Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítva van a kutya,...

Ha ivartalanítva van a kutya, akkor is szökős lesz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem sétáltatják, akkor szökhet, igen.

Szökni ugyanis két okból szokott a kutya: tüzelési időszakban párzani (ezt ugye megoldja az időben elvégzett ivartalanítás), illetve azért, mert baromira unatkozik a kertben - mert bármilyen nagy, mégiscsak ugyanaz a kert, egy idő után ingerszegény környezetnek minősül, mert soha semmi új nem történik ott. Tehát ha minden nap elviszik sétálni, találkozhat új helyzetekkel, emberekkel, kutyákkal, és le van fárasztva rendesen fizikailag és agyban is, akkor esze ágában sem lesz szökni.

2012. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta,én még hozzátenném,hogy mozgáshiány is lehet az oka. Volt egy kutyám, napi 1 órát jártam vele futni,sétáltattam is minden nap+ játszottunk,de nem volt neki elég ,szökni akart. Bevezettem +1 óra futást ( én már cska biciklivel bírtam :D) és megoldódott :) Mondjuk ő baromi nagy mozgásigényű,sportos kutya volt ,valószinűleg husky vagy malamut felmenőkkel
2012. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akumi és az előttem szóló is jól leirta, én viszont az ellenkezőjét is átéltem. Vizslámmal minden nap mentünk egy órát-kettőt, hétvégente többet, póráz nélkül erdőben (!!!). Én elgondolkodva vagy zenét hallgatva bandukoltam mellette, hegyre fel, völgybe le és nem fáradt el soha!!! Ha nyitottuk a kaput mindig ment volna. Nekünk az agyi fárasztást kellett bevezetni, illetve a sétát intenzivvé tenni (elbújtam fa mögött, meg kellett keressen, sokat dobáltam, trükköket tanitottam), meg bevezettük a rendszeres úszást.Az úszás nagyon kiméletes az izületekkel és jobban fáraszt. Nincs olyan bányató 30km-es környéken, amit nem fedeztünk fel :)
2012. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
Az ivartalanítás nem arra való hogy az elmulasztott nevelést be pótolja!nem ez a célja.
2012. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!