Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkie kutyusom, és...

Zsanett.. kérdése:

Van egy yorkie kutyusom, és nagyon szeretnék mellé egy német boxert. Bántaná a boxer a yorkie-t, vagy kijönnének egymással?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha most én ugyanezt megkérdezném tőled, te mit válaszolnál?


Szeretnék segíteni, de egy ilyen értelmetlen kérdésre tényleg nem lehet válaszolni értelmeset.


Vagy kijönnek egymással, vagy nem jönnek ki egymással.

2012. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne boxert venned, mert a kérdésed alapján nem nagyon értesz a kutyákhoz. Egy boxer hebrencs. Nagyon jófej kutyák, de akaratosak, dominánsak, és rohadt nagy mozgásigényük van. Van időd a kutyát napi 2-3 órát mozgatni? Megfelelő nevelést tudsz neki nyújtani? Szellemileg is képes vagy lefárasztani?
2012. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Bár egyet értek az előttem szólókkal, azért válaszolok is: a boxer meg fogja őrjíteni a yorkit, elképzelhető hogy sérülést is okoz benne, de pusztán jószándékból. Kicsit más a testfelépítésük ugyebár. Másrészt egy fiatal boxer is legalább kétszer akkora mint egy yorki, így nem lesz köztük valószínűleg versengés. Persze a kutyák nemétől és lelkivilágától is függ. Félénk boxert egy yorki is tud terrorizálni. De alapvetően a méretkülönbségekből adódóan nem valószínű hogy agresszívak lesznek egymással szemben.
2012. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Nézz utána alaposan a fajtának, olvass sokat mielőtt lesz új kutya.

A kérdésre válaszolva:

Megfelelő nevelés mellett nem lesz semmi gond, nem egy normális gazdiról tudok (bár ritka, mint a fehér holló, de párat szerencsére ismerek), akinek yorkie mellett van nagytestű kutyája és tökéletesen kijönnek. Csak úgy nem bántaná természetesen, ha nincs megnevelve egyik vagy a másik, elmarad a szocializáció akkor lehetnek problémák, de teljesen mindegy milyen fajtáról beszélünk ez mindre igaz. Nem a méret a lényeg, hanem az, hogy milyen erős jellem a kutya, így egy yorkie is képes akár terrorban is tartani egy boxert, ha az ember hagyja.

2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem engeded, hogy balhézzanak, nem lesz gond. Bár a statisztikák alapján én inkább a boxert félteném, nem a yorkit.
2012. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex1125 válasza:

Szia!Tudom,kicsit megkésve érkezik a válasz,de most láttam a kérdésed,most regisztráltam ide!

Tehát,vehetsz mellé nyugodtan Boxert,mert nekem is van egy Yorkim,kislány és vettem egy Boxer szukát.Imádják egymást és nem fogja bántani,sőt,mivel a yorkid volt nálad előbb,tisztelni fogja,hogy Ő az öregebb!!

Ha gondolod,segítek bárbiben,szólj nyugodtan!

2013. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!