Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemző a szibériai...

Mi jellemző a szibériai huskyval kapcsolatban, jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Ez a kedvenc kutyafajtám, sokat olvastam a fajtáról ezért vannak félelmeim.

Makacs kutyának írják, ezek szerint nehezen lehet majd tanítani? Pozitív megerősítéses tréninget szeretnék vele csinálni.

Nagy mozgásigénye van, de ez mit jelent? Kertes házban lakom, egyik nap 2-3 km-es sétára, másnap 10 km-es biciklizésre vinném el terveim szerint. Ez elég ennek a fajtának, vagy még többre lenne szüksége?

Azt is írják, hogy nem ugat, nem jó házőrző. Ez nem rossz, de jó lenne, ha valaki sokáig áll az ajtó előtt, vagy be akar jönni, azért jelezne ugatással. Van erre valamilyen tréning amivel be lehetne tanítani ezt a fajtát?

Jó gazda szeretnék lenni, nem szeretném, hogy ez a fajta kutya nálam rosszul érezné magát. Nagyon régóta várok már egy ilyen kutyára szeretnék felelősségteljesen gondoskodni róla.


2011. aug. 20. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

10km ennek a kutyának bemelegítés, de nem is ez a gond, hanem, hogy folyamatos a mozgásigénye. Ha egyedül van, és unatkozik elfoglalja magát, te meg takaríthatod a romokat. A kerttől amúgy is lehet búcsúzni... Szóval leginkább társsal is kapásból számolj, mert kell neki.

Házat nem fog őrizni, ez barátságos fajta.

2011. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ez lesz, de reménykedtem, hogy végre teljesül egy nagy álmom, és az én kedvenc kutyám lesz a háznál. A 10 km-t csak fiatalabb korában gondoltam neki, később hosszabb útra mentünk volna. Sportos ember vagyok, imádok mozogni.

Viszont azt hiszem ezek alapján amit írtál sose lehet ilyen fajtájú kutyám. A szüleim nem fognak etetni, és eltartani egy kutyát ami nem ugat. Ők csak házőrzőt hajlandóak a háznál látni. Az előző kutyánk is olyan vad volt, hogy én nem is simogathattam meg, mert morgott rám, és többször oda is kapott a kezemhez. Félek az ilyen állatoktól, jó lett volna egy kedves barátságos állat.

A zöldséges kert jól el van zárva, elől annyit szaladgálhatott volna amennyit akar egész nap. Ha szükséges lett volna a nagy kennel is ki lenne építve neki. Nem egyszerre vagyunk otthon, mindig lett volna valaki aki foglalkozik vele, de ez most már mindegy. Bele kell törődnöm végre, hogy nekem sose lesz olyan kutyám amilyet szeretnék ez van. :(

2011. aug. 20. 11:06
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Nekem van egy husky-m, és igen is nagyon jó házőrző!!!! Mindent jelez UGATÁSSAL, és egyáltalán nem makacs, mindig a kedvemben akar járni, szerintem az egyik legjobb kutyafajta, én ajánlom mindenkinek
2011. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:16


Akkor neked nem fajtatiszta szibériai huskyd van. Ha igen, akkor idegbeteg.

2011. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Figyu, fajtiszta és nem idegbeteg. Te vagy az idegbeteg, miért lenne idegbeteg, te nem norma, utálom, ha szidják a kutyáimat, főleg, ha még nem ismerik. Állítom, hogy te nem vagy normális, és kívánom, rólad is legyen mindenki ilyen szép véleménnyel ( Elnézést kérek mindenkitől kivéve az utolsó válaszolótól, de nem tűröm, hogy ilyeneket mondjanak a számomra legjobb kutyáról)
2011. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A husky nem őrzi a házat. Egy jó idegrendszerű husky (kis túlzással, de) viszi a betörőnek a labdát, hogy hurrá, egy új játszótárs. Mert a tenyésztésük során minden emberrel kapcsolatos negatív megnyilvánulás nemkívánatos volt, az ilyen kutyákat szigorúan kiszelektálták. Igaz most már a sok koszos szaporító miatt ez sajnos nem mindig igaz, de azt szögezzük le, hogy egy igazi husky soha nem fog házat őrizni.
2011. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ti mit tanácsolnátok nekem? Válasszak egy keverék huskyt, vagy egy más kutyát? Milyen fajta, vagy keverékfajta lenne hozzám való?

Olyan kutyát szeretnék, aki jelzi, ha idegen akar bejönni hozzánk, de velem mint gazdával odaadó, hűséges, alázatos lenne, aki hajlandó részt venni a játékban, és a képzésben. Nem lenne hátrány ha megengedné, hogy hozzáérjek...

Itthon a szüleim tacskót szeretnének, de nekem az a kutya egyáltalán nem tetszik. Nem hiszem, hogy hozzám illő lenne egy láb alatt szaladgáló kis hosszú kutya, meg nem tudom mennyire jó házőrző válna belőle.

2011. aug. 22. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy megharapja az idegent, igen is viszi neki a labdát ahogy írtad, de ha be akar jönni valaki azt igen is jelzi...

Kedves kérdező: Német juhász, dalmata és ehhez hasonló fejták nem tetszenek neked?

2011. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a keverék (husky) lenne a legjobb választás... Neked is tetszene, és a szüleid is meg lennének vele elégedve, ráadásul még egy életet is megmenthetsz :)
2011. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha emlékem nem csal egy pár éve kis gyereket ölt meg.
2013. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!