Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a német dog és...

Mi a különbség a német dog és a dán dog között?

Figyelt kérdés

mert valaki azt mondta h nincs olyan h dán dog csak német dog szóval nem tudom..

választ meg köszönöm.


2010. júl. 1. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A németek tenyésztették ki őket, de a dánok is úgy döntöttek, hogy megszerzik maguknak a fajtát. A német dog eredetileg német dog, de a dánok dán dognak nevezik, mert úgy gondolják, hogy ők tenyésztették ki. Dán dog nem létezik, csak német dog.
2010. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%
nincs semmi különbség, ugyanaz, egyébként wikipédián utánanézhetsz.
2010. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
előző vagyok. ittvan wikipédiáról: "Származását, újkori megjelenését azóta is vitatják. Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik."
2010. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nah mostmár értem:D
2010. júl. 1. 22:31
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Vedd meg a júniusi Kutya Szövetség-et és megtudod mi a különbség.

"A német dognak annyi köze van a dán doghoz mint a hotdoghoz." Ezt a mondatot én is onnan loptam.

Egyébként én magyarázom itt mindenkinek,hogy dán dog nincsen.

2010. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Dán dog hivatalosan nincs, bár az angolok tényleg "nagy dán"-nak nevezik. Az FCI szerint német dog az elnevezés. Egy és ugyanaz a kutyafajta, bármilyen néven hallod is.
2010. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs Dán dog, Német dog van, csak a Dánoknak ez nem tetszik. :D Mintahogy Csehszlovákia sincs már, mégis van Csehszlovák farkaseb, melyet, újabban hívnak már Cseh, és Szlovák farkaskutyának is, de az FCI-nél hivatalosan így lett kiállítva a standardje, és elismerve a fajta.
2010. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!