Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri a kutyákra ennyit költeni?

Megéri a kutyákra ennyit költeni?

Figyelt kérdés

Miért kell nekik prémium táp?Miért kell több 10 ezret költeni rájuk?Megéri?Mi van a rosszabb tápot kap?Vagy nem ivartalanítják?Kutyaiskola stb. megéri?

(puszta tudatlanság nincs kutyàm pár év múlva szeretnék, de fel akarok rendesen készülni)Rendes válaszokat.Köszi :)


2012. okt. 8. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kezdjük sorba. Prémium táp: A prémium tápok olyan alapanyagokból vannak, amik kielégítik a kutya minden szükségletét. 50 vagy afölötti százalékban tartalmaznak húst, nincs bennük színezék, ízfokozó, stb. És mivel táplálóbb mint a pedigree és társai, kevesebbet kell adni nekik, mint a pedigree-ből. A pedigree aránytalanul drága ahhoz képest, amilyen összetevőkből áll. Ezt most nem írom le, nézz utána a neten Te! Mi van, ha rosszabb tápot kap? Egészségtelen lesz a kutyád, és ha hosszútávon kiszámolod, egy minőségi táppal anyagilag is jobban jársz, mert amíg a minőségi tápból 12 kiló elfogy 2 hónap alatt pl, akkor a pedigree és társai 1 hónap alatt..Megéri? Megéri neked, hogy a kutyád egészségeset egyen, és ne legyen később baja a sok színezékkel teli, ízfokozós táptól? Sztem igen. Nem ivartalanítod?

Tessék: [link]


Kutyaiskola? Te meg tudod tanítani saját magad, otthon, a kutyádat a helyes viselkedésre? Egyáltalán tudod mi a kutyánál a helyes viselkedés? Tudod hogyan kell tanítani, nevelni egy kutyát? Ha ezekre nemmel válaszolsz, akkor csak kutyasuliban tudnak neked segíteni.

2012. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Prémium táp (bizonyos esetekben) több húst tartalmaz. Az a jó kutyakaja, amelyik nedvesebb, mert abba több a hús. A csontszárazba inkább növényi részek vannak, amikre nem sok szüksége van egy kutyának. Ilyen húsosabb táp pl. a Frolic. Tökéletesen eléldegélnek gagyibb minőségen is, de jobban szeretik a húsosabbakat. Az enyém a húsosak mellett a nagyobb szeműt szereti.

Az eleje tényleg drága, a fekhely, a tálak, a póráz, a nyakörv, az oltások, a játékok, a kutya... Először szép lassan szerezd be a kellékeket, és az utolsó lépés a kutya legyen. Anyagilag nem, de érzelmileg meg fog térülni. :)

Kutyaiskola szerintem felesleges. Én saját erőből, és 1-2 jótanácsból (amiket neten, gyik-en is meg tudsz szerezni) építettem fel, hogy tiszteljen a kutya. Behívás, ül. Többre nem akarok megtanítani, szerintem felesleges. Rendszeresen kijárunk egy csapat kutyával, így megfelelően szocializálódik. Így felesleges lenne a kutyasuli.

2012. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell nekik prémium táp? Azért, amiért te se élhetsz hosszó tvon eégszséges életet akkor, ha csak gyorskaját eszel. A gagyi tápokban nincs más csak gabona, tartósítószer és szinezék.


Megéri több 10ezret költeni rá? Végülis ha az emebrek képesek több 100ezret költeni egy tv-re, akkor egy ÉLŐ állatra mirét ne? De mit értesz a több 10ezer alatt? Oltások? Persze h kell, hisz ezzel lecsökkented az elkapható betegségek számát. Ruha? Némelyiknek kell (sokkal kevesebbnek kéne, mint ahány hord), de nem kéne belőlük hülyét csinálni. Vagy mire gondolsz?


Ivartalanítás? Jelenleg Magyarországon ez lenne a legfontosabb. Másfél millió kutya van gazda nékül menhelyen, gyepin (sintértelep), és az utcán. HA mindeki ivartalanítana a szaporítűs helyett, akkor pár éven belül ez a szám jelentősen lecsökkenne. Plusz maga az ivartalanított kutya se betegszik meg ivarszervi rákban.


Kutyaiskola? Persze! Annyi rosszul nevelt kutya van, hogy már fáj. Nem mindenkinek kell, de senkinek se árt. Ahhoz, h a kutyánkkal harmonikusan együtt tudjunk élni, nagy segítséget nyújt.

2012. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

16:53-as! A hústartalom marhára nem a táp szárazságán múlik. Az csak annyit mutat, h mennyire lettek az összetevők kiszárítva. Ami jobban száraz, az tovább is eltartható.


A frolicban alig van hús. Összetevőknél elős két helyen gabona van, hús pedig csak 4%. Ez neked jó táp?

Tej és tejtermék van benne? Minek, h fosson a kutya? És aztán cukorra meg mi szükség?

2012. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Pont ma gondolkoztam ezen, mikor bementem egy ruhaboltba, és ilyen szomorú érzés fogott el, mert üres volt a pénztárcám (ebben a hónapban fizetem be a kutyasuli második részletét, most kaptak az ebek prémiumtápot, féreghajtást). Aztán hazajöttem, elmentem velük csavarogni, és rájöttem, hogy megéri:)
2012. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is sokat költök a kutyákra. De pl a kutyasuli nekem sport. nekem mindegy, hogy edzőteremre, futócipőre vagy kutyasulira költöm, de így szerintem hasznosabb.
2012. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nálunk családtag, de mindenkire nézve még annak is aki nem így gondolkodik róla felelősség. Ha Én felelősséget vállaltam valamiért/valakiért akkor azért megpróbálom megtenni azt ami tőlem kitelik.

Nem kell premium táp, bár ez a kategória elég tág, mert lehet venni kb 400Ft/kg áron is olyan tápot amit bátran merek ajánlani olyanoknak akik többet nem tudnak rááldozni, de lehet akár 2000Ft körül is kapni tápokat.

De a táp helyett ott van a tudatosan összeállított házikoszt is, esetleg a BARF vagy a Prey-model szerinti etetés. Melyek akár jobbak és olcsóbbak is lehetnek. Én nemrég számoltam ki, hogy táppal kb 6e Ft-ba kerül etetni a kutyámat havonta, de ha sikerül megfelelő húsforrást találnom, akkor 4e Ft-ból megúszom a havi kajáját.

Így biztos nem kap semmiféle mellékterméket, színezéket (jó ezt amúgy se), gabonát -mert a gabonamentes tápra már nem telik és nincs arra szükségük- és nem mellékes, hogy azzal is tisztában vagyok, hogy mit eszik.

Ivartalanítás? Nem kötelező, de nem is hátrány ha el van végeztetve. Szukáknál ugye nincs tüzelés, nem lesznek véletlenül sem nem kívánt utódok, kanoknál meg lehet előzni egy csomó dolgot és akkor az egészségügyi oldala még elő sem került.

A kutyaiskola teljesen opcionális. Én szeretek oda járni, ki nem hagynám, mindig tanulunk új dolgokat, jó a társaság és kifejezetten élvezzük. Kezdő gazdinak és az olyanoknak akik sportolni szeretnének a kutyájukkal -mint én is- nagyon hasznos.

Mondjuk tanfolyamokra biztos nem költenék több száz ezer Ft-ot, de van akinek ez a fajta iskola jön be és meg is teheti, szerintem ez is egyéni döntés.


Szerintem minden egyes jelenlegi és jövőbeni kiadott Ft-ot megér a kutyám. Egy olyan fajta kapcsolat van köztünk amit semmi más nem tudna pótolni. Önzetlenül szeret, képes megnevettetni az egész családot, kimozdít minket akkor is itthonról mikor az embernek alapesetben meg sem fordulna a séta a fejében, összehoz új emberekkel...

2012. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 *Mangó* válasza:

Nem kell rá olyan sokat költeni. Úgy értem veszel egy jó minőségű tápot az lehet soknak,tűnik hogy 10-15 ezer forint, de abból nem is kell olyan nagy mennyiséget adni neki és ezek a tápok 10 kg körül vannak,tehát sokáig elég.

A kutyaiskola nem muszáj, ha nincs a kutyával gondod és megtudod nevelni. Ha nincs is vele problémád akkor is viheted,mert nem csak a kutyának,de neked is jó program, te is élveznéd,hogy együtt dolgozhatsz a kutyáddal és más kutyákkal..ilyen közösségi élmény :)

Ivartalanítás az csak egyszeri költésg, ami azért jó a kutyádnak,mert nyugodtabb lesz nem zavarja a tüzelési időszak, nem akar majd a másik kutya után rohanni.

Az oltások az elején kicsit többe kerülnek kölyök esetén, utána viszont évente egy oltás kell neki ami mondjuk 3000 ezer forint. /nem tudom pontosan,mindenhol más/

Tehát szerintem összeségében nem olyan drága.

2012. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Már MINDENT elmondtak előttem a többiek, nem ismételnék...

Gyerekre minek költesz (majd) olyan sokat? Mi van, ha nem kap adott minőségű ruhát, pelenkát, játékot, ételt, stb...

2012. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

hátulról kezdeném. Nagyon dicséretes, hogy előre tájékozódsz, sajnos elég ritka az ilyen felelősségteljes gazdi.. Szóval mi is kezdők voltunk a kutyával, de előtte sokat olvastunk, tájékozódtunk nevelésről, a fajtáról-természete, igényei;az ajánlott ill kötelező oltásokról és a táplálásról.

Azt mindjárt tudtuk, hogy kell kutyaiskola, nem elég Cesar Millan v Victoria Stilwell műsorait nézni, nem a kutya tanul az iskolában, hanem a gazdi!!! Jó a társaság, szocializálódik a kutya a kutyaoviban már kölyökkortól (esetleg) és mindig tanulunk újat..

Az ivartalanításról már előttem mondtak okosakat, nem ismételném, csak annyit, hogy ha nem tenyésztesz, akkor feltétlenül, a kutya és a Te érdekedben is.

Rosszabb tápon is elélnek az állatok-a legjobb példa a szupermarketes és sajátmárkás tápok.Sajna milliók etetnek ezekkel, mert nem gondolnak bele, mit tartalmaznak (és mit nem..) De nincs vizsgálat arról, hogy a növekvő számú allergia és daganatos megbetegedés nem ezektől a kajáktól van. Mi is ügyelünk arra, hogy mit eszünk (általában), hát még egy állatnál, aki ki van nekem szolgáltatva! Most számoltam ki, hogy ami tápot eszik a kutya, az 13,5kg, nekünk kicsit több, mint 2 hónapra elég. Az naponta 296 Ft-ra jön ki. Persze ehhez kefír, alma, csontos hús stb jönnek. Kevesebb kell belőle, mint egy gabonával teli tápból, és remélhetőleg ettől hosszú távon az állatorvost is ritkábban látjuk (eddig így volt). Viszont nincs felesleges kutyakeksz és más rágcsa, játékot utoljára tavaly vettünk-kong wubbát vízbe-itt is úgy tűnik, a drágább tovább tart, megéri.

Írták már a BARF etetést, ha elszánt vagy és nagyon utánajársz, olvasol, akkor az a legjobb!!

Fekhelye van, nyakörv, póráz már cserélve 2x, autóba bizt.öv, kefék, sampon, több rossz törölköző, rongy a tisztán tartáshoz, etető és itatótál(első még), táptartó vödör -ezek vannak. És mindig adódik valami előre tervezhetetlen baleset-állatorvosra legyen félretéve min tízezer.

Tehát megéri apró lépésekben költeni többet rájuk, mint utólag az állatorvosi költségekre a sokszorosát!

2012. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!