutyákkal tenyésztenek. A törzskönyv a kutya személyi igazolványa, és hivatalosan csak azzal tudod bizonyítani, hogy a kutya fajtatiszta, és nem beltenyészetből született.
2009. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak törzskönyves kutyát lehet tenyészteni, törzskönyv nélkül szaporítás.

Tenyészszemlén csak törzskönyves kutyák vehetnek részt. (Mivel fajtánként van a tenyészszemle, melyik fajtánál indulna a törzskönyv nélküli, hiszen róla nem lehet tudni, hogy a felmenői milyen fajták voltak)

Megvannak a szülőknek a kötelező szűrései? Honnan tudod, hogy az anya és az apa nem rokonok, ha nincs törzskönyve?

Te ezt a kutyát nem viheted kiállításra, nem viheted tenyészszemlére, nem tenyésztheted.

Ha már egy ritka fajtát akarsz venni akkor még fontosabb lenne a törzskönyv, hogy tudd a kutyák felmenőit, hogy benne legyen, hogy megvannak a kötelező szűrések, a tenyészszemle. Szerintem inkább keress egy tenyésztőt, akinél most jártál nem tenyésztő, hanem szaporító.

2009. aug. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nekem egy törzskönyves szukám lenne, biztosan nem fedeztetném egy törzskönyv nélküli kannal. Főleg ha valami ritka fajta. A igazán ritka fajtákból nem is igazán van törzskönyv nélküli.Megtudhatnánk hogy milyen fajta kutyusról van szó? Nem lehet, hogy a kicsik apja nem is fajtatiszta kutya csak a szukatulajdonos keverék kiskutyákat próbál eladni, mert véletlenül hasonlítanak a szuka fajtájára?
2009. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!