Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a szamojéd?

Milyen kutya a szamojéd?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a fajta és lenne pár kérdésem. PL:

mozgás igény

táplálékigény

tanítása

jelleme

Tehát ami jellemzi ezt a kutyát. Már a google-n is sokat olvastam róla de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Előre is köszönöm


2009. aug. 6. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
én egyet ismertem, illetve szoktam vinni sétálni. tiszta, illatos, nyugodt és szerintem nagyon okos, kedves kutya! szófogadó és emberszerető. igy közvetlenül ennyit tudtam Veniről mondani:D
2009. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
A samoyed egy angyal bőre bújt ördögfióka. Kivételek mindíg akadnak, amik erősítik a szabályt, de nagy általánosságban az mondható el róluk, hogy nem engedelmesek, ellenben imádnak gödröket ásni, kertészkedni (szivesen vállalnak metszést, kertrendezést), kis állatokra (macska, baromfi) veszélyesek lehetnek, tudnak (és szeretnek!!!) ugatni, hajlamosak a szökésre, ha utatkoznak és rendkívül nagy a mozgásigényük. Nekem lassan 9,5 éve van samoyedem, most már 5, de az egyetlen jó kutya köztük a 9,5 éves öreg. Az egyetlen amit első szóra megcsinálnak, hogy jönnek ha hívom őket enni. Egyébként gyakran alkalmi süketek ha olyasmiről van szó, amihez nem füllik a foguk. Makacsak, önfejűek tudnak lenni, de hihetetlen módon. Mikor a első kutyám megvásárlását terveztem, egy könyvben azt olvastam, hogy engedelmesek, beválnak munkakutyának. Samoyedes ismerős, akinek a segítségét kértem, felhomályosított, hogy ez nem egészen igaz. Mondta, hogy kb. 3 éves korra leszenk NAGYJÁBÓL engedelmesek. Azt hittem értem, de a figyelmeztetés ellenére értek meglepetések. Csak olyan embernek való, aki nyugodt, nem ideges tipus és rendkívül fejlett humorérzéke van, nem ragaszkodik tárgyakhoz (úgy lopnak, hogy a Bagdadi tolvaj max. kisinas lehet mellettük!), nem túlzottan rend és kertmániás és elég sportos, hogy lefárassza. Vadásznak: az öreg több fészekajla csirkéjét nyírta ki apámnak, a többiek csak azért nem, mert mire ide kerültek, már felhagytunk a csirke tartással. Macskára is vadásznak, mikor 2 éve találtam egy akkor kb. 5 hetes cicát a kertben, több hetes melóval azt sikerült elérnem, hogy őt elfogadják, de minden más macska a mai napig életveszélyben van. Kedvesek, barátságosak az emberrel, hiányzik belőlük minden agresszió, de éppen ezért is, max. jelzőkutyának jó - lelkes ugaással üdvözölnek minden újonnan érkezőt, a teljesen ismeretleneket is. Ők azok, akik a betörőnek is a nyakába ugranak, hogy hurrá, egy új játszótárs. Kutyaiskolába lehet velük járni és ha képes vagy megérteni és elfogadni a jellemüket, eredményt is lehet velük elérni, de ehhez el kell velük hitetni, hogy amit akarsz, az egy nagyon jó buli. Mivel anno Szibériában gyakran az emberektől távol, teljesen önállóan kellett döntenie, mindent parancsot felülbírálhat. Azt szokták rájuk mondani, hogy buták, pedig csak arról van szó, hogy ha valaminek nem látják az értelmét, azt nem csinálják meg. Mivel anno Szibériában az egyik feladatuk az öregek, gyerekek és betegek melegen tartása volt, nagyon szoros kapcsolatot igényelnek az emberekkel. Nem bírják a rideg, a láncon és állandóan kennelben tartást. Jól gondold át és csak akkor válaszd ezt a fajtát, ha képes vagy elfogadni őket olyannak, amilyenek, és nem vársz tőlük németjuciszerű poroszos engedelmességet nemcsak te, de a családtagjaid sem! A samoyed örök kölyök, mire benő a feje lágya megöregszik.
2009. aug. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kutya.szamojéd válasza:
69%
Hát szerintem egyáltalán nem angyal bőrbe bújt ördög! Nekem már 7 éve van szamojédom és imádom, mozgás igénye igen nagy ezért táplálék igénye se kicsi, tanítása hmm...nagyon egyszerű!Tanulékony kutyák...csak nem szabad ráerőszakolni semmit! Jellem: külső szőre egy bizikét durvább alj szőrzete selyem puha hetente kell fésülni! Testhossza kicsit hosszabb mint a magassága. Erős lábacskái vannak, kijönnek más állatokkal is és gyerekekkel is :) röviden ennyi én imádom az én kis Lunámat(így hívják)nagyon barátságos fajta! :) remélem tudtam segíteni! :)
2014. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kutya.szamojéd neked 1 van, nekem 5 és ismerek rajtuk kívül még néhányat. A 9,5 éves már 14,5 éves apó, akit a 12. szülinapja előtt 5 nappal kellett műteni bélelzáródással, mert ellopott és megevett egy zoknit......
2014. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden kutya olyan, mint a gazdája... :)
2018. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!