Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó döntés a csivava?

Jó döntés a csivava?

Figyelt kérdés

Szobatisztaságra szoktathatóak?

Mennyi ideig lehet magukra hagyni őket a lakásban? Minden vélemény érdekel!

Kint lakó német juhásszal össze lehet szoktatni?

Nagyon hullik a szőre?


2012. okt. 14. 21:55
 1/5 anonim válasza:
43%
Nem,egy agresszív korcs.
2012. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szobatisztaságra mint minden kutya szoktatható,annyi különbség egyik kutyát nehezebb kicsit ha makacs természetű másikat könnyebb. Ez nem fajta függő szerintem,max fajtajellegű,de mivel gondolom a németjuhászodat se szoktattad pelenkára ezért a leendő csividdel se tedd. Ugyanúgy kutya,ugyanolyan ösztönökkel,csak méretkülönbség annyi:) Tehát persze sok sétával könnyen szobatiszta lesz.

Lakásban 8-10 óránál tovább egy kutyát nem "érdemes",nem "ajánlott" bezárni huzamosabb ideig. Szoktatás kérdése az egész amúgy,elején hagyd otthon 10 percekre,majd fél órákra,később 1-2 órára és így könnyen hozzá fog szokni. Minden egyedüllét előtt jól fáraszd le nagy sétával és akkor úgy is végigalussza az időt míg te nem vagy otthon,ezzel se lesz gondod.

A németjuhásszal is összeszoktatható,de mivel a csivava egy kistestű kutya,felügyelet nélkül soha ne hagyd őket játszani mert a NJ akaratán kívűl is kárt tehet benne. Tehát ezt óvatosan kezeld.

Nem kérdezted de: Csivava is tehát ugyanolyan kutya mint bármelyik nagytestű. Hiába kisméretű kérlek ne kényeztesd el nagyon,normálisan szocializáld,következetesen neveld,tartsd be a falkavezérségi dolgokat,járjatok kutyaoviba/suliba és akkor remek társad lesz. Tudom,mi környékünkön is rengeteg a harcias/agresszív csivava. De ez nem a kutya hibája,hanem a gazdijáé. Csivava remek kutya tud lenni,ha tudnak vele bánni.

És igen szőrük nagyon hullik,ellenben a hosszú szőrű csivavákkal akiknél ez sokkal kisebb mértékben történik.

2012. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt és imádtam:)) Azzal számolj hogy külön egyéniségek:) Én egy német vizslával tartottam együtt nagyon jól eljátszottak így is. A szőre nem hullott, igaz gyakran fésültem, de amúgy nem igényelte volna. Max 7 órára volt bezárva, addig csak a játékait rágta össze, és semmilyen kárt nem csinált. Abszolút családi kutya volt nálunk, jött velünk nyaralni, kirándulni, nagyon élvezte:)
2012. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csivim van és szerintem jó döntés. Az a fajta, ami nagyon szeret mindig a közeledben lenni. Jó jelzô kutya.
2012. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú szőrű csivavám van és rengeteg szőre kijön, egész évben, hihetetlen mennyiségeket porszívózok fel :D (És nem, nem kopaszodik, rengeteg szőre van.)


Természetesen, ahogy a többiek is mondták, szobatisztaságra szoktathatók. Sőt, ha van hely, ahova elfér, érdemes egy (nem röhögni) macska wc-t is elhelyezni neki! Így bármikor könnyíthet magán, ami azért is jó, mert ha pl. kint mínuszok röpködnek, akkor nem biztos, hogy jó ötlet levinni (a csivavák nagyon fázósak)... Simán rá lehet szoktatni az alomra :) A miénknek is van és hála az égnek, hogy rászoktattuk, mert most öregkorára vesebeteg lett és nagyon sokszor kell pisilnie, így pedig bármikor tud könnyíteni magán. (Nyilván egy pitbullnál vagy vizslánál ez nem kivitelezhető, de spánielek esetében többször hallottam már.)



Egy kutyát se szabad sok-sok órára magára hagyni. Ha sokat vagy távol otthonról, akkor meg 1 kutya helyett kettő legyen, hogy ne egye meg az unalom a szerencsétlent :D Nálunk egyébként mindig volt itthon vele valaki (nagymamám v. nagyapám). Nagyon-nagyon ritkán van egyedül, de akkor is 2-3 órára és nem szedte szét a lakást :D


Szerintem össze lehet szoktatni, de vigyázz, nehogy a német juhász kezdésnek ketté harapja :P A csivavák meg nagy kutyáknak képzelik magukat, elég pukkancsok és csaholósak, gondoskodj róla, hogy illendően viselkedjen a német juhásszal :D



Ha lesz csivavád, nagyon szeretni fogod, ugyanúgy, mint akármilyen más kutyát (szerintem mindegy milyen fajta, imádni való mind!). Én rajongok az enyémért, annyira jó fej és ragaszkodó :)


Amit még általánosságban nem árt tudni a fajtáról:

- hosszú életű (enyém 17 éves!)

- ált. egészséges (ugye itt sem mindegy, hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól származik)

- utálja a hideget

-mivel kicsi, sajnos akaratlanul is könnyen kárt tehetsz benne (rálépsz a lábára, orrba vágod a lábaddal), úgyhogy vigyázni kell rá, mint a hímes tojásra

- nagy kutyának képzeli magát (simán nekimegy egy dán dognak is)

- remek jelzőkutya

- nehezen tanítható, ha nem kezded elég korán!

- egyszemélyes kutya, tehát a családból kipécéz magának valakit és ahhoz fog legjobban kötődni - Nálunk ez én vagyok :D Sokszor én sétáltatom, én etetem, ha rosszul van én ápolom, én vagyok vele a legtöbbet-tehát én törődöm vele a legtöbbet

- nem egy állandóan ugató-vonyító kutya - ha kell neki valami, inkább csak nyöszörög


Az én csivavám 17 éves, még mindig jól lát, jó a szaglása....igaz, süket, mint az ágyú :D Pár foga még mindig megvan és egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki fél lábbal a sírban van :D


A fentiek tükrében szerintem el tudod dönteni, hogy megfelelő választás-e számodra egy csivava. Szerintem nagyon jó fej kutyák :)

2012. okt. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!