Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány óra aktív mozgás kell...

Fityfiritty kérdése:

Hány óra aktív mozgás kell egy boxer kutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy boxert, de panel lakásban lakom és váltott műszakban dolgozom (egyik héten hétfőtől péntekig reggel fél8-tól délután fél4-ig, másik héten délután 1-től este 9-ig és szombaton reggel 10-től este fél 7-ig). Meg tudom oldani a napi 3 sétáltatást, azonban nem mindig ugyanabban az időpontban. Tegyek le a boxerről? Vagy alapból a kutya tartásról?
2012. okt. 8. 18:44
 1/6 Jázi&Csenge ***** válasza:
Ez a napi három sétáltatás jól hangzik, de ha azt vesszük, hogy egy boxerről van szó, már más a helyzet. Sajnos a boxer nem bírná ki a nap többi részét a panelban, szerintem. Mozgékony, eleven energiabombák, és soha sem nőnek fel:) Egy kertes házba, kinti, vagy kinti-benti tartással ideális egy ilyen fajta kutya, delehet csak én gondolom így. Az agarak nem tetszenek? Ők ideálisak lennének a számodra. Vagy egy kisebb termetű kutya?
2012. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell letenned róla, de talán jobban járnál ha egy kölyök helyett a fajtamentőknél néznél körül (bár azt nem említetted, hogy milyen időset szeretnél).

Amíg pici több vele a gond, de ahogy sikerül megszoknia a napirendet, hogy naponta biztos van egy nagyobb séta ahol kitombolhatja magát onnantól kezdve viszonylag könnyű velük. Ha csak sétálgattok akkor egy egész nap is kevés lehet, ha tudtok menni pl kutyás társaságba akkor az eü sétáktól eltekintve napi 1,5-2 óra aktív mozgás után már teljesen jól elvannak. De ha olyan adódik akkor a napi 4-5óra sem kottyan meg nekik, szóval lehet velük túrázni, kirándulni... (persze nem nyáron 40fokban).

A lényeg hogy tényleg rendszeresen le kell őket fárasztani.

2012. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Boxer tökéletes panelkutya, ha ki tudod mozgatni és eltekintesz a nyáltengertől :)


Ismeretségi körömben több boxer is van:


Idősebb boxer kan: nem volt egy hiperaktív kutya fiatalabb korában sem, de a hosszú sétákat igényelte. Általában reggel volt egy fél-háromnegyed óra séta a ház környékén póráz nélkül, kora délután egy 15 perces eü-i séta, este pedig 1,5-2 óra gyorsabb tempójú séta, kis labdázással.


4 éves boxer szuka: Ő szintén tök nyugis, naponta háromszor sétál, egy-egy séta minimum fél órás, de általában két séta 1-1 órás...nyáron kicsit úszkál a kutyus és labdázik.


2,5 éves boxer kan, hát ő aztán tele van energiával...az a baj, hogy a gazdi nem fárasztja le a kutyát, csak sétálgatnak, ergó a kutyának állandóan tele a segge, oda-odafut emberekhez hízelegni, ezzel egy hekto nyálat rajtunk hagyva...kutyákkal is rámenős-barátságos, sok kutya így alig bírja elmorogni-levicsorogni magáról, ezért már az én kanom is utálja és messziről borzol :(

Őt is háromszor sétáltatják, reggel általában 30-45 perc, délután szintén, este kb. 1,5 óra...de a laza sétától egyáltalán nem fárad el, mert a gazdi lassan sétál, kutya meg csak futkározik...néha labdázik vele 5-10 percet, de én még nem láttam fáradtnak.

Nyáron úsztathatta volna, de azt sem tette...

2012. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Boxer tökéletes panelkutya :)

De napi 3 óra mozgatással számolj!

NOÉ fajtamentőket keresd fel, nagyon sok boxer van most náluk! Jobban járnál egy növendék v felnőtt kutyussal, nálam volt pár hete egy kölyök boxer (vigyáztunk rá), du. érkezett, este már a hajamat téptem tőle :D Nagyon édes volt, de nekem nagyon sok volt (amellett, hogy a fajta is elég pörgős, a kiscsaj egyébként is borzasztóan hiperaktív volt).

2012. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából én kölyök boxert szeretnék, növendék még szóba jöhet, de kifejlett állatot nem szívesen fogadnék örökbe.. szeretném magam fel-/megnevelni. Abban az időben amikor nem dolgozom természetesen nem sima détáról lenne szó, azzal a 3 alkalommal kb. napi 5 órát tudnám mozgatni a szabadban. Két kedvenc kutyafajtám a boxer és a magyar vizsla, eszerint nem is nagyon szeretnék más kutyafajtát!:)
2012. okt. 9. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Tag vagyok egy boxeres csoportban :)

Van ott egy tenyésztő is, szűrt, egészséges kiskutyái vannak (ebből az alomból van az említett boxer is, akire vigyáztunk), van még egy eladó 4 hónapos kölyke :)

Ha érdekel, írj privit :)

2012. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!