Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak menhelyről...

Hogyan válasszak menhelyről kutyát?

Figyelt kérdés

Jelenleg német juhászkutyám van, de túl pörgős, és rengeteget kell vele vesződjek, hogy érezze, hogy én vagyok a falkavezér, és ez sok energiámat elveszi. Megfogadtam, hogy legközelebb menhelyről fogadok örökbe egy NYUGODT kutyát, akinek ha egész nap feküdnie kell, akkor egész nap fekszik, és nem szedi szét a kertet, sétánál nem húz olyan vehemensen, és nem rohangál egész nap. Na és persze behódol nekem, kevésbé agresszív.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan válasszam ki pont azt a kutyát, aki nekem megfelelne? Gondolom nem az a kutya lesz, aki az elsőként a kerítésre ugrik, és "kiválaszt" engem. De akkor melyik lehet a leghasonlóbb az elvárásaimhoz első ránézésre? Nyugodtan odajön, vagy már behódolva, sunyítva jön hozzám? Vagy csak fekszik, hagyja magát, de játéknál felélénkül? Egyáltalán szükség van ilyesmi megfigyelésekre, vagy valóban érezni fogom, hogy ő az a kutya, aki nekem kell?

És majd később a menhelyen menjek végig minden kennelen, és csak a legvégén válasszak?

A kutya méretének majd kistestűt szeretnék, szőrhossz és szín tökmindegy.


Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 28. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan helyről hozni,ahol kiviheted sétálni.Ezzel az egyik kérdés meglenne.De mire leírtam,már meg is gondoltam,mert egy ott sínylődő szerencsétlen,lehet mégoly omega típus,ha sosem volt pórázon ki tudja hogy reagál rá,és akkor ez már nem jelent semmit.Azért semmiképp sem első látásra válassz.Figyeld hogyan viselkedik a többi kutyával,gondozóval,veled.Olvass utána addig a kutyák testbeszédének,és figyeld a jeleket.
2012. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Európai szinvonalú menhelyeken önkéntesek sétáltatnak, sőt iskoláztatják őket. De veled nem ez a gond, hanem az, hogy fiatal kutya pörgős, játékos, ás, séta közben húz stb. Ha idősebbet (két évesnél idősebbet) választasz, azok már nyugodtabbak. Sétálj többel is, amelyik másodszor már lelkesen üdvözöl, az lesz a te kutyád.

[link]

2012. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Mennyi idős a német juhászod, hogy már új kutyán gondolkodsz?
2012. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznosak voltak :)


1 éves múlt, és még nagyon sokat kell vele foglalkozzak, amit természetesen végigcsinálok, ha már elkezdtem, de az biztos, hogy még egyszer ezt nem vállalom be. Kicsit félreválasztottuk szegény kutyát, nem az én természetemhez illik. Tanultam belőle, és próbálok előre gondolkodni.

2012. szept. 28. 21:09
 5/15 anonim ***** válasza:

Komolyodni fog még és lenyugszik, kitartás :)

Nekem is alig idősebb a bullmacim, ő is feszegeti néha a határokat :)

Kan kutyusod van?

2012. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
kb. 10 évvel? Már megbocsáss, de miért nem ahhoz kérsz tanácsot, hogy neveld meg őt? Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy lecserélnéd. D
2012. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is 1 éves, rettenetesen kamaszodik... az eddig szófogadó, engedelmes cicus egy utálatos dög lett, aki lépten-nyomon leéget, és kikészíti az idegeimet :D Aztán pedig addig bújik a lábamhoz, míg teljesen elfelejtem a hülyeségeit, és jó alaposan meg nem szeretgetem :) Ez náluk a kamaszkor, most kicsit erősebben kell fogni a gyeplőt, ha kell, 5 percenként fegyelmezni, és néhány hét alatt túl lesztek rajta, kitartás!!
2012. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy igazad lesz, kedves Alexandra. Van némi idegi eredetű problémája is, kicsit agresszív a többi kutyával, ezen már sokat nem javíthatunk. De igyekszem suliba vinni, és ott enyhíteni valamennyire.

Igen, kan kutya, ivartalanítást tervezünk, habár nem hinném, hogy sokat fog változni tőle.

2012. szept. 28. 21:25
 9/15 A kérdező kommentje:

A neveléséhez köszönöm, de nem kérek tanácsokat, ugyanis meg tudom nevelni a kutyám, kivéve a korábban említett ideig problémát, de hát ez van, amikor az ember szaporítótól vesz kutyát, ebből is tanultam.


Nem lecserélni akarom, egyszerűen csak előre tervezek, de ha ez nem tetszik, hát az egyéni problémád.

2012. szept. 28. 21:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy kan :)

Remélem megoldódik a dolog. Ahogy komolyodik (és te kitartasz), egyre engedelmesebb lesz :)

Most még gyakran meg kell nekik mutatni ki a falkavezér, ő is pont abban a korszakban van, hogy próbálkozik.

2012. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!