Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha a kutyám...

Mi a teendő ha a kutyám nyulat lát és kitépi és utánuk szalad?

Figyelt kérdés

Kint voltunk gyakorolni a behívást, egyszer csak az erdő szélén a szántóföldön két nyúl előbukkant a messzeségben, a kutyám meg tegyed .... A szívverésem majdnem megállt, de aztán 5-10 perc múlva jött vissza parancsra.

Járt már valaki így?


2011. márc. 17. 18:03
1 2 3
 1/28 Bányai Károly ***** válasza:
42%

Jártam így, kb. 50x.

Még most sem teljesen stabilak, pedig fél éve dolgozunk rajta, ugyanis napi másfél órát sétálunk erdőben.

Nehéz ügy, mert minden alkalommal, amikor eredménytelenül hívod, azt erősíted benne, hogy nem kell jönni. Ha szabadon van, nincs eszközöd, hogy kényszerítsd. Az elfutó vad nagyon erős feltétlen üldözési reflexet aktivál a kutyában.

Javaslom hogy olvasd el: Bíró Andor - DePott György, kutyakiképzők kézikönyve

Van egy viszonylag rövid rész a közömbösség kialakításáról, már ami a vadakat illeti. Amúgy az egész könyv jó.

2011. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Hát ez a legtöbb kutyában benne van. Az én kutyámat mondjuk nem érdeklik, de akikkel sétálunk, azok kergettek már meg vaddisznót, őzet, nyulat is.

De általában nem bírják utolérni a vadakat. És mikor megunják visszajönnek. Szerintem nem aggódj, vissza fog jönni, ha most is visszajött.

Bár azért arra figyelj, hogy olyan területre akkor ne nagyon menj vele, ahol vadásznak, mert lelőheti a vadász.

2011. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Bányai Károly ***** válasza:
100%

Milyen fajta?

Azzal nem értek egyet, hogy nem kell aggódni, úgysem éri utol, mert 1. lelőheti a vadász, 2. hozzászokik a szökdöséshez, 3. A fiatal nyulakat, őzeket, fácáncsibét meg tudja fogni, és azzal mintegy jutalomként megerősíti a szökést és vadászatot 4. Törvény van rá, hogy a vadnak még a ZAVARÁSA is tilos, azaz keményen büntethető, ha valamit üldöz a kutya, 4. kifuthat útra, betévedhet olyan helyre ahol tyúkok vannak, nyáj mellé keveredhet stb...

2011. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem tudta elkapni, mert a nyomkövető póráz is rajta volt, az megszívta magát sárral .... de nagyon megijedtem. A párom azt mondja ha vadász lett volna a közelbe, le is lőtte volna a kutyámat. Ez ugye nem igaz?
2011. márc. 17. 18:22
 5/28 A kérdező kommentje:
Kedves Bányai Károly, köszönöm az ajánlást, a könyvet elfogom olvasni.
2011. márc. 17. 18:23
 6/28 A kérdező kommentje:
Még csak az alapokat tanuljuk, 2 éves bernipásztor-husky keverék, nagyon gyorsan tud szaladni és hihetetlen ereje van. Engem simán elránt (53 kg), ő 45 kg.-os.
2011. márc. 17. 18:25
 7/28 anonim ***** válasza:
Ha rajta volt a 10 méteres, nem tudtad megakasztani? Legközelebb is legyen rajta és a legnagyobb futásban stopp! Aztán hozzám és újra mehet.
2011. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Mit tanácsoltok ezek után?

Egyébként az udvaron már két galambot is elkapott.

2011. márc. 17. 18:29
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem mert elestem, és mint a villám úgy megindult.
2011. márc. 17. 18:31
 10/28 Bányai Károly ***** válasza:
100%

De sajnos igaz, a vadász lelőheti. A törvényt nem tudom fejből, de a lényege kb. az, hogy bármilyen kutya van a vadászterületen az lelőhető akkor, ha 1. Vadat űz 2. Nem űz vadat, de láthatóan kóbor, ezáltal vadban kárt tehet 3. Ebzárlat alatt a kihelyezett csalétket felszedheti, vagyis a vakcinázás sikerességét veszélyezteti. 4. Ha a gazdája kontrollja alól láthatóan elszabadult, és a vadakat zavarja


Szóval még akkor is lelőheti, ha te magad is ott vagy, de éppen vadat üldöz a kutya. Persze csak akkor lőhet, ha másban nem tesz kárt. A gyakorlatban meg úgy van, hogy van a bunkó vadász, ez kapásból lő, ha meglátja a kutyát, aztán elmismásolják, ráfogják, hogy téged nem is látott, meg hogy kóbor kutyának nézte, vagy éppen vadászaton érte, stb.

Van a rendes vadász, az nem lő, csak ha tényleg muszáj, de ha látja, hogy nem vagy ura a kutyának, akkor leb@sz rendesen. Néha a mezőőr is lelövi, pedig nem tehetné...

2011. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!