Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős, de harapós kutyát...

Félős, de harapós kutyát hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Félelemből kap oda a kutya. Pl:Fésülésnél,ha nem tetszik neki a dolog ,akkor odakap.


Falatot elfogadja,de a simogatást sem tűri hosszútávon. Úgy gondolja a legjobb védekezés a támadás,így távol tudja tartani magától,azt amitől/akitől fél.

Tehát nem a félek és elmenekülök ebről van szó.Ilyenkor hogyan célszerű kezelni a kutyát?


Nem akarom ráhagyni,hogy az eb akarata érvényesüljön.Pl.ha megakarom fésülni,akkor azt tűrje és ne kapjon oda.

Ha odakap akkor morogjak rá, és mondjam neki,hogy Nem...



2012. szept. 26. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a félelem jele, hanem az, hogy érvényesíti a saját akaratát, mert ő a főnök. A cerberos honlapján van egy jó kis szöveg, hogy hogyan legyünk falkavezérek. Javaslom annak minden pontját betartani, és nem lesz ilyen agresszív.
2012. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem a saját kutyám,hanem menhelyi a kutyus. Pár alkalommal sétáltattam. S pl.volt olyan,hogy meg volt kötve pórázzal a kerítésnél kb.10 percre,amíg bekötöttem a cipőfűzőm,és tőle másfél méterre elhaladó férfit megugatta.

Inkább félelmet látok a támadás hátterében. CSak pl.ha fésülésre odakapással reagál a kutya,akkor hogyan tiltsam?

2012. szept. 26. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutyát nehezen teszel rendbe teljesen. Tartd a falkavezérségi szabályokat, amennyire tudod, ne babusgasd a kutyát, és határozottan tiltsd le mindenféle agresszióról. De sajnos amíg nincs biztos háttér, család, otthon a kutya mögött, amíg nincs egy fix rendszer, amibe beilleszkedhet, mert sokan sokféleképpen kezelitek, addig ne várj csodát.

Amúgy én sem hiszem, hogy ez félelem, inkább hisztériás irányítási vágy. Csak azért tűnik ijedtnek, mert nem biztos a dolgában, ő sem tudja, hogy ezt kellene-e csinálnia, de csinálja, mert úgy érzi, muszáj.

2012. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem se félelem. Talán annyit tehetsz, hogy készenlétben tartassz jutifalatokat, és ha csak 2 másodpercig is tűri a fésülést, akkor megerősíted a jó viselkedést. Aztán egyre jobban kitolod ezt az időt akár másodpercenként és ha kell vissza lépsz egyet. Csak itt különösen fontos a jó időzítés, nehogy véletlenül a nem kívánt viselkedést erősítsd meg! Nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem ismerjük a kutyát és nem látjuk a reakcióit.
2012. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!