Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire problémás egy lány...

Mennyire problémás egy lány yorki? Általában hányszor és mennyi ideig tüzel?

Figyelt kérdés

Fiú yorkit akartunk venni,de sajnos elpusztult 5 hetesen amin kinéztünk.A másik két lány közül még választathatunk,de nem tudjuk mennyire problémás egy kislány.

Azért nem kezdünk másik fiút keresni,mert ebben az esetben ismerjük mindkét szülőt...

Mindig figyelni kell rá ha elengednénk?Ha tüzel akkor mit szoktak tenni?Köszönöm a segítségeket!



2012. okt. 6. 07:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Felborul a hormonháztartás??? Az ivartalanítással nem felborul, hanem MEGSZŰNIK a hormontermelés, épp ez a műtét lényege.

Szukáknál kiveszik a petefészkeket (ez termeli a hormont) illetve a méhét, kanoknál pedig a 2 herét. A hormontermelés pedig leáll.

2012. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A méhet nem minden doki szedi ám ki, csak úgy mondom..:)
2012. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Most már minden doki kiszedi cakk-pakk a petefészket, méhet, hiszen pont az egyik súlyos betegségtől (méhgyulladás) védjük meg a kutyánkat az ivartalanítással. Az elhízás pedig a gazdától függ, nem attól, hogy ivaros vagy sem.
2012. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

- A kicsi úgy pusztult el,hogy szoptatás közben az anya felugrott,a picit rántotta magával,majd leesett és másnapra halt meg.

- A lányról tudjuk hogy fajtiszta,nagyon szép, a fiú pedig a sógoroméké,tulajdonképp tőlük vesszük meg.

Azt tudom hogy tüzelésnél póráz és odafigyelés kell, de ha nem tüzel,akkor el tudjuk-e engedni hogy játszon más kutyákkal is,vagy akkor is figyelni kell nehogy valaki fedezze őt :) ?

2012. okt. 6. 13:33
 15/18 anonim ***** válasza:

a kutyák csak akkor párzanak, ha a szuka tüzel. Egyébként baromira nem érdekli a kanokat a szuka kutya.

És nem, nem minden doki, hidd el. Láttam ivartalanításokat, van ahol csak a petefészket szedik, de előtte elmondják a gazdinak, hogy tüzelés után 4-5. hónap az ideális, amikor nyugalmi időszakban van a ciklus, akkor a legkevesebb az esélye annak, hogy a méh később problémát fog jelenteni. Ennek ellenére én is azt szeretem, ha mindent kiszednek, csak így olcsóbban kijön a gazdi..

2012. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ivartalanon jó mind két nem

ivartalanítás minél előbb és nem lesz vele semmi gondotok ;)

2012. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Dönci91 ***** válasza:
ha ivartalanítás mellett döntesz,már vannak külön tápok számukra de viszont álvemhesség még fenn áll csak ritkább esetben...ismerősöm kutyája álvemhes lett pedig ivartalanított.és a hormonháztartás felborul nem kicsit pont mint a nőknél.viszont mindenkinek magánügye,hogy megműtteti a kutyust vagy nem...nekem lány yorkim van és ha nem tüzel,csak játszik a kutyákkal semmi gond vele.szerintem nem a nemén hanem a jellemén múlik és persze a nevelésen,hogy a kutyussal mennyi probléma lehet.
2012. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Dönci91 ***** válasza:
a nőstény kutyusok nagyon ragaszkodóak. :)
2012. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!