Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás Schnauzer mennyire...

Óriás Schnauzer mennyire nehezen kezelhető kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Óriás schnauzert szeretnék venni.

Sokan mondják hogy nehezen kezelhető és makacs,de minden gazdi csak jót nyilatkoznak róluk és hogy okosak,taníthatóak és nem is kezelhetők nehezen..

Nekem volt már nehezen kezelhető puli kanom (domináns volt és nem is lehetett leszoktatni csak nehezen a harapdálásról,meg hogy ha előtte megyek,ne játszon a lábammal verekedőst...)

Előfordulhat,hogy ha én veszek egy óriás schnauzer kant hogy nagyon domináns és nehezen kezelhető lenne?

Persze tenyészetből szeretném venni és lenne rá elég időm foglalkozni,tanítani....

Meg próbálnák úgy választani,hogy nem a legdominánsabb kant az alomból,de azért ne is legyen félénk....

Sokan mondják hogy inkább németjuhászt mert könyebben kezelhető sokkal és okosabb is meg szőrét is könyebb ápolni..de nekem schnauzer sokan jobban tetszik...

Akinek volt óriás snacija azzal szívesen beszélgetnék vagy írjon privit kérdeznék pár dolgot.

Előre is köszi...


2012. okt. 13. 14:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Nekem volt óriás schnauzerem (most törpe van, jobban elfér:))

Nagyon családcentrikus, barátságos kutya volt, azonban jó házőrző és testőr is. Imádta a gyerekeket, bármit engedett nekik, órákig pesztrálta őket, viszont ha elvittem sétálni, és egy csavargó külsejű forma beszólogatott, vagy akár csak közeledett, rendesen vissza kellett fogni, mert védett volna. A többi kutyával is jól kijött. Nevelni kell, ez tény, és éreztetni kell vele, hogy ő mindenképpen utánad jön, hogy tudja, hol a helye.

Nagyon lelkis fajta, nem szabad kizárni egyedül a kertbe, és otthagyni, foglalkozni kell vele naponta. Az enyém imádott labdázni, és futtatni is kellett. Imádott bújni,amúgy a mostani törpém is imád, hát ő jobban tud, a méretéből adódóan:)) mi családkutyának tartottuk, és élvezte a szerepet, ott volt jó neki, ahol mi voltunk, nyilván a kertben is sokat volt, de éjszaka bent aludt. A nappaliba és a szobákba nem mehetett be, és ezt tiszteletben is tartotta. (bár a két első lábát mindig belógatta:))))

Egy kutyasuli nem árt neki, mert hajlamos makacskodni, de alapvetően engedelmes (engedelemre nevelhető!)

Én tiszta szívből ajánlom, én is imádom a külsejüket (nagy kár, hogy már nem lehet fület/farkat vágatni, úgy sokkal szebb....na mindegy) Szerintem jobb választás, mint a németjuhász:)) De elfogult vagyok. Egyedibb, kevésbé beltenyésztett. A szőre valóban macerás, ápolni kell, rendszeresen trimmeltetni, különben loncsos. Ennyit megér:) Azt cáfolnám, hogy a németjuhász okosabb, a schnauzer is egy kifejezetten okos és értelmes, intelligens fajta, kiváló munkakutya, remek őrzővédő, rendőrkutyának is használatos bizonyos országokban, nem butább, mint a németjuhász, max. önfejűbb, de ez nevelhető - a kiképzett kutyák engedelmesek.

2012. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem,köszi :)
2012. okt. 13. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek is van. Nekem az a kép van meg róla, ahogy az a hatalmas kutya az 50 kilós gazdája ölébe ül és úgy simogattatja magát...:)Meg persze félpercenként leborul,mert nem is fér oda, de azért visszamászik...
2012. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a farok vágásnem tiltott! és egyes orvosok plusz juttatásért a füleket is lenyisszantják
2014. ápr. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!