Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy testvérpár kutyát fogadtun...

Egy testvérpár kutyát fogadtunk magunkhoz, az egyik kan a másik szuka.6 hetesek. A kérdés : fognak-e egymással párzani?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, fognak ha hagyjátok.
2012. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, amint elérik az ivarérettséget a kan be fogja fedezni a szukát. Érdemes lenne a megelőzésről gondoskodni.
2012. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha ivarérettek lesznek akkor igen! És lesz sok gazdátlan, beteg kutyakölyök, akit be kell oltatni és chipezni. Erre megoldás h az egyiket még 6 hónapos kora körül ivartalaníttatjátok. Vagy inkább mindkettőt h ne legyen baj.
2012. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen fognak. A kutyáknál nincs ilyen hogy testvérem akkor nem fedezem be. Ivartalanitatás a megoldás vagy mindkettőt vagy a szukát mert akkor a jövőben sem lesz gond vele és nem lesz "véletlen" egy-két alom keverék kiskutya.

Sok sikert és örömteli perceket kívánok!:)

2012. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És egy ilyen ivartalanítás mennyibe kerül? És melyiket előnyösebb vagy olcsóbb ivartalanítani?
2012. szept. 29. 20:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Szukát előnyösebb, nekünk a 20kg-s volt 20ezer Ft. Viszont egy alomnyi kiskutya kb 3x ennyi lenne.
2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat .
2012. szept. 29. 20:36
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

A szukák évente 1 vagy 2 alkalommal tüzelnek, és ha a kan kutyátok nem is fedezi be (mert mondjuk őt műttetitek meg), még mindig megvan az esélye, hogy történik valami "baleset" és egy másik kan kutya igen.

Ha a kan kutyátok marad ivaros, akkor menni fog a balhé és a hiszti, ha tüzelő szukát érez.

+ mindkét nemnél gyakoriak az ivarszervi betegségek sajnos.


Én azt javaslom, hogy mindkettőt műttessétek meg, hosszú rávon megtérül, hidd el. És ma már a legtöbb helyen úgy van, hogy egy meghatározott életkor előtt - azt hiszem 4 vagy 5 hónap - jóval olcsóbban csinálják a műtétet.

2012. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

A szuka kutyák ivartalanítása nagy műtét. Kiveszik az egész méhüket. Én 3-szor ivartalaníttattam szukát, az egyiknél volt komplikáció, ő 2 hétig nagyon beteg volt utána. A másik 1 hét alatt épült fel, őt nem viselte meg úgy. A harmadik kutya viselte a legjobban.


Egy fiú kutyust is ivartalaníttattam, neki szinte meg se kottyant:)


Szóval én úgy vagyok vele, ha elég biztos a kerítés és a szuka biztosan nem fog szökni, plusz nem tudnak hozzá kívülről bemászni, én nem vállalnék ekkora rizikós műtétet.


Mindenképp a fiút ivartalaníttatnám, mert az viszont tény, hogy később pároznának.


Állítólag érdemes megvárni a teljes ivarérettséget, hogy nehogy elmaradjon a fejlődésben.

2012. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A fiú kutya ivartalanítása jóval olcsóbb.
2012. szept. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!