Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem is sántít a kutyám, de...

Hasamu kérdése:

Nekem is sántít a kutyám, de ilyenre választ még sehol sem találtam. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt is azt is sántítással kapcsolatban, de úgy gondolom ez megér egy plusz kérdést.

A lényeg hogy goldi kutyánk néha néha sántít, nem mindig ugyanarra a lábára, hol a bal első, hol a jobb hátsó stb. Több álltaorvosnál jártunk vele, de magyarázatot nem kaptunk. Vizsgálták diszplázia, lyme kór, ortopédiai, neurológiai szempontokból, voltunk röntgenen és szcintigráfián is, de semmi okot nem találtak a sántításokra, ráadásul nem mutat fájdalmat semmijére. Többféle táplálékkiegészítőt is adunk már neki. A sántítás főként futkározás után jelentkezik néhány órával, majd ahogy fellépett el is tűnik akár órák alatt. A sántítás mozgatás után ideiglenesen enyhül, majd pihenés után ismét felerősödik, majd egyik pillanatról a másikra teljesen megszűnik napokra, hetekre is. Olyasmit vettünk észre, hogy mintha folyadékvesztés után jelentkezne ismét a sántaság (hányás, hasmenés) de a vízhiányos állapot múlásával nem tűnik el azonnal. Van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet ez a jelenség és mi okozza?



2012. okt. 9. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
olyan mint a csonthártya vagy az izület gyulladás, az szokott ilyen fordított lenni. Mármint, hogy pihenés után jelentkezik és azt "bemozogja" a kutya. Legalábbis az én kutyámnak is hasonlóak voltak a tünetei és neki ez volt a gondja..
2012. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben voltunk, 3 éves keverék szuka kistestű kutyussal. Az állatorvos azt mondta, csak meghúzódott, vagy ehhez hasonló, rosszul lépett. Két héte kevésbé ugrálós pihenő és csonterősítő, most már sebbi baja sincs.
2012. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye kérdés, de mit csináltok vele, amikor sántít? Rögtön ráugrik mindenki, és összeszeretgetitek, meg vele foglalkoztok? Mert ha valami ilyesmi történik, akkor felmerül a gyanú, hogy szimulál. Most olyan kutya van nálam, aki ha kérek tőle valamit, például hogy üljön le, vagy ilyesmi, egyszerűen megrázza magát, aztán úgy tesz, mint aki ettől el is felejtette, hogy hozzászóltam. Teszteltem, tuti, hogy nem kell neki megráznia magát, de csinálja elkerülésképpen. Simiért sántító kutyáról is hallottam már, nem is egyről, szóval én megvizsgálnám ezt az oldalát is a dolognak, főleg ha ennyire nem találtak semmit az orvosok.
2012. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen ortopéd szakember vizsgálta? Melyik doki?
2012. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi az eddigi válaszokat.

A szcintigráfia teljes testszkennelés radioaktív anyagot fecskendeznek a vérbe ami aztán megmutatja a gyulladást vagy daganatot ez teljesen negatív lett és a röntgen is...ezzel lett kizárva a diszplázia és egyéb csontos vagy porcos gyull és deformáció.

Eddig 4 orvosnál jártunk akik különböző szakterületek vezetò szakijai. az egyik a szcintis. voltunk neurológusnál és ortopédusnál is akik megállapították,hogy olysn jellegű bajt ők nem találnak.a háziorvos tőlük próbált segítséget kérni...amúgy vérvétel széles spektrumú vizsgálatra negatív,pár nem jelentős eltéréssel.

Szedünk zöldkagylót, nyár közepe óta 2 hónapig metacamot kapott amitől 3 nap után jól lett és a kedve is visszatért...ezzel pàrhuzamosan méhpempőt is adtam neki,metacamot teljesen lecsökkentettem majd el is tudtuk hagyni. múlt hétfőn hányás hasmenés volt szokásos elkaptuk vkitől.aznap ki is kezeltem utána pár napig kicsit gémbetedett volt gondoltam izomlàza van a hányástól vagy ilyesmi.pénteken 6 kor este levittem pisilni semmi baja nem volt, 10 kor már a bal első lábàra nem állt rá. szombaton vettem hidrolizált kollagènt amit sportolók szednek..bal első megjavult azthittem rátaláltunk ...most a jobb hátsó nem jó... itt tartunk.

Szimulálásra már korábban gondoltam,de a metacam arra nem hatna..

2012. okt. 10. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!