Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannal lehet agilytizni?...

Adry16 kérdése:

Dobermannal lehet agilytizni? Menyi idős korátol lehet akadályt ugratni vele? Mikor vihetem agilyti pályára? Nem akarom versenyeztetni csak hobbiból!

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ugrálást 1éves kor felett ajánlják. De meny el vele iskolába ott segítenek majd. Ugye egy agilythez nem árt egy alapengedelmesség. :/
2012. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora után ugorhat, de nagyon tanácsolom, hogy mielőtt az agility-t elkezdenéd, csináltass egy dp szűrést és az eredmények után fontold meg újra ezt. És egyedül ne kezdj bele! Mindenképp iskolában, oktatóval kezd el, mert szörnyű balesetek lehetnek különben.
2012. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a "szörnyű balesetek lehetnek" erősen bulváros túlzásnak érzem :o))) Tény ha nem megfelelően kezditek el akkor későbbiekben bajotok lehet belőle.

Ott kezdődik a történet, h az agility nem arról szól, h a kutya át tudja-e ugrani az akadályt - mert feltételezzük, ha nincsen neki testi fogyatékossága akkor képes rá. Az agility arról szól, h te hogyan tudsz együttműködni a kutyáddal és h ő mennyire figyel rád, a jelzéseidre. A másik, h az ugró akadályt soha nem teljes ugrómagasságon tanítjuk hanem fokozatosan, hónapok alatt jutunk el az egészen alacsonytól 5 centinként emelve, a végleges ugrómagassághoz, melyet 1 éves kora után érhet el. Én 6 hónapos 10 centit ugratok maxi kutyával, kb 12 hónapos korára érjük el a 40et és 15 hónaposan ugrik maxit, vagyis 60at.

Hol laksz?

2012. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jázi&Csenge ***** válasza:

Az agility nagyon jó sport,a dobik fogékonyak is rá.

Az utolsó válaszolóval meg teljesen egyetértek.


Még annyit, hogy dobival jó sport lehet még az obedience is. vannak benne agilityre hajazó apportos feladatok is ha jól tudom:)

2012. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet vele, sőt még versenyre is lehet vele menni :), én ismerek is ilyen dobit, nagyon ügyes.

Keress egy jó iskolát ahol segítenek megtanulni az alapokat illetve ahova majd jártok edzésre/gyakorolni. Egy éves kora alatt nem igazán jó ugráltatni.

2012. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. okt. 13. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!