Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint tartott kutyák mit...

Kint tartott kutyák mit szoktak csinálni, ha esik az eső?

Figyelt kérdés
Szomszédunkban van egy féléves goldi, a kertben tartják. Van háza, viszont esős időben sem szokott nappal bemenni, egész nap a kertben rohangál. Így viszont állandóan csuromvíz, a szívem szakad meg rajta. A mi kutyánk bejöhet a házba, rossz időben idebent játszik, meg amúgy is ott szeret lenni, ahol mi vagyunk. Már nem az első kutyánk, a többi is ragaszkodott a társaságunkhoz. Nem rossz egy kutyának, ha egész napokat egyedül kell lennie?

2012. szept. 29. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánk is mindig kint volt, mivel nem túl nagy a ház, és a kutya elég nagytestű volt...esőben a bejárati ajtó elé feküdt, de ha nagy vihar volt, akkor kipakoltunk mindent az előszobából, és odazártuk be...Bár ő nem is nagyon szeretett bejönni, mert elég nagy volt a mozgásigénye...Sőt az ólját se használta, pedig direkt szigeteltük is neki, hogy ne fázzon szegényke...

Szerintem, ha annyira zavarná az eső azt a kutyát, akkor bebújna az óljába...Volt hogy a mienk is játszott...


Egyébként de rossz a kutyának, ha egész napokat egyedül kell lennie, de ez nem azt jelenti, hogy engedjék be a házba...Az már más, ha nem is törődnek vele, és sose játszanak vele például...De a kutya az az állat, ami ennek ellenére is szereti a gazdáit, plusz lehet a gazdái sokat dolgoznak, és nem érnek rá folyton a kutyával lenni...ettől még lehetnek jó gazdák, és szerethetik a kutyust!:)

2012. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is kint rohangálnak az esőben, nem zavarja őket pedig van hova behúzódniuk, szeretik az esőt. Télen a hóban ugyan ezt csinálják. Tavaly lecsuktam őket a fűtött pincébe mikor ilyen -20-25 fokok voltak, reggel alig várták hogy kiengedjem őket mert jobban érzik kint magukat.
2012. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az eső nem rossz időt jelent a kutyáknak, csak esőt.

Az enyém pl szereti.

Nem kell sajnálni őket, van elég eszük ahhoz, hogy ha nem akarnak megázni, akkor behúzódnak valahova (nyilván kell erre lehetőséget biztosítani) de van, amelyiket ez egyáltalán nem érdekli.

2012. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretik, a gyerekek majdnem minden nap játszanak vele, de maximum 1-2 órát (amennyi ma a suliba járás, tanulás mellett egy gyereknek belefér). Most még nincs kerítés, így nagyrészt nálunk van napközben a kutya, viszont ők szeretnék, ha kerítést csináltatnánk, hogy ne jöjjön át hozzánk. Akkor viszont totál egyedül lesz a kutyus, félek, hogy szomorú lesz.
2012. szept. 29. 11:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaa...hát szerintem csináltassátok meg a kerítést...:)

Annyit kibír, ha utána pár órát játszanak vele! Elsőre azt hittem, hogy nem is foglalkoznak rendesen a kutyussal! :) (első voltam)

2012. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha zavarná az eső, bemenne a házába. Nem fog megfázni, hisz golden :)

Az én kutyám esőben a házában van...ha egy-egy nap esik az eső, akkor max. rövidebbet sétálunk, vagy nem sétálunk akkor, ha több napig, akkor persze megyünk ugyanúgy...úgy kell kiimádkozni ilyenkor a házából, de ha már elindultunk, akkor nem zavarja :D

Ilyenkor sokszor behívom a házba, dögönyözöm és tanulunk ezt-azt.


Ha szomszédnál nincs kerítés, akkor nehogy már Ti csináltassatok kerítést, mikor az Ő kutyájuk megy át Hozzátok! :O Ne hagyjátok magatokat!!

2012. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kerítés azon az oldalon elvileg a mi dolgunk. Az előző szomszéddal jóban voltunk, még nagyszüleink idejéből volt az ismeretség, sosem volt probléma a kerítés hiányából. A mostaniak pár éve költöztek ide, és most, a kutya miatt merült fel először, hogy kerítés kellene a két telek közé. Egyébként nekünk sem leányálom, hogy állandóan itt van a kutyus, mert nagyon szökős, nálunk meg elég nagy a jövés-menés, már volt, hogy kocsival mentünk utána, és hoztuk haza. A kertben is összevissza rohangál mindenhol, ami ilyenkor ősszel nem gáz, de ha tavasszal is letarol mindent, amit ültettünk, annak nem fogunk örülni. Ráadásul a mi kutyánk nincs oda érte, morog rá, néha oda is kap, és félünk, hogy ha az is ivarérett lesz (mindkettő kan), akkor majd úgy igazán elszabadulnak az indulatok. Csak hát egyelőre azt a kis dögöt sajnálom, annyira nem szeret egyedül lenni!
2012. szept. 29. 16:16
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Értem. Ha nem lenne kutyátok, nem lenne kötelességetek kerítést építeni, hisz a kutya gazdájának kötelessége megakadályozni, hogy ne menjen ki a területéről az eb.

De ebben az esetben valóban Nektek is kell építeni. A ti kutyátok nem szökik át a szomszédba?

2012. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem szokott átmenni, legfeljebb arra a két pillanatra, amíg hazazavarja a másik kutyust.

A kerítés anyagi oldala nem probléma, nem ez a kérdés lényege, ha a szomszéd dolga lenne megcsinálni, akkor is mi csinálnánk, mert nekik nincs rá pénzük (három gyerek, hatalmas adósság), hanem hogy nem fogja-e nagyon megsínyleni a kutyus, ha nem jöhet át napközben. Nekem a kutya önálló élőlény, képtelen vagyok rá tulajdonként tekinteni.

2012. szept. 29. 21:12
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
56%

Le a kalappal előttetek!!!

Beszéljétek meg a gazdival, hogy naponta egy alkalommal vigyék át hozzátok játszani a kutyust :)

2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!