Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a kutyám ivartalanítva van?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztunk el kutyát, és azt mondták hogy már régebben ivartalanították. De semmi papírt (orvosit), vagy bármit nem kaptunk róla, és sok minden mellett persze ennek a költségét is elkérték. Lány kutyáról van szó. Semmi régen beforradó sebet akármit nem találtam rajta.
2012. okt. 11. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kellett volna valamilyen papírt kapnod arról, hogy a kutyus ivartalanítva van.Biztos nem látszik semmi seb?

Elkérték a pénzt?!Pfff...Jó vastag bőr van a pofájukon.Emiatt kell óvatosan bánni némelyik menhellyel. o.O

2012. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Oltási könyvébe sincs pecsételve?

Ultrahanggal megnézetheted, ott kiderül!

2012. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs az oltási könyvben sem semmi erre utaló jel.
2012. okt. 11. 13:58
 4/13 anonim ***** válasza:
bár szuka kutyám még nem volt, a kanoknál meg másképp sest a dolog és elég egyértelmű, szemmel látható az eredmény, mégis azt gondolnám szimplán józan paraszti ésszel, h a heg egész életére megmarad és a vágás mentén a szőr sem nő ki...szerintem kizárt, h ne legyen külső nyoma, ha egy lány kutya valóban átesett ezen a műtéten.
2012. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

tyűha... elárulod, hogy honnan hoztátok?

én szukám is ivartalanított, mivel mi csináltattuk a műtétet, abszolút aláírom, hogy nem marad nyoma. ő hosszabb szőrű, még az is takarja.

mivel egy-egy rövidebb szakaszon gond volt a varratokkal, így az minimálisan hegesedett - ott kivehető a sebhely, de csak ha tudom, mit keresek. a maradék 15-20 centin egyáltalán nem.

ha meg tudják mondani, hol végezték a műtétet, ott is utána lehet keresni.

2012. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mikor hoztátok ki a menhelyről? Egy fél éven belül tüzelni fog, ha nincs ivartalanítva és akkor kiderül.
2012. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem középhosszú szőrű kutyám van, az állatorvos kitűnően végezte a műtétet, alig látszik a seb, viszont azért kivehető. Szerintem látszania kellene a tiéden is.
2012. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát az oltásiban benne kéne lennie, hogy ivartalanított szuka-e, bár mondjuk a nálam lévő ivartalanított kannak is csak kan van a papírján, és nincs benne jelölve műtét, pedig a golyói látványosan hiányoznak, szóval ezek után a fene tudja. Doki szerintem meg tudja tippelni, illetve UH-val vagy tüzeléskor tutira kiderül.
2012. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Egy idő után szukánál eltűnhet a forradás úgy, hogy nem látszik, nem kell rögtön a menhelyt szidni. Az oltási könyve nyilván ivartalanítás előtt készült, utólag beleírhatják, hogy ivartalanított, de ezt akkor is megtehetik, ha épp nincs ivartalanítva, tehát az semmit nem bizonyít. Orvosi igazolást az ivartalanításról nem szokás adni, azonban semmi értelmét nem látom annak, hogy a menhely azt állítsa hogy ivartalanítva van, mikor nincs. A legtöbb kutya amit kiadnak úgysem ivaros, nekik is egyszerűbb úgy tartani őket, ami pedig ivaros azt szinte minden esetben kötelezettséggel adják ki.
2012. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hovarju ***** válasza:

Szerintem, ha nincs benne az oltási könyvébe, akkor csak röntgennel lehet megállapítani vagy hasi ultrahanggal.

Az én szuka kutyámat 2 éve műtőtték, rövid szőrű és mostanra szinte teljesen eltűnt a műtét nyoma. Meg akartam mutatni egy ismerősnek, hogy mekkora vágás volt, rajta, de már szinte nem is látszik.

Úgyhogy lehet, hogy a te kutyádnál is eltűnt a heg.

Szerintem a menhelynek nem érdeke azt mondani, hogy ivartalanítva van, anélkül valóban lenne.

Ja igazolást nem kaptam róla én sem. A kérésemre, a doktornő, aki műtötte bepecsételte az oltási könyvébe.

2012. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!