Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek volt már ilyen?

Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyámmal sétáltam, gyakoroltuk a láb melletti sétát, picit be akart előzni ilyenkor fel felé megszoktam rántani a pórázt most is így tettem a kutyám értette is a jelzést és jött szépen. Na erre egy okos ember beszól hogy neveled azt a szegény kiskutyát??

Nem szóltam neki semmit oda se néztem,de kicsit felidegesített. Miért kell bele szólni más dolgába?

Szerintem nem durva ez a módszer a kutyának semmi baja nem lesz tőle, tény hogy megérzi,de nem rángatni szoktam szegényt, meg nem ok nélkül.. és nagyon jól haladunk.



2012. szept. 27. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kistestű kutyám imád hatalmas faágakat cipelni. A múltkor talált egy jókorát, vitte is boldogan, majd jött velünk szembe egy idős néni... elszörnyedve kérdezte, hogy miért kell (??) a kutyámnak ekkora faágakat cipelni, majd szó nélkül elvette tőle, és ketté törte.

Most álljak le vele veszekedni, hogy ezt hogy képzeli, meg semmi köze hozzá..? Áh, hagytam a fenébe, megköszöntem, hogy tönkretette a kutyám szórakozását, és ott is hagytuk.

2012. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

jézusom,első ez igen én kutyám is 2x akkora botokat hoz sétálni mint ő,de ezt azért nem hagytam volna szó nélkül..Meg vannak bolondulva az emberek??

Amúgy kérdező ez teljesen normális módszer hogy alkalmazod,lényeg hogy tudod te jól csinálod akik meg nem értenek hozzá azok meg foglalkozzanak magukkal.


Velünk olyan volt hogy hát lehet furán néz ki kívűlről hogy egyedül sétálok kutyával,de szoktam hozzá beszélni azért. Jómúltkor télen falta a havat,mondtam neki kicsit erélyesebben hogy kicsim ne edd a havat mert megfájdul a torkod,közbe meg simogattam. Erre az öreg néni hogy minek beszélek úgy se érti meg,meg hogy minek bántom? a kutyát ilyennel. Én röhögtem egy jót,bár tényleg furán nézhet ki kívűlről ez :D

2012. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jajj de utálom az ilyen beszólogatós embereket... amikor még 2és fél hónapos lehett kb. a kutyám, elmentünk az állatorvoshoz, végén ő is sétált, mert nem volt ott mindenhol minden sz@r eldobálva, úgyhogy hagytam, hogy jöjjön a pórázon, erre valaki mutat a kutyámra és mondja a kicsi lányának, hogy vigyázzon, itt van egy véreb...inkább elengedtem a fülem mellett, persze szívesen mondtam volna, hogy hogyha felnőtt lesz, lesz elég nagy hozzá, hogy el harapja a torkát bárkinek... de nem, inkább elszámoltam magamban tíz-ig
2012. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe ne, rengeteg ilyen. Egyik kutyám iszonyat macskás, meglátja a macskát, erélyesebben meg szoktam rántani a pórázt, ha nem ért a "nem"-ből. (Szerencsére már ritkán van ilyen). Erre beszólt az öregasszony, hogy fojtogatom a kutyát, és ki fogja hívni az állatvédőket. Én sajnos vissza szoktam dumálni, nem tudom megállni, mondtam, hogy pofázás helyett nézze az izaurát.
2012. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még csak fél éve van kutyám (de nem kölyök felnőtként fogadtam be ez csak azért írom hátha erre jár valaki olyan aki megjegyezné,hogy mit várok én el egy kölyök kutyáttól) szóval még nem szoktam hozzá ahhoz,hogy így idegenek beszólnak.. nyáron anyukám vitte le egy gyors pisire és akkor is szóltak,hogy lóg a nyelve ilyen melegben minek lehozni. Én meg esőbe vittem akkor az volt a baj,hogy elázik :D

Én nem értem mi baja az embereknek mindennel,de ezek szerint nem csak én találkozok ezzel a típussal, hát majd megszokom.

Ha valakinek van még ilyen története nyugodtan leírhatja még és nektek is mégegyszer köszi :)

2012. szept. 27. 19:57
 6/13 Hovarju ***** válasza:

Én az akkor 4 hónapos malamut kölykömet vittem esőben sétálni. Egy szomszéd néni aggódott, hogy meg fog fázni a kutyus.

A malamuttal egyébként több beszólást is hallottam a 13 év alatt.

- miért beszélgetek vele a villamoson?

- volt, aki abba kötött bele, hogy nem fajtatiszta, mert barna a szeme. Amikor elmagyaráztam, hogy ő nem husky, ezért barna szemű, akkor nem hitték el.

-A kutya 1990.aug.1-én született, és volt már egy német juhászunk, amikor megkaptuk. A környéken még sosem láttak malamutot, ezért volt aki német juhásznak, skót juhásznak, kaukázusinak, sőt volt aki farkas keveréknek nézte.

2012. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
utolsó jó születési dátum :D szép nap az az aug.1. :D nekem akkor van szülinapom :D
2012. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahh, állatkínzásról is annyi bejelentést kapunk, aztán kiderül h a gazdi adott egy nyakast a kutyának, vagy épp megrángatta a nyakát, mert nevelte. De egyesek hülyék, nincs mit tenni.
2012. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

De még hányszor...mikor épp fegyelmeztem a kutyát pl. kutyával való agresszió, tiltásom ellenére kutyához való odamenetel, helybenmaradás szabotálása, stb miatt...hogy rám hívják a rendőröket, mert durva a büntetés, állatkínzó vagyok, stb-stb...

Ilyenkor azt szoktam válaszolni, hogy foglalkozzon a saját dolgával, illetve hogy nem azért csinálom, mert jól esik, hanem mert ez a kutya érdeke, mivel így sokkal több szabadságot élvezhet, mint neveletlen társai, akik pórázon tengetik egész életüket. Fél évben egy keményebb fegyelmezés, cserébe bárhol elengedhetem, bárhova elvihetem magammal...szerintem a kutyám is így véli

2012. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
*kb. fél évente egy keményebb fegyelmezés...
2012. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!