Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Bambika115 kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nyárra tervezünk kutyát venni,mert akkorra végzek a sulival és itthon fogok dolgozni. Nem túl nagy a kert,viszont a közelben van erdő,park ahová tudnám vinni sétálni.Viszont a munkámból adódóan nem biztos,hogy mindennap el tudnám vinni.Ez ugyan ritka lenne,de előfordulhat,hogy 1 max 2 nap kimaradna.(ez nem azt jelenti,hogy nem foglalkoznék vele)A kutya egész nap velem lehetne,ki-be járhatna a lakásba,csak az éjszakát kellene kint töltenie.Kicsit nyugodtabb,nem túl "kényes" kutyára gondoltunk.Pl.: basset hound vagy cane corso.

Ötleteket várok. Mielőtt beszólna valaki inkább kérdezzen,ha valami nem világos.

Köszi


2012. okt. 6. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

cane corso nyugodt??:D Ezt se hallottam még róla :D

Amúgy rengeteg fajta megfelel a leírásodnak..Valamit szűkíthetnél a kritériumaidon,mert így akár egy életet is meg menthetnél pl fajtamentőktől,menhelyről örökbefogadni,arany élete lehetne melletted:)

Gondold át..

2012. okt. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem írni,hogy albérletben lakunk.Sajnos eddig nem találtam olyan menhelyet,fajtamentést akik örökbe adnák albérletbe. De ha tudsz vagy tudtok olyat akik igen akkor írjátok le.
2012. okt. 6. 23:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Cane corso: Ha a gazdája egyszer-egyszer nem tud elmenni vele sétálni, az nem okoz nagy gondot számára.

Amennyiben a szabadban eleget mozoghat, a lakásban viszonylag nyugodtan és békésen fog viselkedni.

2012. okt. 6. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:

jah, ha az internet ezt írja, akkor az tuti minden egyes cane corsóra igaz.

valóban érdeklődj állatvédőknél, a Kutyabaj alapítványt szívemből ajánlom, le lehet velük dumálni az albérlet kérdést, de még vannak ezren mások is ilyenek.

2012. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
cocker spániel(boldog egy gazdija vagyok ;) ) habár kicsit nagyon energikus még kiskorában, de szerintem más kutyák is ilyenek.Szinte kifáraszthatatlan, volt már olyan, hogy 5 órát is sétáltunk és mikor hazaértünk hozta a labdáját, hogy játszunk amikor én már totál ki voltam, én sem birom mindennap vinni sétálni, 3 nap nem, mivel hosszú edzésem van, reggel suli.De nagyon jól megvan itthon és akkor másnap meg hosszú sétával szoktam jutalmazni (fél óra helyett mondjuk 2 óra) vagy így a tudottak alapján ajánlani bírnám a mops-ot is(nem tudok sok mindent rólla) vagy ha van elég hely akkor husky...rengeteg féle kutya van aki (az általad leírt körülményekbe) simán beillik. :)
2012. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amerikai buldog nah az olyan mint amilyet írtál :D Ha 1-2 nap sétát kihagyok velük akkor sincs nagy problem.. napi 15órát alszanak ha nincs semmi dolguk ha meg megyünk ide oda élvezik nagyon :) Annyi problémája van hogy elég dominánsak nagy átlagban. Szóval korai szocializációra oda kell figyelni nagyon.
2012. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!