Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szalad el a kutyám?

Miért szalad el a kutyám?

Figyelt kérdés
Amikor sétálni indulunk a kutyám (keverék, 3 éves)elkezd ugatva rohangálni,amikor rá akarom tenni a hámot.Alig bírom elkapni.Ám amikor a hámot a nyakára teszem utána már megnyugszik.Ja, amúgy imád sétálni.Mi a teendő ebben az esetben? Előre is köszönöm a tippeket.

#kutya #elszaladás #hámfelrakás
2012. okt. 11. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. azért ugrál, mert örül.

A mi kutyánk ugyanezt csinálja, amikor sétálni akarom vinni.

Először körbefutja a házat kétszer, aztán még amikor rá akarom tenni, akkor is várni kell, amíg megnyugszik.

2012. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Például sokat segíthet, ha nem kapkodsz utána. A lehető leglassabb, legnyugodtabb mozdulatokkal készülődj a sétához, ne beszélj a kutyához, ne is nézz rá, egyáltalán ne csinálj semmit, amivel még jobban felizgatod. Ha éppen vele akarsz valamit csinálni, például felcsatolni a pórázt, de nem megy, mert pörög, akkor megállsz mozdulatlanul, és vársz. Egy idő után rá fog jönni, hogy csak akkor indultok el, ha lenyugodott, tehát igyekezni fog lenyugtatni magát minél előbb, hogy indulhassatok. Egy kis önfegyelem még egy kutyának se ártott meg :)
2012. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Az én kutyám csak 15 hónapos, de körbevágtat a kertben, én a kapunál várom, kezemben a pórázzal. Rettenetesen tud örülni, hogy megyünk (sétát vadászkirándulásként értelmezik), szabályosan kiront a kapun, aztán később lehiggad és szépen sétálunk. Fiatal, kamasz, olyan, mint egy gyerek.
2012. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek leülnek és várják amíg rájuk rakom a nyakörvet. Ők akkor nem örülnek? Ez nem örülés hanem probléma. Gondolom annyira örül hogy ki is rángat a kapun. Probáld meg azt hogy leülsz egy székre és amíg nem nyugszik meg addig nem rakod rá.. Ha rá akarod már rakni mert megnyugodott kicsit és újra kezdi akkor megint ne rakd rá. Ne gyorsan hanem megfontoltan lassan csináld.. A hámot meg ne erőltesd ha csak nincs valami baj a nyakával.
2012. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A hámmal nem húz annyira.Nem rángat ki a kapun, sőt, a jó tanácsoknak köszönhetően megvártam míg lenyugszik, mikor rátettem a hámot, lecövekelt ,s amíg nem léptem ki a kapun addig ott állt egyhelyben. Köszi a hasznos tanácsokat mindenkinek! Beváltak. :)
2012. okt. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!