Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyval lehet dogdancing-elni?

Huskyval lehet dogdancing-elni?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök huskym akivel tervbe van véve, hogyha felnő, akkor agility, meg dogdancing versenyre akarok menni.

Nagyon okos,sok trükköt tud, de ezeket a végén leírom.

A kérdésem az lenne, hogy sok helyen olvastam, hogy klikker nélkül szinte lehetetlen a dogdancing.

Én sohase használtam klikkert, nincs is, és nem is tudom, hogy hogy kell használni.

Mi amiket megtanultunk, azt mind dicséret és jutalomfalat fejében. Szerintetek, ha én a későbbiekben versenyezni akarok vele, akkor szerezzek be egy klikkert, és innentől kezdve klikkerrel gyakoroljunk??

Nagyon szeretnék majd vele versenyezni, és készülünk is rá, többnyire engedelmes, de még csak 4 hónapos, ezért én sem várhatom el, hogy 100%ig csak rám tudjon figyelni.

Légyszives olyan választ írjatok, amik nem feltételezések, hanem tapasztalatok. Nagyon szépen köszönöm!

Amúgy 7 hetes volt, amikor elkezdtünk tanulni, eleinte csak az alapok, de egyre jobban fejlődünk. A trükkök,(nem minden trükk) amiket már tud:

1-Behívás

2-Ül

3-Fekszik

4-Marad

5-Feláll

6-Hempereg

7-"Szégyelld magad"

8-"Szia"

9-Pacsi(megkülönböztetve a jobb és a bal láb)

10-Pitizz

11-Nyolcas

12-Lábhoz

13-Slalom a lábam alatt

14-Hangot

15-Apport(Vedd el, Hozzad, Kérem)

16-Kukucs

17-Tolatás

18-Ugrás térd fölött

19-Puszi

Plusz, amiket a kutyaoviban tanulgatunk az az alagút, karikán átugrás, szlalom.

Szerintetek így feltétlen szükséges a klikker? Megkönnyítené a dolgom, vagy így is jó?



2012. okt. 12. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként nincs akadálya h dogdancingeljetek - senki nem azt kérdezi h hogyan tanítottad.

Ám azt a fajta hozzáállást nem értem, h "nem ismerem a klikkert, nem használtam még sosem és nincs is nekem" - és valami bajod lesz ha új dolgot ismersz meg és az esetleg jó, vagy csak annyi h szélesedik a az eszköztárad amihez nyúlhatsz amikor tanítasz? A klikker nem ördögtől való :o))) Azért arra kíváncsi lennék h a szégyeld magadat h tanítottad klikker nélkül? :oP Tennél fel róla videót ha megkérlek??


(off: szlalomozni tanultok kutyaoviban :O ne haragudj de melyik suli ez??? normálisak?? és vajon hogyan tanítják a szlalomot oviban???)

2012. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Először is, nem gondolom egy ördögi dolognak, de ha nincs rá szükség, akkor nem fogom megvenni.

A kutyaoviban nem úgy tanuljuk, mint egy suliban, hanem szoktatjuk még ezekhez a dolgokhoz őket, és meg is próbáljuk megcsinálni, amit nagyon élveznek a kölykök.

A szégyeld magadot meg úgy tanitottam meg, hogy ragasztottam egy celluxot az orrára, és amikor elkezdte leszedegetni, (pontosabban amikor már emelte a lábát) Kimondtam, hogy szégyeld magad,(kézjellel együtt)

és amikor hozzáért a lába az orrához abban a pillanatban megkapta a jutalmat, és a dicséretet. De úgy is csináltam, egy egy hajszálat végig húztam az orrán, ami megcsiklandozta neki, és amikor emelte a lábát azt az előbb leírtam hogy mit csináltam.

Nem kéne egyből ilyen hangnemben írni, én szerintem normálisan kérdeztem, és szerintem nem volt provokatív a kérdés. Ha meg kell a video, akkor majd adj egy e-mail és elküldöm, mert nem szoktam videokat töltögetni a netre...

Amúgy, miért kérded, hogy klikker nélkül hogy tanítottam meg? Szerintem a nélkül is lehet tanítani, mert amíg nem volt klikker addig is megoldották... azért kérdeztem, hogyha így könnyebben megy a tanulás, akkor én is használnám...

2012. okt. 12. 11:22
 3/9 A kérdező kommentje:
ja, és amúgy nem úgy írtam ki, hogy a kutyaoviban tanuljuk, hanem azt ,hogy tanulgatjuk. a kettő nem ugyan az...amúgy ha erősre sikeredett a hangvételem akkor bocsi, csak éppen a ház előtt túrják a csatornát,immár 3. napja és kicsit már ideges vagyok...amúgy köszönöm a választ
2012. okt. 12. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírt metód ugyanaz mint a klikkernél. Én azért szeretem jobban a klikkert, mert pontosabb és gondolkodásra készteti a kutyát - pláne ha nem használok rávezetést. Én azt élvezem a klikkerezésben, h látom a kutya fején ahogy kattognak a fogaskerekek - ezt semelyik más módszernél nem tapasztaltam. Nem vagyok elvetemült klikker fan, mivel alap dolgokat meg lehet tanítani anélkül is, viszont néhány trükkhöz sokkal előnyösebb, illetve egy jó dolognak tartom ha a kutya tudja használni, mivel akkor nő az eszköztárad amihez tanítás során nyúlhatsz.

Nem volt szándékomban támadónak lenni :o) Ha az voltam, elnézést!


A szlalomot meg azért kérdeztem, mert több okból is feleslegesnek találom, h kölyköknek tanítgatják - főleg ha azzal a kölyökkel a későbbiekben agiliyzni szeretnétek...akkor még ronthatsz is a későbbi teljesítményén vele. De ebben nem mennék most bele, csak ha érdekel.

2012. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi gond.

Hát, gondolkozok, hogy vegyek-e neki, mivel, hogy még ő sem ismeri így nem tudom, hogy hogyan kezdhetnék hozzá.

Amúgy, érdekelne, hogy miért lehet az rossz a későbbi teljesítményére. Mert akkor majd megkérdezem, hogy miért csináljuk, mert a kiképzőknek ezt tudniuk kéne.

2012. okt. 12. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:

A klikkernek a [link] -n utána tudsz olvasni, nem egy was ist das de vannak dolgok amiket be kell vele kapcsolatban tartani.


Azért lehet rossz mert most elbohóckodtok, valami rögzül a kutyában...az agilityben meg neked arra van szükséged h a kutya önállóan, a te segítséged nélkül tudjon szlalomozni. A legtöbb helyen - pláne ahol nem is foglalkoznak agilityvel - még mindig a mutogatós és/vagy pórázon vezetős technikával tanítanak szlalomot. Az meg már egy másik de hasonlóan lényeges dolog h egy kölyökkutyának még nincs meg se az érettsége, se a megfelelő testkoordinációja ahhoz szlalomozzon. Egyébiránt már sokkal "modernebb" szlalomtanítási módszerek vannak, amik már az elejétől fogva azon alapulnak, h a kutya a gazdától függetlenül menjen végig a szlalomban.


Hova jártok?

2012. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vidéken lakom, és itt van egy kutyaiskola.

hát, köszönöm a választ, a klikkernek meg utánna olvasok.

2012. okt. 12. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:

A szlalomnál meg olvass utána a folyosós (channal weave) illetve a 2x2 (Susan Garrett) módszereknek - ha komolyan akarsz agilityzni...

Ott ki tartja nálatok az agilityt?

2012. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a suliban van 3 kiképző lány, de neveket nem akarok mondani,mert így neked nem jól jön le ez a kutyasulis dolog,én meg jóban vagyok velük,és nem akarok nevet adni hozzájuk. Remélem megérted.
2012. okt. 12. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!