Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Spicc kutyusunk ami...

Van egy Spicc kutyusunk ami 12 hetes büdi nagyon és nem tudom, hogy lehet szoba tisztaságra szoktatni teljesen?

Figyelt kérdés

12 hetes és mondjuk azt már tudja ,hogy hova kakiljon egy pici műanyag dobozba van kevés macska alom ami kivan rakva az bejárati ajtó elé belűről persze,hogy bármikor oda tudjon menni, és ez bejött.

De a pisi nem mindig sikerül oda és sajnos nem is mindig lehet látni a lakásba hova pisil éppen. S elég idegesítő bele lépni.

Másik ,hogy mit lehet kezdeni azzal ,hogy ne legyen olyan büdi a kutya se, és a kakija is rettentő büdös

Már egyfolytában megy a légfrissítő de így is ha bejön a szag a szobába/lakásba akkor pff

Valakinek valami ötletek?


Komolyan ezt ,hogy bírja valaki aki szoba kutyusnak tartja? Elvan kényeztetve nálunk de... (mert én már lassan kezdem feladni pedig aranyos nagyon de lehet elajándékozom inkább)


2012. okt. 8. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj tápot váltani, lehet, hogy a mostanit nem tudja rendesen megemészteni.

Az enyémek pl. a Dog chow-tól sokkal büdösebbet és többet kakilnak, mint a Dusa vaniliás tápjától.

Amúgy mi a büdös a kutyán? Szőre, szája, vagy más?

Fürösztötted már?

A kölyökkutyáknak speciális kiskutya szájszaguk van, ami egyeseknek büdösnek tűnik, a lányom meg egyenesen szereti.:)

Ez idővel elmúlik.

Fogán maradt ételmaradék is lehet büdös, ezt el lehet tüntetni pont erre kifejlesztett rágcsákkal.

A pisilésről meg annyit, hogy miért nem viszed ki többször is a kutyát, hogy megszokja, kinn kell intézni a dolgát?

Benn pisinél megszídni, de csak ha rajtakapod, amikor pisil, ha kinn csinálja, akkor meg dícséret, jutifalat.

Kutyapelust nem próbáltad még a lakásban?

Arra könnyebben odaszokik, és a szagot is magában tartja, nem is túl drága.

ŰÜdv.

2012. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan ezt ,hogy bírja valaki aki szoba kutyusnak tartja?"

Úgy, hogy a szobatiszta kutya nem szarik a lakásba. Se alomba, se pelenkára. Sehova. Csak kint az udvaron vagy az utcán.

Miért nem tájékozódtál mielőtt magadhoz vetted? Kölyökkutyát a kezdetekben 2 max. 3 óránként ki kell vinni, hogy el tudja végezni a dolgát. Az, hogy arra akarod szoktatni hogy bent piszkítson, a kutya természete ellen való, ugyanis egy kutya eredendően nem piszkít a saját környezetébe.

Ha csak ennyi miatt már lemondanál róla, lehet tényleg jobb ha elajándékozod, mert ez még csak a kezdet. Egy kutyát nevelni kell, tanítani, ha úgy adódik, hóban fagyban sétálni vinni.

2012. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
A szobakutya elnevezés nem arra utal, hogy élete végéig ott él, végzi a dolgát. Tessék kivinni sétálni rendszeresen és akkor nincs szükség dobozra, pelenkára. Nem is értem, hogy ez fel sem merült benned? Hogy fog a többi kutyához hozzászokni? Emberekhez? Ajaj.....
2012. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha már most feladod, mi lesz veled ha kijön rajta az igazi spicc vér?
2012. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam mert logikusnak tartottam ,hogy van sétáltatva.

Szóval igen van! :) De ott nem szeretne semmit elvégezni ha futkos ha csak séta városba akkor se.

Az udvaron már igen (néha)

Ma cseréltünk almot ,kimondottan szag elszívó és szag elszívó.

Nem volt még fürdetve mert 10hetestől ajánlott és még vissza van neki 1 oltás jövő héten kapja meg addig nem is nagyon akartam.

A pelenka elvileg nem kell mert ha jól tudom az a helyhez szoktatásnál kell ami mondjuk megvan mert a kaki oda kerül csak a pisi nem mindig.


De amúgy a pelenkát milyen sűrűn kell cserélni vagy naponta? S melyiket javasoljátok ami nem drága de jó mondjuk? Köszi!

2012. okt. 9. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

A pelenkát elég 2 naponta cserélni egy kistestű kutyánál, és kimondottan jó a pisinek, ha rá tudod szoktatni. azt is tedd az ajtó mellé, előtte azért picit mártsd bele a pisibe, és szagoltasd meg a kutyával, majd úgy, hogy lássa is, tedd a kijelölt helyre, és ismételgesd neki, hogy oda kell pisilni!

Bűzmirigyét, ha oltani viszed, jó lenne megmutatni a dokinak, lehet, túl lágy a széklete, és nem tud ürülni magától.

Ezért javasoltam, hogy esetleg próbálj tápot váltani, a konzervet, ha adsz,teljesen hagyd el, attól kimondottan büdöset kakilnak.

Füröszteni nyugodtan meg lehet, akár már 6 hetesen is, képzelheted, hogy még a kölyökkori szagok is rajta vannak akkor, míg kicsik, elég sokszor beleesnek pisibe, kakiba, stb., nem beszélve, ha a lakásban össze-vissza pisil, bele is lép ő is, az is büdi.

Szóval nem ártana neki egy jó füri, legalább megszokja.

Akkor te sem undorral nyúlsz szegény kutyához, gondolom, neki sem esik jól, megérzi az ember minden rezdülését.

2012. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne se pelenkára, sem dobozba szoktatni, szokjon hozzá h csak kint lehet üríteni, bent tilos!


Lassan azt hiszem, h bizonyos emberek szeretik otthon szagolni a pisi ammóniaszagát, meg a sz@rszagot...

2012. okt. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Nem azért írtam a pelust, hogy rendszeresen oda ürítsen a kutya, csak amíg nem szokja meg, hogy kinn kell végezni a dolgát! Amúgy is még most kapja az utolsó oltását, nem célszerű ilyenkor sokáíg utcán, illetve kertben lenni a kutyusnak, nehogy elkapjon valamit.

Oltás után már hosszabb időt is kinn lehet lenni vele, jó lenne időt szánni rá, és kaja után levinni eü sétára, amikor általában úgyis pisi kaki következik. ez legyen legalább 30 perc, olyan helyeken, ahol érzi más kutyák szagát, hogy ő is kedvet kapjon.

A balesetekre nagyon jó a pelus, vagy éjszakára, mégis higiénikusabb, mintha össze-vissza pisilne a lakásban.

Fél éves kora körül el kell hagyni ezt is, addigra csak megtanulja a szobatisztaságot, ez csak a gazdi türelmétől függ.

2012. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De a pelenkával csak összezavarja. Ne is próbálja ki, az almos dobozt pedig most és azonnal számolja fel.


3 oltással már nyugodtan le lehet vinni. Nem szabad hagyni, h bármit felegyen/felnyaljon, de ez oltástól független és erre a kutya élete végéig figyelni kell.

2012. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!