Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a német dog és...

Mi a különbség a német dog és a dán dog között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Wikipédián ezt találtam: "Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik."
2009. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor jól gondoltam, hogy ugyanaz a fajta. Azt tudtam hogy angolul great dane a dán dog, és furcsállottam is, hogy a német dogra nincs angol név, de akkor ezért. Még egyszer köszi:)))
2009. aug. 1. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Nos SEMMI!Ugyan is mindkettő ugyanaz.Ezeket a kutyákat német ill.dándognak is hívják!
2009. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már tudom köszi:D
2009. aug. 4. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Énis tudom,hogy vita alakult ki a köztük a származást illetően.Viszont: 1 -dán dog a barna zsemleszínű egyed

2 -német dog általában a fekete egyed fehér medállal a nyaka alatt 3-harlequin dog a foltos kutyusok.Egy a fajta,pároztatni is szokták a különböző színűeket,amit annyira nem szeretek,mert előfordulhat érdekes színkombináció :D

2009. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Helló, lehet, hogy egy kicsit elkéstem, de szerintem jó jársz, ha dán dogot veszel (a dán dog és német dog ugyan az a kutyus. Ha valaki azt hiszi magáról, hogy ő ért ehhez a fajtához és esetleg tenyésztő akkor bizonyára tudja, hogy a dán dog és német dog ugyan az. Ez a vita a tenyésztők közt kezdődött el mert mindkét nemzett a magáénak tekint a fajtátt. De a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge(német dog).De a dán elnevezés inkább Angliában (UK) használják mivel ott Great dane a neve („tökéletes” illetve, vagy a „nagy dán” elnevezést takarja). Nekem is dán dogom van és nagyon aranyos, és amire írtad arra tökéletes kutyus. A marmaduke c. filmből idéznék „ezek a kutyák uralkodók lábánál hevertek; és ennek a fajtának a specialitása hogy láb alá teremtették őket”. Ha nem vadítod el nagyon aranyos kutya lesz, de VIGYÁZ drága a fenn tartása.

Üdv: egy dán dog tulajdonos.

2011. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Utolsó: Te 5 éves vagy, esetleg írni nem tudsz?
2012. szept. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A nemet es a dan dog kozott nincs semmi kulobseg.De vigyazz!A dan vagy a nemet dog eleg sokat eszik.Altalaban 8-10 evet el de elofordulhat,hogy 6 evet el.Eleg sertodekeny fajta.Sok turelmet,figyelmet es szeretetet igenyel.
2013. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!