Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet terhes egy kis...

Fülöp krisztián kérdése:

Meddig lehet terhes egy kis Tacskó keverék? (ha terhes) [többi lent]

Figyelt kérdés
Üdv,a kutyámon azt vettem észre hogy nőnek a mellei,és ébredéskor néha-néha hányingere van,és öklendezik és még agresszívabb is. Tegnap vettem észre anyámmal,aki hozza a kutyát be(szobakutya 11 hónapos és nemrég vált ivaréretté.)Amikor tüzelt,egyszer elszökött úgy hogy nem láttuk 5 percig.aztán már láttuk,mert kergettem a barátommal.Lehetséges hogy ennyi idő alatt teherbe esett ?De az már majdnem pár hete volt.Azaz 2-3 hete.Ennyi idő alatt kezd el látszódni hogy terhes ??Nem vagyok szakértő kérlek normális,értelmes válaszokat írjatok,és bőven! A válaszokat köszi mindenkinek !
2012. okt. 14. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámon nem látszott a terhesség. Az utolsó napokban egy picit talán duzzadtak az emlői. Az orvos is ultrahanggal állapítja meg. Hát ha valóban 5 perc volt amíg nem láttátok és nem volt körülötte kutya én nem gondolnám hogy terhes. Láttam viszont álterhes kutyát, akinek hatalmasra nőtt a hasa. Szóval vagy doki, vagy ha nem beteg kivárjátok az időt ami bő 2 hónap és minden kiderül.
2012. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya ugyanannyi ideig vemhes (57-65 nap), nem számít a mérete. Ha valóban "csak" 5 percig nem láttátok, akkor kicsi az esélye, hogy ez idő alatt bármi is történt, bár esély azért van rá. Ha az az 5 perc nem 5, hanem 10-15 perci is volt akár, akkor az esély a "balesetre" nagyobb.


A vemhesség jelei ilyenkor még nem igazán szoktak mutatkozni. Lehet, hogy álvemhes. A kutyánál nem a vemhesség jele, ha hányingere van, öklendezik, az más dologgal lehet összefüggésben.


Hétfőn irány az állatorvos. Ő megnézi, hogy mitől produkálja a felsorolt tüneteket, ha kell, akkor kezeli. Ha vemhes, ha nem, el kell gondolkozni az ivartalanításon, hogy a későbbiekben az ilyen 5 perces kirándulások ne vezessenek nem kívánt alomhoz.


Egy tacskó keveréknél ez nem olyan nagy összeg, és egy életre megoldódik a tüzelés kérdése, ezen kívül sok egyéb kellemetlenségtől (pl. méhgyulladás) is megkímélitek magatokat és a kutyát is.

2012. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

5 perc alatt kétlem, hogy bármi is történhetett volna. Ráadásul nem szoktak produkálni olyan jeleket, ami a vemhességre utal. Az emlők is csak jóval félidő után kezdenek duzzadni.

Ha ez az incidens 2-3 hete volt, akkor inkább álvemhességre gondolnék. Ez ugyan is a tüzelés után szokott előjönni általában 1 hónappal. (Szóval kb pont időben vagytok) Holnap elviszed állatorvoshoz, ultrahanggal megállapítjátok és akár vemhesen is lehet ivartalanítani. Hidd el olcsóbban kijön mint egy alom kiskutya felnevelése, oltása, féreghajtása.

2012. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!