Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya sétáltatása? Ti...

Két kutya sétáltatása? Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Ha egyesével sétáltatom őket, akkor rendesen fegyelmezetten jönnek láb mellett. De ha kettőjüket viszem, olyanok mint a bolondok. Ti hogy oldjátok meg?

Nem vagyok ilyenekre önfényezésre és hencegésre, lenézésre. Csupán tanácsra, hogy hogyan oldjam meg, és arra, hogy ti hogy oldjátok meg. Csak a módszerre.



2012. szept. 29. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleve úgy indulj el, hogy teljesen fegyelmezettek legyenek.

Ha ez negyedórába kerül, akkor annyiba, nem számít.

Utána meg csak tartsd fenn ezt az állapotot.

Minden kísérletezést, ami a rend megbontásához vezetne, még csírájában fojtsd el.

Még a gondolatát is.

Figyeld a testbeszédüket, hogy minél hamarabb észrevedd.

És aztán ami szerintem nagyon fontos, hogy hagyj időt a fegyelmezésre.

Állj meg, rendezd a sorokat, hozd őket teljesen abba az állapotba, ahogy egyesével sétáltatnád őket.

Csak nyugodtan, nem hajt a tatár.

Ha 3 percenként meg kell állni 2 percre, az se számít.

Agyilag akkor is lefáradnak, és a türelem meghozza a gyümölcsét.

Csak arra figyelj, hogy ne húzd fel magad, ha eleinte sokat kell fegyelmezni. Csak nyugodtan, ráérősen, te erőltesd rájuk a saját tempódat.


Én 3 kutyát szoktam sétáltatni, 2 az enyém, 1 a tesómé.

Elég nagy méretbeli meg aktivitási különbségek vannak köztük, ezért az egyik sokkal gyorsabban menne, mint a másik.

Nálam rendesen mennek, csak a tempójukat nehéz összeegyeztetni.

Én ezt csináltam mindig az elején, nekem bejött.

Nem adok nekik választási lehetőséget.

Bármelyik előresiet, vagy jobbra-balra kolbászol, azonnal leállítom, leültetem, megvárom, hogy felfogja, hogy ez most így nem volt jó.

Aztán úgy folytatom a sétát, mint ha otthonról indulnánk el.

2012. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudok mit hozzá tenni az elöttem szólóhoz!!ugyan igy sétálok 6 kutyával!!

Mély levegő,és fegyelmezés!Ha beindulna valamelyik,tyúk lépésbe megyünk szinte,a lassú séta agyilag fárassza őket!

Nálam máe elég jó az összhang,pedig vegyes életkorúak együtt vannak,de még igy is szoktam,hogy séta közben egy-két fegyelmező gyakorlat!

Az a lényeg,hogy amig fegyelmezetten kell,sétálni,az addig fegyelmezett legyen!Nincs szaglálódás,nincs jelölgetés,láb mellett végig. amikor eljuttok egy szabad területre,ott lehet tombolás,futkározás,játék.

Haza felé meg megint fegyelmezett vonulás!

Sok sikert:)Majd írj,hogy hogy haladsz!

2012. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk két kutya van kistestűek ,de az egyik fiatal ő menne mint a bolond a másik idősebb ő meg lassabban sétál,én is úgy kezdem el a sétát ,hogy fegyelmezettek legyenek az idősebb az én kutyám ő mindig fegyelmezett,de a fiatalabb tesómé na nála kicsit szigorúnak kell lenni, amikor nyugodtak akkor indulunk el aztán ha a fiatal menne előre megállok és én is leültettem, a séta első 10 percre jó részt fegyelmezéssel történik,mert hát egy energia bombát nem könnyű sétáltatni,de aztán szépen jön ő is mellettem, amikor meg nyugodt és lassan sétál akkor picit előre engedem és addig mehet elől amíg nem húz,de ahogy húzni kezd egy kicsit rántok a pórázon,hogy érezze ez nem jó és vissza jön a lábam mellé :) az eleje mindig nehéz a végére már szépen tudunk sétálni :) sok sok türelem kell!!
2012. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a forgásos módszert alkalmazzuk, ha valamelyik a térdem vonalánál előbbre kerül. Bal oldalra veszem őket, indulunk, ha valameyik előremegy, forgunk. Ritkán szokott mostmár ilyen lenni, mert tudják, hogy akkor visszafordulás van. Macskáról szépen le tudom őket tiltani, egyedül az még a gond, hogy kiszagolnak más kutyákra a pórázról, és más gazdi előtt nem tudok elég erélyesen fellépni. Tehát ebben is magamon kell változtatni. Nyugodtság, határozottság, szerintem ezek sokat segítenek.
2012. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!