Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon kényes garatú és...

Nagyon kényes garatú és ízlésű, nagyon válogatós 4 éves. Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés
Pont 4 éves fiú, nagyon értelmes, nagyon régóta beszél és szobatiszta, ovis lesz ősszel. Kb másfél éves kora óta nagyon válogatós, nincs bizalma a kajákban. Semmi újdonság nem jöhet, nem bízik bennünk, de senkiben a világon, hogy megeheti, mert finom. Ha mégis rávesszük, hogy kóstolja meg, nem kezd el rágni, egyből öklendezik. Persze amit ismer és szeret, az csúszik, azt eszi. Képes úgy elmenni egy napunk, hogy egész nap semmi értelmeset nem eszik, max gyümölcsöt, mert kekszért könyörög rendes étel helyett, azt pedig nem kap, nem érdekel...próbáltam mindent, új kinézet a kajáknak, bevontam a főzésbe, együtt vettünk alapanyagot, egyött ülünk asztalhoz, ugyanezt kapja mindenki, spock módszerét követem, mert a többi még annyira sem működik, de így se haladunk, max nem lesz rosszabb a helyzet. Vérképe rendben van, szed multivitamint. Próbáltunk vasat, béres cseppet, mindent.
2012. ápr. 10. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 éves fiam is ugyanilyen, csak annyiban rosszabb, hogy neki kedvence sincs. A vérképe neki is jó, még csak nem is vérszegény, szerencsére a gyümölcsöt megeszi (meg persze az édességet, joghurtot). Semmi étvágyjavító nem jött be nálunk, az oviban sem jött meg az étvágya. Rengeteg ideget megettem vele emiatt 1,5 éves kora óta, de mára belefáradtam. Mostmár nem érdekel, ha nem eszik, a doki szerint úgysem hal éhen, eszik annyit, amennyi neki kell. És már ott tartunk mióta látja ő is, hogy nem tömném mindenáron belé az ételt, hanem ha nem kéri, akkor felállhat. Szóval már van olyan étel, amiből még repetát is kér az oviban, és itthon is egyre többféle ételt hajlandó megkóstolni.Bár még így is jóval kevesebbet eszik, mint a 1,5 éves öccse. Szerintem ne foglalkozz vele nagyon, hogy nem hajlandó enni, ha éhes lesz majd eszik, vagy ha van amit szeret, adjad neki azt.
2012. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Mintha én írtam volna. :((( Nálunk is ez a helyzet. Az én kisfiam is ilyen rossz étvágyú s válogatós. Ő 3 és fél éves. Másfél éves korától ilyen. Bármi újdonságot kóstoltatok vele, öklendezik tőle.Van néhány kedvenc étele, de vannak olyan napok, mikor szinte semmit nem hajlandó enni. Ő már óvodás, de ott sem jött meg az étvágya.Kiakaszt, kétségbe vagyok esve tőle.Nála is minden rendben van, s még csak nem is sovány. De sírhatnékom van, mikor a 9 hónapos kisöccse többet eszik mint ő.Kezdek lassan beletörödni, hogy egyszer majd megjön az étvágya.....
2012. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!