Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon válogatós, kényes...

Nagyon válogatós, kényes kutya, ha megváltoznak a körülmények, és nem azt kapja enni amit hajlandó megenni, akkor az létezhet, hogy inkább éhen pusztul? Vagy a túlélési ösztön előbb-utóbb győz?

Figyelt kérdés

Nagyim palota pincsijéről van szó! Nagyon elkényeztetett, válogatós, finnyás egy kutya.. csirkeszárnyat vagy combot eszik, és jó minőségű, prémium száraz tápot. Nagyim akarja változatosan etetni, ezért veszi a drágábbnál drágább konzerveket a Fressnapf-ból, meg rendes felvágottakat, sonkákat.. Ha nem eszi meg, akkor az megy a kukába, kap helyette mást. Volt olyan, hogy nagyim azért csak berágott, és gondolta kipróbálja meddig nem eszik a kutya, ha nem azt kapja ami a fogára való, 2 napnál nem bírta tovább, megsajnálta a kutyát..

Na, engem csak azért érdekel ez a dolog, mert nagyim "megesketett", hogy a kutyáját, ha Ő meghal, vegyem magunkhoz.. DE!! Nekünk nincs pénzünk ilyen élelemre, meg Nekem se időm, se energiám próbálgatni mit hajlandó megenni az elkényeztetett fajtája.. Ráadásul lehet valami veleszületett betegsége, mert vannak napok amikor nem eszik semmit, és akkor sokat hány, gubbaszt! A környék összes orvosa látta már, voltak is vizsgálatok, de eredménytelenül.

Nekünk is van kutyánk, macskánk, tyúkjaink akikről gondoskodni kell! Imádom az állatainkat, de itt nincs ilyen.. vagy megeszik amit kapnak, vagy nincs más.. nincs is gondom velük.. :) és.. boldogok az állataim, pedig nem több ezres kaját esznek, hanem fagyasztott húst veszek nekik az állateledelesnél, meg a maradékot, kenyeret, száraz tápot vegyesen. Ha szerencsém lesz, akkor megeszi azt a húst, de ha nem, akkor nem tudom mi lesz..

Egyébként létezik olyan, ami kérdés?


Köszi!


2012. okt. 13. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egy ido utan barmit meg fog enni a kutya ha eleg ehes
2012. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ha éhen hal úgy, hogy minden nap kap kaját, akkor azt természetes kiválasztódásnak hívják, és az életösztön teljes hiányára utal. Nagyon defektesnek kell lenni ahhoz, hogy ez így alakuljon. Bár azért azt hozzátenném, hogy ha esetleg bekövetkezne, hogy meghal a nagyi, akkor a gyász is rátehet erre egy lapáttal, szóval talán ne az első héten akarjátok száraz kenyérre szoktatni, ha úgy alakul, hanem legyetek vele kicsit türelmesek. Nem kell akkor sem téliszalámit dugni az orra alá, csak legalább valami husis, konzerves, szóval nagyon guszta kajával próbáljátok meghozni az étvágyát, de akkor se hagyjátok előtte egész napra, annál kevésbé fogja megenni. Na meg persze foglalkozzatok vele sokat, és ez alatt egyáltalán nem a babusgatást értem, hanem a sok-sok sétát, testmozgást, agymunkát, egyrészt azért, hogy minél hamarabb túllépjen a dolgon, másrészt meg mert a fáradt kutya sokkal éhesebb, mint az, amelyik egész nap csak a kanapén fekszik.
2012. okt. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy előbb-utóbb úgyis megeszi amit elé rakunk.. De, nagyim mondta többször, hogy ez a kutya annyira finnyás, hogy inkább éhen halna, mintsem megegye azt ami nem tetszik neki. Szerintem ilyen nincs, de ki tudja.. ezért gondoltam, megkérdezem.
2012. okt. 14. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát hogy nagy színész, azt nem kétlem, de ettől még ő is csak kutya, és enni fog, ha tényleg megéhezik. Lehet, hogy egy hétig is kibírja, de előbb-utóbb beadja a derekát.
2012. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!